Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Карысныя парады

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 11.07.06 17:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vola, уууу, пра гэта я зараз напішу Сьмешка))

Адным словам было так - прыдумала я, што ў Яніка ножка адна няправільная. Яна сапраўды ад другой адрозьнівалася. Пачала шукаць парады, хадзіла да артапедаў, рабіла масаж сама і наймала масажыстку.

Розныя артапеды раілі па-рознаму: ці зусім без абутку, стымуляваць ступні рознымі шаршавымі паверхнямі, гнуць па-рознаму і ўсё такое. Іншая парада - заўсёды ў абутку які закрывае костку, можна нават пашыць адмысловыя боцікі з тоўстага кардону і хаця б 2 гадзіны на дзень быць у іх.

Я лічу. што першыя маюць больш рацыі. Мой знаёмы педыятар казаў, што нага, якая не працуе (то бок закаваная ў абутак) аніяк ня можа развіцца правільна.
Аднак тут трэба дадаць, што хадзіць без абутку па роўнай падлозе ня надта карысна (але і ня шкодна, калі дзіця не займаецца гэтым 100% свайго часу). Завядзіце дома старыя лічыльнікі і катайце па іх ножкі, пашыйце са старых гузікаў і фламастэраў масажны дыванок, прыдумайце гульні з ножкамі - вось прафілактыка.

Гульня, напрыклад, у футбол, для тых, хто можа сядзець. Сэнс - каб дзяця паварочвала ступню ўнутар і вонкі. Да крэсьліца да кармленьня прывяжыце што-небудзь, што нагадвае мяч, на вяровачцы. Трымайце мяч справа ці зьлева ад ножкі каб дзіця біла яго ножкай. Яніку вельмі падабалася. Заадно дапамагала карміць Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.07.06 0:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, дзякуй. Супер!

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 29.07.06 10:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Урачы - артапеды звычайна настойліва раяць трымаць дзіцёнка, якому яшчэ ня споўнілася тры гады, нават дома ў абутку дзеля прафіляктыкі плоскаступнёвасьці. Ці ёсьць у гэтым сэнс?

Nam uracy naadvarot kazali-cym paznej dzicia davedajecca sto takoje boty,tym leps. Ja tak i rabila (malaja byla bosaja pakul ne pacala chadzïc pa vulicy) zaraz joi 3 hady i prablemau z nahami niama. Ale abutak nabyvajem jakasny i nicyj ne danosvajem.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 13.09.06 15:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://p-shkola.by/journal/2006/03/m_06.htm -
Артыкул "Ёд і шчытападобная залоза"

http://p-shkola.by/journal/2005/07/m_09.htm - Менінгакокавая інфекцыя

http://p-shkola.by/journal/2005/07/m_10.htm - Блізарукасць у дзяцей школьнага веку

http://p-shkola.by/journal/2004/08/m_05.htm - Харчаванне школьнікаў

http://p-shkola.by/journal/2002/01/m_06.htm - Ішэмічная хвароба сэрца

LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 22.11.06 13:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзіцячыя рэчы нельга мыць "дарослымі" парашкамі, бо "хімія". А ці можна карыстацца асобна Калгонам ці яму падобнымі рэчывамі? Вельмі хочацца, бо йначай пагражае мне мыць рукамі, бо не падпускаюць мяне да пральнай машыны Сумнік

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 22.11.06 13:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У добрыя дзіцячыя парашкі ўваходзіць кампанент ад накіпу, наколькія я ведаю

Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 3.09.07 12:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

для прафілакткі сапрэласці раней карысталіся пылком дзеразы. Мне так бабуля мужа параіла, калі мы пару дзён з малым жылі ў іх вёске гэтым летам. Паспрабавала ў спёку - спадабалася. (бо прысыпак не маю ўвогуле Сьмешка ) Але не злоўжывалі. Пару разоў, калі скура пачынала чырванець.

stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 3.09.07 13:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Дзіцячыя рэчы нельга мыць "дарослымі" парашкамі, бо "хімія".

Я з 6 месяцаў мыла звычайным Арыелем, толькі папярэдне праверыла, каб не было алергіі.

Угару
mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 3.09.07 16:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

з першым дціцём мы куплялі дарагія дзіцячыя, а з другім ужо зразумелі, што і дарослыя парашкі - ОКей. Толькі заўсёды трэба добра выпаласкавть. Ведаю, што вельмі многія жанчыны нават тут у Амэрыцы карыстаюцца звычайнымі парашкамі для праньня дзіцячых рэчаў. Да таго ж, калі з'яўляецца другое, трэцьцяе і г.д. што думаеце стае часу асобна праць рэчы малодшага немаўляткі?

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
mama Halja

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 3.09.07 16:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у маёй дачкі ну вельмі адчувальная скура! было столькі праблемаў з попкай! Адна жанчына з царквы мне параіла - і так прыдалася - не карыстацца сурвэткамі (яны моцна націраюць), а абмываць попу вадой і абсушвать ФЕНАМ (толькі глядзіце не апаліце попу - ніколі нельга гарачым і не надта блізка)! Паўлінцы так падабалася, некалькі разоў яна пад фен нават засынала.

Угару
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 4.09.07 21:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Фен - гэта цікава. А проста ручніком нельга прамакнуць?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 4.09.07 22:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

мы таксама фенам карысталіся пэўны час.

LaVita, ад мокнучай алергіі, нажаль, рушнік не дапамагае

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
mama Halja

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 5.09.07 5:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я крыху прамакала, але каб далей добра падсушыць - фенам. Да таго ж, калі прахалодна, то я проста і ножкі абвевала, каб доўга паправетрываць попу.

Угару
Тоня

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.05.2006
Паведамленні: 291
Адкуль: Гамбург, Нямеччына

ПаведамленнеДададзена: 5.09.07 11:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так заўвага

Я чула пра фен, што яго гук вельмі падобны на гукі, якія малыш чуе знаходзячыся у жываце маці, таму мае знаёмыя, якія мне пра гэта распавялі, проста уключалі яго, і дзіцё (на працягу першых месяцаў) адразу супакойвалася і часта вельмі хутка засынала.

Угару
mama Halja

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 5.09.07 13:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тоня, і я чула, што шум супакойвае немаўлятак. Чытала, нават, што некаторыя ўключаюць... пыласос! Фен на маіх заўсёды аказваў станоўчы ўплыў, а паласоса мае заўсёды палохаліся - ён у нас вельмі гучны.

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4  наступная »
Старонка 2 з 4.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Хто можа пазычыць аўтакрэсла? 2 nata 3431 28.08.17 4:02
nata Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Шукаем робатаў, але не простых і не залатых 4 Птушкі-калібры 15477 6.09.12 1:02
Птушкі-калібры Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Клуб аратарскага майстэрства - хто можа дапамагчы? 6 Vera 16737 27.01.11 12:11
varjatka_aa Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 18049 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А можа хто добра малюе? 4 tasia 17660 22.05.08 8:29
julcik Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map