Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Зубкі і карыез

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 11:34    Загаловак паведамлення: Зубкі і карыез Адказаць з выцемкаю

Што вы робіце зь дзіцячымі зубкамі?
Мы пачалі Яніку чысьціць зубкі як толькі яны зьявіліся, зараз працягваем. Чысьцім без пасты - проста вадой.

Але добра пачысьціць ён не даеца і на некаторых зубіках ужо бачныя першыя адзнакі налёту. За налётам прыйдзе карыез. Што рабіць?

П.с. Салодкае мы не ўжываем, Янікавы лыжкі не аблізваем. Але ж гэта не ўратуе.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Тоня

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.05.2006
Паведамленні: 291
Адкуль: Гамбург, Нямеччына

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 13:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У Аўстрыі малышам раюць даваць флюорыд, што павінна рабіць зубы мацнейшымі і памяншаць верагоднасьць карыесу, мы даем, але ці дапамагае гэта на самай справе ніяк не праверыш (300 галачак каштуе 5 эўра, хапае амаль на год).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 13:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тоня, даваць - у сэнсе унутар?
Я ведаю дзеткам зьверху зубкі нечым фторыстым апрацоўваюць, але гэта здаецца з 2 год толькі.

Угару
Тоня

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 14:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Так, гэта маленькія галачкі (таблетка), якія малыш павінен сасаць. Іх рачынаюць даваць, калі у малыша зьяўляецца першы зуб па адной шт удзень, з 2 год па 2, пасьля зноў трэба павялічыць дозу, толькі я ня памятаю, калі і на колькі (калі каго -небудзь зацікавіць пагляжу, калі трэба будзе магу набыць). Піць іх раюць да 7 год.
Наконт штосьці падобнага ў выглядзе пасты я дакладна ня чула, мы чысьцім нармальнай пастай (час ад часу таксама толькі тэарытычна, бо далёкія зубы ён таксама ня любіць чысьціць)

Угару
Вольга

Мінак

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 15:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы ходзім у Ладэ раз на тры месяцы, пакрываем зубы фтор-лакам. На жаль, пайшлі позна - калі ў год і месяц верхнія чатыры зубкі ўжо былі прыхоплены карыесам. З-за начнога смактання - Ясь яшчэ быў груднічок (тады і кінулі). Начныя бутэлечкі з чым небудзь, апрача вады, таксама псуюць зубы.
Сваю хваробу мы "закансервавалі", плямы (цьфу-цьфу) не растуць. Прынамсі, ад серабрэння пакуль можам устрымацца - чорных зубоў не надта хочацца.
Юльцік, калі пераймаецеся, лепш паказацца лекару. Звычайны агляд у тым жа Ладэ капейкі каштуе - нешта тры з нечым... За фтараванне аддаем каля 18 тысяч (там за кожны зуб налічваюць).
Выцемка:

У Аўстрыі малышам раюць даваць флюорыд, што павінна рабіць зубы мацнейшымі і памяншаць верагоднасьць карыесу, мы даем, але ці дапамагае гэта на самай справе ніяк не праверыш (300 галачак каштуе 5 эўра, хапае амаль на год).

Тоня,
можна ў Вас іх замовіць?
Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 16:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тоня,
і мы хацелі б замовіць!

julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 16:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А ў нас што, нельга флюарыд набыць???

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 16:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

калі ў год і месяц верхнія чатыры зубкі ўжо былі прыхоплены карыесам

АААА.... паніка!!
Год і месяц? я думала гэта толькі з двух год....
можа і ў нас карыез, а я думаю што налёт.... Бяжым у ЛАДЭ!!!

Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 17:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik,
ды я проста яго першы раз чую, а ў народа падобныя праблемы даўна былі. Падаецца мне, каб у нас быў, даўна б ужо прасеклі

Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 26.06.06 20:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У нас тая ж праблема. На зубках зьявіўся налёт. Спачатку спрабавала чысьціць, але хутчэй дзеля прывыканьня. Сам ён не даецца. Дарэчы, пыталася аб зубках у ўчастковага, ён сказаў, што да палутара гадоў няма сэнсу й кранаць. Плачу! Паглядзела тут вашае абмеркаваньне й вырашыла, што таксама пойдзем. А дзеці спакойна даюцца, калі нейкая незнаёмая цёця да іх у рот лезе? Мы можам і ўкусіць. Evil or Very Mad

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 27.06.06 0:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

То што мы даем называецца Zymafluor. Ці ёсьць гэта у нас, я ня ведаю. Набываць буду на наступным тыдне, так што ёсьць яшчэ час падумаць

Угару
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 27.06.06 15:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

А дзеці спакойна даюцца, калі нейкая незнаёмая цёця да іх у рот лезе? Мы можам і ўкусіць

Цю, спакойна! Не Усё адбываецца наступным чынам: у кабінет заходзім утрох; на стаматалагічны фатэль кладзецца тата, на яго - як на фатэль - сын. Незадавооолены - жах. Twisted Evil Тата трымае дзіцяткавы рукі-ногі. У роцік зазірае не проста цёця, а цёця+асістэнтка. Пад гучны роў аглядаецца-намазваецца ўсё, што трэба, пасля тата з сынам жвава падхопліваюцца і ўцякаюць з кабінета. Толькі тады я магу ўцямна задаць доктарцы свае пытанні і атрымаць на іх адказы. Перамога
Трэба прызнаць, доктарка з такога "удзячнага" пацыента не надта пераймаецца - яна ж _дзіцячы_ стаматолаг - відаць, прызвычаілася.
Адразу пасля агляду яшчэ праблема - Яська пасля стрэсу галодны робіцца, а пасля лакавання гадзіну нельга піць-есці. Бомба Таму катаемся ў мятро. Кул!
Чысціць зубы нашая стаматалагіня раіць мокрым бінтом, наматаным на палец. Маўляў, лепш здымае налёт, чым шчотка. З пастай, кажа, варта не спяшацца, пакуль дзіця не навучыцца паласкаць рот. (Мы ўжо два месяцы як умеем! Танчу!)

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 27.06.06 16:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha, абалдзець!!! Я ў шоку!

Угару
Вольга

Мінак

ПаведамленнеДададзена: 27.06.06 17:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Нявыкрутка! Нават наш ліберальны тата згаджаецца - лепш цяпер так, чым пасля без зубоў Сп. Зялёная Усьмешка.
Угару
Тоня

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 27.06.06 21:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Да стаматолага мы яшчэ не хадзілі, але я б параіла, падрыхтаваць малыша да візіта, пагуляўшы ў стаматолага дома, праверыўшы зубы ва ўсёй сямьі, мішак і ім падобным. Зараз для эксерыменту папрасіла Ромку паказаць мне зубы, на што ён адмовіўся, а пасьля "прыйшоў" слонік і ўсё пабачыў. Таму можа калі з цёцяй будзе ў рот глядзець мішка будзе ўсё па іншаму.
Я так пішу, бо раней Рома заўсёды плакаў, калі яго слухаў педыятар, а пасьля я зь ім пагуляла, ён быццам бы слухаў мяне, а я яго, так у апошні раз ён нават глыбока дыхаў і сам працэс яму адносна падабаўся

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  наступная »
Старонка 1 з 21.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Усё не так проста... 41 Alionka 64906 21.04.11 21:52
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А яны крадуць кантэнт! 57 julcik 55940 31.05.09 13:20
Volha Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чым Вы зараз займаецеся? 48 valerka 49143 20.07.08 11:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А можа хто добра малюе? 4 tasia 17856 22.05.08 8:29
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ня шкодна піць толькі сок? 29 наталька 36466 6.07.07 0:25
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map