Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця?

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Гадуем дзеці

Аўтар Паведамленне
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 10:00    Загаловак паведамлення: Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? Адказаць з выцемкаю

У нас тут адбылась такая гісторыя: Агата мерала абутак у краме, сядзела на лавачцы а побач паклала сваю кофту. ПРыйшла нейкая цётачка і села на яе кофту. Далей адбываўся такі дыялог:
Агата -- Вы селі на маю кофту
Цетка-- Цыц(Працягвае сядзець на кофце)
-- Нельга сядаць на чужыя рэчы...
--Цыц я сказала, маляўка.(Кофту-такі з-пад сваёй ж... дастала)
Тут ужо далучылася я. І заступілася за Агату ў такім сэнсе, што чаго вы ёй рот затыкаеце, калі яна права, а вы, дўарослая жанчына, насамрэч селі на яе кофту.
Узняўся такі вэрхал. Яна вішчала, што вось і вырастаюць прэступнікі ў такіх бацькоў, што чаго гэта мая дачка ёй заўвагі робіць.

А што вы зрабілі б на маім месцы. МОжа варта было прамаўчаць, але ж другога боку мая дачка не сабачка нейкі, каб на яе цыцкаць...
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 10:25    Загаловак паведамлення: Re: Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? Адказаць з выцемкаю

+1. Умяшалася б ужо пасля першага цыцу. Цётка выразна хаміла - дык нехвіг.

Свой чалавек

Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 12:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

І абмяркоўваць няма чаго. Агатка малайчынка. Супер!

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 14:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia, для тут хутчэй пытанне ў тым палягае, як абараніць дзіцячыя вушы ад лаянак гэткіх "гранд-дамаў". Бо адказаць ёй належным чынам - неабходна, але як скончыць, а не распачаць на гэтым непажаданую размову?

stasia

Свой чалавек

Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 30.08.07 22:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Бо адказаць ёй належным чынам - неабходна, але як скончыць, а не распачаць на гэтым непажаданую размову?

+100. У мяне была тая ж думка.
А не ў мяшалася адразу, бо была дылёка, а калі прасекла сітуацыю і падыйшла -- тады ўмяшалася.

Угару
mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 31.08.07 3:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я бы таксама ветліва гэтай жанчыне заўважыла, што яна не мела рацыю. А наконт гвалта, што яна ўчыніла, stasia, не хвалюйцеся. Вы зрабілі ўсё слушна.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
tasia

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.09.2006
Паведамленні: 144

ПаведамленнеДададзена: 2.10.07 22:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

згодна з усім выказанымі вышэй
мяне вось што яшчэ абурае, гэта калі чужыя ўвогуле лезуцб з сваімі парадамі, кшталту "апрані ёй шапку", "чаму вашае дзіця мне не ўсмізаецца" (гэта мяне проста вырубае) і пад. я ўжо стала груба адказваць, але ў 90% выпадкай далей ідзе тырада на конт "трох выгадавала" тыпу мае права вучыць

stasia,
ваўая дачка малайчынка!Сьмешка

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.10.2007
Паведамленні: 595
Адкуль: Miensk-Vancouver

ПаведамленнеДададзена: 29.10.07 11:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Нас з мужам таксама ўвесь час даставалі ўсялякія "чульлівыя" цётачкі. Ціпа: "Што гэта вашае дзіця зусім голае, запалення лёгкіх захацелі?". З часам мы выпрацавалі адказы, якія хутка зачынялі тэму, бо дыскутаваць ім трэба было ўжо з трэцяй інстанцыяй.

"Ведаеце, нам дохтар не раіў на дзіця шапку апранаць", ці: "Па БТ казалі, што пясок дзецям есці карысна", і г.д.

На жаль, такія адказы абараняюць толькі ад залішне "неабыякавых" суграмадзян. А вось ад хамства нішто не абароніць.

stasia, канешне, ты малайчына, што абараніла сваю дачку, ды і Агата пабачыла, што за яе ёсць каму ўступіцца.

ЗЫ Трэба, усё ж прыдумаць нейкія фразы, каб ставіць такое хамло на месца. Можа псыхолягі дапамогуць?

"No one can go back and make a brand new start.
Anyone can start from now and make a brand new ending."
-Carl Bard
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Гадуем дзеці Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 62343 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 91355 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 178916 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кармленне ў грамадскім месцы 13 stasia 21146 18.05.09 15:50
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў У беларускамоўнай групе у ДС №570 есьць 3 вакантных месцы 32 adelka 43682 20.04.09 12:27
adelka Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map