Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
вясельле ў пераступным годзе

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Для і пра дарослых

Аўтар Паведамленне
andrei

Зарэгістраваны: 09.06.2007
Паведамленні: 12

ПаведамленнеДададзена: 25.07.07 22:13    Загаловак паведамлення: вясельле ў пераступным годзе Адказаць з выцемкаю

Што вы думаеце, шаноўныя, наконт вясельных забабонаў, і ці можна рабіць вясельле ў пераступным (высакосным) годзе?
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Ptyz

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.07.2006
Паведамленні: 266
Адкуль: МенскЗялёныЛуг

ПаведамленнеДададзена: 25.07.07 22:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Гыгыгы Калі вы дайшлі да таго, што запытваецеся, тады дакладна не! Сьмешка

Насамрэч, такія забабоны належаць да канкрэтнай культуры, у іншых культурах пераступны год можа быць вельмі добрым годам. Нават даходзіць да таго, што
"Leap Year has been the traditional time that women can propose marriage." (болей на http://marriage.about.com/cs/holidays/a/leapyear.htm )
Угару
andrei

Зарэгістраваны: 09.06.2007
Паведамленні: 12

ПаведамленнеДададзена: 25.07.07 23:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ага, сапраўды, мы ўжо дайшлі да гэтага Сьмешка
Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 26.07.07 0:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я шкадую, што паслухалася вясельных забабонаў: паводле аднаго з іх вясельная сукенка мусіць быць цэльнай, а не складацца з частак, бо, маўляў, сям'я на часткі распадзецца. Мне вельмі падабаўся адзін карсэцік са спаднічкай, але абрала сукенку. Тое самае адносна чаравікаў: закрытыя з усіх бакоў, каб шчасце не выслізнула, -- лухта!
А вось калі раптам у дзень вяселля пойдзе дождж ці будзе спёка - гэта на шчасце, бо гэта ваш дождж і вашае сонца, ваш час, ваш горад і вашае жыццё. Як скажаце, так і будзе!

Kotka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 22.02.2007
Паведамленні: 587
Адкуль: Менск, Паўднёвы Захад

ПаведамленнеДададзена: 26.07.07 14:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

andrei, я так лічу: у ва што верыш, тое і здараецца. Мы не пабаяліся рабіць вясельле ў пераступным 2004 годзе, нават неяк пра гэта і ня думалі. Усё атрымалася проста супер! Самы шчасьлівы ў сьвеце Што да вясельных забабонаў, то мы на іх не зважалі. У мяне, да прыкладу, сукенка была ня белага колеру, а колеру шампанскага. Да таго ж на гарсэце была прыколаная кветачка --- "верны знак" цяжкіх родаў. Усё лухта, паверце! Вельмі шчасьлівы Мая стрыечная сястра, напрыклад, спалохалася пераступнага года і пасьпяшалася з замужжам --- разьвялася праз год. Праўда, у ейным выпадку год быў ні пры чым. Я ўвогуле ня ведаю, нашто яны жаніліся праз 3 месяцы пасьля знаёмства Ня ведаю...

Мой тэлефон 5872619 (Velcom)
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 26.07.07 15:14    Загаловак паведамлення: Re: вясельле ў пераступным годзе Адказаць з выцемкаю

andrei пісаў(-ла):
Што вы думаеце, шаноўныя, наконт вясельных забабонаў, і ці можна рабіць вясельле ў пераступным (высакосным) годзе?

Я ў шоку! а чаму нельга???!!! Калісьці даўно я ў некаторыя забабоны верыла, але такога ніколі не чула - пэўна нешта новае. Не, мы з мужам у забабоны не верым.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
mama Halja

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 26.07.07 15:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kotka пісаў(-ла):
andrei У мяне, да прыкладу, сукенка была ня белага колеру, а колеру шампанскага. Да таго ж на гарсэце была прыколаная кветачка

можа можна фотку разьмесьціць? вельмі хочацца паглядзець на Вашу сукенку Сьмешка
Угару
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 26.07.07 16:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Калі вы дайшлі да таго, што запытваецеся, тады дакладна не!

+1

Угару
Alenka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 26.07.07 17:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вясельле нельга рабіць у жалобны год (год пасьля сьмерці бабулі-дзядулі, бацькі-маці, родных і стрыечных братоў і сёстраў). Пра высакосны год беларуская фальклярыстыка нічога ня кажа.
andrei, ёсьць цікавыя кнігі пра беларускую вясельную абраднасьць, пацікаўцеся ў бібліятэцы.

Угару
Kotka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 22.02.2007
Паведамленні: 587
Адкуль: Менск, Паўднёвы Захад

ПаведамленнеДададзена: 26.07.07 17:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

mama Halja пісаў(-ла):
можа можна фотку разьмесьціць? вельмі хочацца паглядзець на Вашу сукенку Сьмешка

mama Halja, толькі што закачала фоткі. Глядзіце маю вясельную сукенку ў маёй асабістай галерэі. Міргаю

Мой тэлефон 5872619 (Velcom)
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
mama Halja

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 26.07.07 19:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Толькі што паглядзела Супер! Супер! Супер!

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Для і пра дарослых Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Якім чынам можна знізіць узровень абортаў? 202 Mann Kurt 121223 10.03.12 19:28
Luba Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кнігі, якія можна спампаваць 1 Kryscina 5649 14.12.10 21:04
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзеці і/ці прыбіранне 23 kropka 16774 18.05.09 13:56
kropka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Віня Пых: хто жадае набыць? 52 stasia 45958 18.01.08 22:19
Vola Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Гісторыю Беларусі з 1 верасня можна выкладаць па-расейску 0 pink_by 6740 12.08.06 0:45
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map