Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Ці ня шкодна піць толькі сок?

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 22.06.07 18:06    Загаловак паведамлення: Ці ня шкодна піць толькі сок? Адказаць з выцемкаю

Франак з усіх напояў заўсёды абірае сок. Часам пьем ваду, зрэдку малако ці кефір. За дзень звычайна выпіваем 1л яблычнага соку (летам), узімку менш. Ці не шкодна гэта?
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 22.06.07 19:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Калі я захапляюся сокам, у мяне пачынае балець страўнік. Я гэта прыпісваю таму, што сок мае кіслае асяродзьдзе, і занадта ўсё ўнутрох закісьляе. Сьмешка Тады добра разбавіць лужным малачком. Сьмешка
Але, гэта, я падазраю, мае асабістыя адчуваньні.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 22.06.07 21:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наталь, наколькі я ведаю, без вады - нікуды. Асабліва летам. Нават, такая колькасьць салодкага соку (а ён такі з цукрам, пачытай на упакоўцы), можа стацца вінаватаю ў дрэнным апэтыце. Паспрабуй такі ваду прапаноўваць. Мае вельмі любяць калі яна запакаваная у бутэлечкі з такімі наўмыснымі коракамі, як у спарцмэнаў (ці ў сродку для мыцця посуду.)

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261

ПаведамленнеДададзена: 22.06.07 21:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Мае вельмі любяць калі яна запакаваная у бутэлечкі з такімі наўмыснымі коракамі, як у спарцмэнаў (ці ў сродку для мыцця посуду.)

Прадаюцца такія прыгожанькія плястыкавыя пляшкі для раварыстаў (гэта як аксэсуар для горных ровараў). Можа, такое паспрабаваць? Дзеці і падлеткі ад іх шалеюць, нават калі ня надта хочуць, ваду зь іх п'юць.

Занадта вялікая колькасьць соку ўсё ж такі шкодная, бо кіслотнасьць можа значна павышацца. Як вызначыць крытэр "занадта" для Франака? Лепш, напэўна, параіцца з пэдыятрам ці нават гастраэнтэролягам.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
valoshka

Зарэгістраваны: 07.02.2007
Паведамленні: 19

ПаведамленнеДададзена: 22.06.07 22:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

мой малы таксама ад вады адмауляуся першыя два гады жыцця. не піу нават kалі мы падарожнічалі па італіі і там было 38. прауда, я зауседы разбауляю сок (1:3). наш доктар кажа, што лепшы напой для дзіцяці - вада (але пажадана не з-пад крана Сьмешка )
Угару
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 23.06.07 0:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мае ваду любяць і пьюць. А наконт сокаў - мужа сястра думала, што для дзіцёнка сокі гэта тое што трэба, дзіцёнак не піў ні гарбату, ні малако, ні кіфір. У выніку ў 7 год сказалі што павышаная кіслотнасці страўніка. Так што радуйцеся, калі дзіцёнак п'е воду. Так

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 23.06.07 10:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзякуй за парады. А ваду мы п'ем, не з пад крана, бо купляем па 19 л. І сок я часта разбаўляю. Дарэчы, у яблычны сок звычайна не дадаюцб цукар. Гэта сок, а не нектар!

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 23.06.07 10:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Забіраемся ўчора з садочка, Ясік з Міронам апошнія.
Заходжу: сядзяць за столікам, у кожнага па лусце чорнага хлебчыка, у кубачках вадзічка. Ядуць і п'юць - са смакам.
Рыдала. Ржунімагу

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 23.06.07 11:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Калі Янка залішне кідаецца на сок, я нябачна дадаю ў сок ваду. Я баюся найбольш як раз чыстага яблычнага соку (хаця менавіта яго мы найболей і п'ем). Баюся за кіслае асяроддзе. На галодны страўнік яго ня раяць піць (а тым у каго праблемны страўнік - забараняюць)

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686

ПаведамленнеДададзена: 23.06.07 13:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А ў нас супрацьлеглая сытуацыя. Мы сок зусім ня пьем. Сумнік

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 26.06.07 10:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

U nas u jakasci karysnych napojau dlia dziacej rajac vadu i harbatu z zjolak (biaz cukru i miodu) a jak dadatkovy varyjant - sok z vadoj u pamery 1:2. Paulinka doma pje sok (tolki jablycny), a u sadze, dze niama vybaru - vadu. A byvaje , pad nastroj, vypivaje da litra malaka za dzen...
Угару
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 26.06.07 15:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у нас любімы напой -- "салодкая і смачная" вада з-пад крана і малако ў дзіцячых пакуначках.

Угару
Volha

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 29.06.07 23:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У нас дзіцячая сокавая норма - маленькі пачак (з саломінкай) на дзень. Плюс раз-другі па некалькі глыткоў з дарослага пачка - маленькімі порцыямі, абы "адзначыўся". Ваду з бутэлькі п'е з ахвотай - што дзіўна (я мінералку толькі пад канец студэнцтва была ўпадабала).
Калі горача, і хочацца піць шмат - раблю адмысловы кампот. Без цукру, але з вялікай колькасці ягад, каб слодыч натуральная была. Порцыі дробныя - лепш часцей, ды памалу.

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 29.06.07 23:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha, а чаму норма такая маленькая? я параймаюся, толькі калі на трэці літар пераходзім...

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Volha

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 29.06.07 23:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik,
норма менавіта соку. Вады - калі ласка, па жаданні. Бо сок п'ецца з-за смаку, вада - уласна дзеля пітва.

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Беларускія школы 155 Kryscina 181648 21.03.18 21:33
maa Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Мацярынства/бацькоўства - як мы на гэта наважыліся? 31 Kryscina 45014 6.04.12 14:42
Wycinanka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Чаму вучаць у школе 11 гадоў? На колькі гэта патрэбна? 0 AntonUno 7781 16.03.09 1:36
AntonUno Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 15 траўня - усе за морквай!магчыма, гэта самы надзейны актыў 7 Mann Kurt 18864 26.05.08 23:06
Palina007 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] аўтарытэты ў тэме "Пра гэта" 61 Kryscina 73813 12.12.06 1:17
Juan Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map