Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Школа доктара Камароўскага

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
Volja

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.02.2007
Паведамленні: 274
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 2.04.11 15:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Камароўскі мне падабаецца ва ўсім, апроч парадаў у дачэнні да ГВ. Тут ён зусім не аўтарытэт. І парада дапойваць вадзічкай - чарговае таму падцверджанне. Я Платона не дапойвала, і гэтым летам маё знаёмыя з немаўлятамі таксама неяк без вадзічкі абыйшліся. Ну не натуральна гэта - дапойваць, калі дзяця на ГВ.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 2.04.11 16:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

мяне Камароўскі шмат у якіх пытаннях напружвае))) Ад вадзічкі да гаршка)) То бок у мяне склалася ўражанне, што ён аднолькава аўтарытэтна заяўляе па ўсіх пытаннях, якія ўваходзяць у ягоную кампетэнцыю, як і па тых, якія дадумаў, маючы досьвед толькі з аднаго боку))

- паспрабаваўшы высаджванне на абодвух дзецях, я чытаць без гумару ягоныя допісы, што да двух год дзіця не можа кантраляваць працэс, не магу..

- пра кандыцыянер у спёку. А ён увесь час пры ім сядзець раіць? Ці з сабой насіць?)) Па мне дык перапады тэмпературы раптоўныя надта горшыя. У машыне кандыцыянер апраўданы, там без яго тэмпература нашмат вышэйшая за тэмпературу на вуліцы. У спёку на свежым паветры нармальна жыць - там ветрык дзьме, лепш за ўсялякія кандыцыянеры))) І дзіця без памперсу не пераграецца)) А ў лесе ці садзе дык зусім прыгажосць). Карацей строгае ІМГА, за тыя грошы, што можна набыць кандыцыянер, лепш зняць лецішча на месяц-два. Здаравее будзе для немаўля.

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 2.04.11 18:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ну ня ўсё так катэгарычна! Камароўскі не раіў бегчы ў краму і хуценька набываць кандыцыянер. Але калі ён дома ёсць, дык карыстацца ім ад нараджэння дзіцяці, а не чакаць, пакуль дзіцёнку стукне з гады.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 2.04.11 19:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Анамальных тэператураў на Беларусі ўжо не здаралася вельмі даўно Сьмешка І вельмі пацешна чытаць пра анамальныя +31 улетку КОЖНЫ год Сьмешка Паіць вадою дзіця на ГВ гэта канешне цырк.
Але прыводзіць прыклад афрыканскіх дзетак не зусім правільна. Яны там мруць як мухі і ніхто асабліва не высьвятляе ад чаго. А выжыўшыя так, выжыўшыя прыгожанькія і вельмі разьвітыя, у параўнаньні з эўрапейскімі немаўляткамі.
Кандыцыянэры ў нашай буржуініі выкарыстоўвюць паўсюдна і занадта. Таму ўлетку розьніца тэмператураў у грамадскім транспарце і на вуліцы бывае па 15 і болей градусаў. Вось гэта дакладна закалка шчэ тая!

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 2.04.11 23:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Анамальных тэператураў на Беларусі ўжо не здаралася вельмі даўно

ну ня ведаю... Апошняе лета было вельмі нават анамальным! Не забывайся яшчэ пра высокую беларускую вільготнасць! А так штогод звычайна бывае тыдзень спёкі больш за 30 градусаў.

Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 3.04.11 1:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька,
якія неверагодна файныя былі мінулыя зіма і лета! сапраўдныя! усё імга Сьмешка (ну, у маскве было фігова, бо быў смог. А ў нас-та што вам не падабалася? даўмецца не магу...)

LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 3.04.11 9:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, нешта мне не вельмі мінулае лета. Даводзілася ўставаць раненька, каб да 11 паспець нагуляцца, а потым дзень сядзець дома, бо на вуліцу можна было высунуцца толькі пасля 18.
Дык гэта на канікулах.
А пакуль трэ было хадзіць на практыку, была мука.
А ў мяне яшчэ была практыка ў радзільні - вось дзе бедныя цётачкі былі, я ім на твар халодную ваду ліла па іхняй просьбе.
Можа, у Мінску не так страшна было, я ўсю спёку ў Гомельскай вобласці прасядзела.
А Мірціку ўсё было ніпачом. Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Nadzeyka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 3.04.11 11:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

LaVita, гаворка ідзе пра немаўлят і маленькіх дзяцей. Маме верагодна крута сядзець дома пад кандыцыянерам, а здаравее на свежым паветры, дзе не так спякотна. Я ад мінулага лета "кайфавала", як і мае дзеці. Яны та ў любую воду залазяць, але гэтым летам на азёрах было як на цёплым моры. У вясковай хаце не так горача, на двары ў басейне ці возеры - шчасце!

а кандыцыянер на працы і ў машыне - гэта святое))) Але гэта неабходнасць з-за таго, што трэба ездзіць на працу. А ўключаць кандыцыянер, бо дзіця ў памперсе, замест таго, каб яго зняць і выехаць ці выйці з кватэры і асфальта...

а пра анамальную зіму... Нават гэтым годам у вёске на Браслаўшчыне нам выдалі, што зараз зімы абы што))) А вось раней былі - ого-го Вельмі шчасьлівы
Мяркую, мы тое самае будзем казаць пасля)))

Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 3.04.11 12:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Як па мне, дык таксама лепей неяк натуральнымі спосабамі абыходзіцца. У любой сітуацыі. Была сьпёка, было цяжка - мы купаліся па два, тры разы на дзень. На балконе паставілі надзіманы басейн, Міла з яго не вылазіла. Ну натуральна ж без падгузніка (на той момант мы ўвогуле імі ўжо не карысталіся, але калі карысталіся б, дык зняла б).
А пра вадзічку - грудное малако з большага складаецца з чысьцюценькай, ідэяльнай для дзіцяці вадзічкі. Дык на халеру яго дапайваць штучнай, атфільтраванай (пракіпячонай Я ў шоку! ) вадой? Лепей часьцей грудзь даваць.

А Камароўскі мне падабаецца тым, што ён не панікёр (ягоныя інтэрв'ю пад час эпідэміі грыпу і г.д.).
Але згодна з Надзейкай - пра ГВ і гаршок сьмешна часам бывае. Ну я яшчэ і пра прышчэпкі з ім ня згодна.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 3.04.11 14:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ну, не ведаю... Калі паветра на вуліцы такое гарачае, не бачу ў ім нічога здаровага.
У каго дзеці з вады не вылазяць, а ў каго сядзяць сіднем на беразе і замкі будуюць, і ў ваду не зацягнуць. Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 3.04.11 17:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

LaVita, ну я і ў загазованым гарадзкім паветры ня бачу нічога карыснага).

Карацей сэнс і праўда мабыць у тым, што калі ён такі ўжо ёсьць (кандыцыянер), то мо і варта ўключыць. Але набываць яго ці выкарыстоўваць увесь час пры навароджаным дзіцёнку я б ня стала.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Nadzeyka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 3.04.11 23:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, а напішы калі ласка, як будзе пра хваробы перадача. Бо за што люблю Камароўскага, дык гэта за пытанні соплі-кашаль і вопратка)) Свякроўку так і не змагла загітаваць пачытаць, кніжку мне вярнула непрачытаннай Сумнік А перадачу б можа як бы і ўгаварыла паглядзець))

Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 4.04.11 2:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ой, і я не ведаю. мне падабаецца ўсё -- спёка ўлетку (бо гэта ж лета!), снег і маразы ўзімку (бо зіма!). і ўвогуле, у чым-чым. а ў прыродзе мне ўсё падабаецца Сьмешка

наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 4.04.11 9:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzeyka, калі будуць анансаваць штосьці падобнае, абавязкова нагадаю. Сьмешка

Угару
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 4.04.11 9:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так, мінулае лета было проста шыкоўным. я бы хацела, каб прыйшло глабальнае пацяпленне і ў нас заўсёды было гэтак цёпла Razz

Трэба прызнаць, зімы крыху палепшалі - прынамсі стала больш ясна. Год 5 таму памятаю невыносна туманну зіму - гэта была проста катастрофа.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная »
Старонка 2 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 62147 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 91210 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў як дзяцей апранаць. 69 julker 75810 29.03.10 17:37
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 178517 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 35480 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map