Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Дзень добры... Мы тут упершыню

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Давайце знаёміцца і сустракацца!

Аўтар Паведамленне
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 18.08.2007
Паведамленні: 141
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 20.08.07 0:13    Загаловак паведамлення: Дзень добры... Мы тут упершыню Адказаць з выцемкаю

Добры дзень. Адразу хачу папрасiць прабачэння за маю мову -- ведаю я яе не вельмi добра пакуль што (( Але такое жаданне ёсць. Прымiце да вашай кампанii?
Мяне завуць Iра, мне 29 год, у меня ёсць сям`я -- муж и дачка Яугенiя (1,10). I я, i муж -- журналiсты, але я зараз сiджу дома з дзiцяцi i талковай працы не маю. На адным з беларускiх форумау (прашу прабачэння за у кароткае -- не выбiвае на клаве) пазнаёмiлася з pink_by, якая (Вольга, дзякуй) и дала мне спасылку на гэты форум. Шмат часу не заходзiла сюды, потым заходзiла, але не пiсала, а толькi крыху чытала. Вось толькi зараз вырашылася. Спадзяюся, што у наступным годзе пойдзе наша дачка у садок - у беларускамоуную групу. Нечакана такое рашэнне прыйшло да нас с мужам, але мы зараз, усе абдумаушы, вельмi iм задаволены. Муж навогул добра ведае родную мову, я -- не вельмi. Калi чытаю беларускую лiтаратуру, то хутка пачынаю, хоць i з якiмi-нiякiмi памылкамi, пачынаю размауляць па-беларуску. Калi доугi час слухаю рускамоуных бацькоу i сяброу, то вазвяртаюся да рускай мовы. Нажаль, шмат навiн у iнтэрнэце, а таксата тэлебачанне амаль усе на расейскай мове. I прыходзiцца увесь час быць пiльнай да самой сябе.
Так можна да вас далучыцца?
П.С. Яшчэ раз прашу прабачэнне за памылкi Упс...
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара Нумар ICQ
pink_by

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 20.08.07 2:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вып'ем піва! хех Сьмешка крута. далучайся. Сьмешка

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 20.08.07 3:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Прывітаньне!
Вядома, далучайцеся, нам вельмі прыемна.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686

ПаведамленнеДададзена: 20.08.07 5:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, Сябры

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 20.08.07 10:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, вітаю!
Па якой тэматыцы Вы спецыялізуецеся як журналістка?

fasolinka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 20.08.07 15:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

дзякуй!
мне вельмi приемна
Kryscina, моя спецыялiзацыя -- спорт ) Рабiла як спартыуны журналiст i у газетах, i на тэлебачаннi.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 20.08.07 15:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, шчыра вітаем! Я, дарэчы фізычна адчуваю, што мая мова паляпшаецца, дзякуючы гэтаму форуму, асабліва лексіка. Вы зрабілі цудоўны крок, што далучыліся!

А ў мяне сыну 1г і 11 мес!!! Дарэчы, як Ваша Яўгенія - размаўляе крыху? Наш Даніла нешта зусім слабавата. Словы нейкія спрабуе сказаць і вельмі рэдка сказы накшталт 'Папа шшшшш' (Паўлінка сьпіць) ці 'дай, дай няма!!' (есьці просіць), а ў асноўным нейкія а-о-у мыканьне. Але мы моцна не сумуем, бо Паўлінка ў нас не хутка пачала размаўляць.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 20.08.07 20:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

mama Halja, i мы такiя ж ) Мало чаго гаварыць, больш сама з сабой размауляе, не зразумела аб чым ) Мне няма з кiм парауновываць (дзетка першая), але не вельмi добра сабе адчуваю, калi чую, што нашы аднагодкi ужо поунымi сказамi размауляюць... Спадзяюся, што i мы хутка пачнем.

Наконт мовы... У меня сям`я рускамоуная. Не магу сказаць, што у школе цi ва унiверсiтэце мне вельмi падабалiся беларуская мова, лiтаратура i гiсторыя. Не... Нават наадварот. Ангельская мова падабалась лепш. Просто не задумвалася аб радзiме, мове i аб iншых важных рэчах. Да усяго гэтага мяне прывёу мой муж, з якiм мы часа размауляем аб нашай краiне, аб гiсторыi нашых сем`яу i усёй Беларусi, абмяркоувыем шматлiкiя навiны, якiя праходзяць праз нашыя рукi. Нават марым напiсаць некалi кнiгу аб гiстарычных падзеях у Беларусi i выдатных людзях нашай краiны. Спадзяюся, што з вашай дапамогай наша сям`я стане па-сапрауднаму беларускамоунай... )

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 21.08.07 0:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я замілаваная.Сьмешка
fasolinka, нармальная мова. Не камплексуй і не прасі штораз прабачэньня.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 21.08.07 11:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

LaVita, Rolling Eyes дзякуй

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 22.02.2007
Паведамленні: 587
Адкуль: Менск, Паўднёвы Захад

ПаведамленнеДададзена: 21.08.07 12:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, вітаем. Добра, што вы далучыліся. А не памыляецца толькі той, хто нічога ня робіць. Міргаю

Мой тэлефон 5872619 (Velcom)
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3954
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 21.08.07 13:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka,
Вітаю.
У які садок плануеце? І ўвогуле, дзе жывеце? )))

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 21.08.07 14:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kotka, сапрауды )

Volha, збiраемся у наступным годзе у 314-ы садок. А жывем у Зялёныи Лузе, на вулiцы Мiрашнiчэнка. Аднак хату здымаем, таму цяжка уявiць сябе, дзе можам квартавацца праз год цi праз тры гады

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 21.08.07 15:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, вельмі прыемна! Пляскаю
Мы ўсе з чагосьці пачыналі. А пакуль дзіця малое, з ім лягчэй засвоіць беларускую мову. І белмоўны садок - цудоўная ідэя! Ружа

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 24.08.07 16:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka,
а зрабіце, калі ласка, лінеечку з узростам сваёй дачушкі. так людзі, у якіх дзеткі такога ж узросту, будуць адразу вас бачыць, без заходу ў гэтую тэмку.

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Давайце знаёміцца і сустракацца! Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  наступная »
Старонка 1 з 9.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Прылеплена: Як тут што працуе? (FAQ) 107 julcik 135859 27.08.12 18:40
Kjara Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Хто тут ёсць з Гародні? 53 dimaidr 86789 3.01.16 0:33
Maryia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Новы вершык Веры Бурлак (з яе ласкавага дазволу) 17 Булачка 32478 25.08.14 12:44
Джэці Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 167860 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Ці літвіны (літвінкі) тут ёсць? 15 Mann Kurt 33461 20.02.09 14:09
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map