Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Прышчэпкі

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 23.10.13 17:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Былоб класна каб дзед удакладняў каторую з краінаў "заходняга сьвету" ён мае на ўвазе. У Чёхіі вунь не забараняюць і ня робяць. У Канадзе таксама. Дакладней прышчэпкі прапануюць але даволі ненавязьліва, а пра рыбу ўвогуле нейкае дзіва.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 23.10.13 23:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Рыбу не забараняюць есьці, але раяць абмяжоўваць колькасьць да 340 г на тыдзень, сапраўды праз ртуць. Найбольш небяспечныя - акула, рыба-меч, каралеўская макрэль і тайлфіш (кабезон). Тунец у выглядзе стэйка - 170 г на тыдзень. Лепшы выбар (мала ртуці, шмат амега-3) - ласось, фарэль, селядзец, сардзіны, скумбрыя, анчоусы. Тое ж раяць і кормячым.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 24.10.13 12:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Tanya, нічога сабе! Нават з грамамі. Нам выразна не забаранялі. Раілі абмяжаваць сыры з цьвілюлю і сырое мяса. Ну і пажадана есьці рыбу раз на тыдзень.

Угару
dzed

Зарэгістраваны: 26.07.2013
Паведамленні: 23

ПаведамленнеДададзена: 25.12.13 3:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 25.12.13 22:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

dzed, калі ласка, пішыце нейкія каментары да спасылак, бо выглядае небяспечна

dzed

ПаведамленнеДададзена: 26.12.13 4:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

-
дзякуй за заўвaгу - выпраўлюcя
-
Угару
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 11.02.14 1:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Пра адзёр - У цэнтральнай частцы Расеі расце колькасць захварэўшых на адзёр
Файны такі артыкул: хто на кім стаіць? Самі заблыталіся і мяне блытаюць.
Што я зразумела:
1. Расце колькасць захварэўшых.
2. Адмаўляюцца ад прышчэпак: па рэлігіёзных перакананнях, з-за недаверу сістэме, каторая прасоўвае сумнеўныя прышчэпкі і хавае выпадкі ўскладненняў.
3. Забаронены допуск дзяцей у садкі, школы і коледжы і гэта мера ўхваляецца.
4. Тыя бацькі, што адмаўляюцца прышчэпкі рабіць - безадказныя.
5. Планавыя "класічныя" прышчэпкі проціпастаўляюць так бы мовіць "камерцыйным" - ад грыпу.
Падабаюцца экспрэсіўныя закіды: "адмовіўшыяся ад прышчэпак, у т.л. баптысты, пазаразіўшыя палову цэнтра краіны". Цікава, якую палову - правую ці левую? Міргаю

Што я не разумею:
- отказываясь прививать детей, не имеющих для этого противопоказаний, их родители «надеются, что их пронесет за счет других».
Действительно, просчитать степень риска возникновения осложнений у здорового ребенка трудно, и велико искушение его избежать. А в ситуации, когда прививка имеется у порядка 95% детского коллектива, инфекция распространяться не будет. «Но когда доля таких безответственных родителей увеличится до 10%, то инфекция уже будет распространяться, дети заболеют (с риском значительно более тяжелых осложнений), а родители спокойно возьмут бюллетень, опять же оплаченный нашими налогами», — отмечает Лукашев.

- Кроме того, из-за увеличения случаев отказа от вакцинации откладывается полная ликвидация кори, отмечает эксперт.
- При этом сама по себе прививка от кори эффективна и достаточно безобидна, считает эксперт.
- По мнению педиатра одной из столичных поликлиник, отказываться от прививок людей все чаще заставляют не столько религиозные убеждения, сколько скомпромитировавшая себя за последние 20 лет практика вакцинации. Скандалы, связанные с просроченными или контрафактными препаратами, сделанными без ведома родителей прививками, возникают в стране постоянно.

- Дык прышчэпка ад адзёра эфектыўная і бясшкодная ці "цяжка пралічыць рызыку ўзнікнення ўскладненняў ад прышчэпкі ў здаровага дзіцяці"?
- Бацькі, каторыя не робяць прышчэпак безадказныя ці пралічваюць рызыку і варыянт, каб "пранесла" і ад хваробы, і ад ускладненняў ад прышчэпак, і ад неякасных і адсюль небяспечных мед.паслуг? Давайце іх тады не безадказнымі, а хітрымі называць.
- Уся справа ў бюлетэнях, каторыя аплочваюць падаткаплацельшчыкі і СПАКОЙНА бяруць бацькі, захварэўшых на адзёр?
- Як пракантраляваць якасць паслуг у сферы вакцынацыі?
- Чорт, парайце мне нарэшце спецыяліста, каб паразмаўляць і зразумець як дзейнічаюць прышчэпкі. Чаму, калі дзіця прывітае для яго захоўваецца рызыка захварэць ад 5 ці 10% непрывітых? Навошта тады наогул уся гэтая бадзяга? Зьбянтэжаны Я прафан і ў медыцыне, і ў матэматыцы, і ў статыстыке. Чорт, я нічога не разумею. Я ўжо проста зноў заганяюся.

Па выніках артыкула можна зваць жадаючых на пагром баптыстаў і цыган.
Пра прышчэпкі тут кажуць нібыта пра чароўныя пігулькі, выпіўшы каторыя будзе вам шчасце.

Неяк найчасцей тыя хто робіць і тыя хто адмаўляецца гуляюць у гульную - "веру/не веру", "хачу лепшага для свайго дзіця/хачу НАЙлепшага...". Матэрыялы з абодвух бакоў такія спрэчныя, што невядома каго слухаць. Мой любімы педыятар задуменна прамаўляе, што "большасць выпадкаў смертнасці сярод немаўлят - інфекцыйныя захворванні" (дзякуй богу дажылі да года! тыдзень застаўся... Я ў шоку! ), ці дае інфармацыю для развагаў іншага кшталту, але таксама вакол статыстыкі па розных хваробах найчасцей. І наогул не трэба заганяцца. Робім прышчэпкі платна ў інфекцыйнай, а там табе ганарова ўручаюць каробачку з анатацыяй і я яе сама ад сябе хаваю, каб не заганяцца. Навошта, калі ўжо зрабіў?
Прышчэпкі яшчэ часам успрымаюцца як "дэмакратыя" - не найлепшая форма кіравання, але з ёю ёсць мажлівасць дажыць да найлепшай... Сьмешка

Дзе знайсці тую крыніцу, каторая церпяліва мне патлумача ўсё гэта. А то год - новая хваля вакцынацыі наперадзе. Сп. Зялёная Усьмешка

Я, напрыклад, аналізы раблю перад прышчэпкамі. Ці абіраючы паміж Індыяй і Швейцарыяй - краіна, дзе вырабляецца прышчэпка, абіраю Швейцарыю. Відаць, таму што там шакалад якасны, сыр, банкі, горы, няма вайны... а Індыя канешна духоўная Мекка, але ж, кажуць брудна, бедна, людна, ваенныя канфлікты здараюцца... Гыгыгы

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345

ПаведамленнеДададзена: 11.02.14 8:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У Індыі на фармацэўтычных заводах чыста. Брудна навокал Сьмешка
Цікава, а ці можна ў нас зрабіць прышчэпку ад адзёру, а не "5 у 1"?

Угару
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 679
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 11.02.14 19:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika, мне рабілі ўсе прышчэпкі па календары, але ў 4 гады я перахварэла на адзёр вельмі цяжка, тры тыдні правяла ў бальніцы, і, пасля гэтага, не гледзячы на тое, што ў картцы зрабілі допіс пра хваробу на адзёр, мне ўсё-роўна ставілі ад яго прышчэпку "як усім", пакуль мы з братам не пасябравалі з нашай педыятаркай, з ёй добра раззнаёмілася мама, і тая параіла нам прышчэпкі не рабіць.

dzed

ПаведамленнеДададзена: 12.02.14 22:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

-
гэты фiльм пaказывае пpaвiльны шляx да здapoўя.
-
http://www.youtube.com/watch?v=wvzDHGLEUyw
Угару
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345

ПаведамленнеДададзена: 13.02.14 23:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ksysh_ka, я ў 8 месяцаў перахварэла на адзёр, і мне прышчэпак ад яго не рабілі - проста пісалі пра хваробу ў картцы прышчэпак

Угару
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 679
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 14.02.14 0:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Паўліна, дык вось мяне і здзіўляла, асабліва, калі падрасла, што ў картцы пра адзёр напісана было, а прышчэпку рабілі. Я калі картку забрада ў 18 год, спецыяльна перагледзела ўсю.

dzed

ПаведамленнеДададзена: 19.10.14 1:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

цікавая старонка і розня відеа...
http://doctornaturopath.org/video/
і фільм пра прышчэпкі
http://www.youtube.com/watch?v=U-bfaTDy87c
Угару
dzed

ПаведамленнеДададзена: 17.12.14 22:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... 40, 41, 42
Старонка 42 з 42.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў "Кнігі дзеткам" - бібліятэка дзіцячых кніг 28 Lolilale 20300 19.01.16 15:04
Lolilale Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзяржаўнае выхаваньне і адукацыя 105 Kryscina 89737 2.09.14 13:49
Nika Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Выстава дзіцячых малюнкаў 5 julcik 7351 8.02.11 17:46
Palina007 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Слепкi дзіцячых ручак і ножак, а таксама дызайн пакою! 16 Тартим 18703 6.01.10 19:55
Тартим Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Aдкуль назвы беларускіх дзіцячых гульняў. "Бэрак", 0 Mann Kurt 6979 29.04.08 7:56
Mann Kurt Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map