Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Мульцікі

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Гадуем дзеці

Аўтар Паведамленне
Мінак

ПаведамленнеДададзена: 11.06.06 1:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Я паабяцала для julker перагнаць у фармат MPG што маем. Так што можна будзе падзяліцца калі атрымаецца добра. А для сябе паспрабую зрабіць і ДВД фармат.

Ўаў! Вольга.
Угару
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 11.06.06 10:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Калі Марына гэта зробіць, то будзе проста супер. Бо мая прадка ўжо так сама пачала паціху мульцікі глядзець, а з омваю у яе і так праблемы.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 1.07.06 2:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ці ёсць у нас нейкі прагрэс у гэтым напрамку? Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 1.07.06 14:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вельмі шчасьлівы Нет.
У верасні я аддала касэты. Вельмі шчасьлівы

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 20.07.06 15:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вельмі шчасьлівы Julker Вы адсталі ад рэальнасці. мульцікі ёсць. Зараз спрабуем знайсці тых якіх у нас няма. Можа ў кагосьці ёсць добрая якасць беларускіх мультыкаў? Будзем удзячны. Бо тое што ёсць не ў вельмі добрай якасці.
На дадзены момант маем ужо ДВД мульцікі
Гісторыя цацак
Ледзі і Валацуга 2
Русалачка 2

Тое што нам аддалі "Меч у камяні" і "Жыццё жукоў" у вельмі дрэннай якасці, можа ад старасці ці можа яшчэ чаго. Так што калі нехта мае мульты і можа падзяліцца для перагонкі (пасля касету вяртаем) будзем вельмі удзячны. Чакаю адказу. Razz

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 20.07.06 15:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

hormashyki, а ці не можаце вы перапісаць ці даць перапісаць ДВДшкі?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 20.07.06 16:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

hormashyki,
а DVDшкі добрай якасьці?

hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 21.07.06 8:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ДВДшкі якасці добрай. Але праблема ў тым, што ДВД напрамую залежыць ад касет. Калі на касеце будзе палоскі, на ДВД яны таксама застаюцца. Бо ў нас не матрыца (пачатковы файл з якой ішла запіс на ўсе касеты), а заюзаная касета. Мы самі не набывалі мульты, толькі Ледзі і Валацугу нам падаравалі. Усе астатнія аддала Julker, а там яны юзаліся па поўнай праграме, тое што дзеткам падабаецца тое і ставіш часцей. Вось і атрымоўваецца бываюць палоскі з'яўляюцца ад доўгага карыстання. Таму я і пытаюся, хто можа даць перапісаць касеты ў добрай якасці. Ледзі і Валацуга, Русалачка 2 добрая якасць. Гісторыя цацак на сярэдзіне пачытаю аперажаць гук (але гэтае ужо не ад нас залежыць) гэта на ўсіх касетах. Калі раптам у кагосьці ёсць добрая касета Гісторыі цацак, перагнаць занава не праблема. Жыццё жукоў якасць храмае па ўсёй касеце, але і выгляд касеты якая ў нас жадае лепшага. Меч у камяні, нажаль напрацягу ўсяго фільма ідуць палоскі і мярэшкі. Я хачу каб дзеткі мае глядзелі добрую якасць, а не сапсаваную. Вось і пытаюся, хто можа даць пакарыстацца свамі касетамі. У нядзелю будзем бачыцца з Кашталян у яе таксама есць касеты (Шрэк, Прыгажуня ў сонным лесе,... можа яшчэ што, яна не памятае) калі добрая якасць перагонім.

julcik запісаць не праблема трэба толькі ДВД балванка. Можа вы б скаардэнаваліся і ў межах разумнага паміж сабой і мы маглі б некалькі асобнікаў кожнага мульта запісаць, бо самі разумееце, што запісаць шмат дыскаў не здолеем. Самі лычыце напрыклад 15 мультоў (а колькі іх дарэчы ўсіх?) * на 3 чалавека гэта ўжо 45. Rolling Eyes ТАк што можа неяк скааперыравацца яшчэ з тымі ў каго ёсць ДВД запісваючы на кампутары. НА тэлевізары калі вы будзеце ставіць фільм будзе застаўка, што гэта за мульт і ці выбар сюжэтаў ці проста націснуць праіграваць (зрабілі самі) Анёл

Яшчэ раз звяртаюся, у каго ёсць добрай якасці касеты можна стэлефанавацца пасля выходных. Канчатковы прадукт будзе тады дзесці праз тыдзень. Мой тэлефон 642-23-11 Марына. Кул!

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 21.07.06 10:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, у цябе, здаецца, новыя касэты ёсьць?
У мяне толькі жыцьцё жукоў было, але ня памятаю дзе. Трэба ў бацькоў спытаць. Я яго толькі 1 раз глядзела - ня мусіць быць заюзаным (хаця калі доўга зусім не карыстаешся, касэты, кажуць, перамагнічваюцца...)

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.07.06 11:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у мяне ўсе новыя касэты -- нават не распакаваныя. але праблема ў тым, што яны кепскай якасьці самі па сабе, гук кепскі, пра карцінку ня ведаю. а гук то ледзь чутно, то галасы чуваць, а што кажуць, не разьбярэш.... карацей, не падабаецца мне. на добры лад, там паўсюль трэба гук наноў перапісваць. адпаведна, DVDшкі будуць такімі ж.
але касэты магу даць (з умовай, што і мне дэвэдэшная копія дастанецца) Сьмешка пасьля магу перагнаць са сваіх двд яшчэ для кагосьці (калі хто навучыць мяне гэта рабіць, каб я ня пыркалася)

kolchyn

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.05.2006
Паведамленні: 97

ПаведамленнеДададзена: 21.07.06 14:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Шаноўныя паненкі, добрая якасьць на DVD атрымаецца тады, калі вы возьмеце DVD з патрэбным мульцікам ці фільмам, і дадасьцё да існуючых гукавых дарожак беларускую. Атрымалую праграму трэба запісаць на дыск, натуральна. Праблема - ў якасьці беларускай гукавай дарожкі (трэба шукаць/купляць арыгінал), і ў наяўнасьці прафесіяналаў/заўзятых аматараў, якія б гэта ўсё скампанавалі ды запісалі якасна. Грашыма ўсё вырашаецца. Ў Менску гэта ня можа быць праблемай (ня грошы, а наяўнасьць людзей, якія гэта зробяць за грошы Сьмешка ).

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.07.06 14:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kolchyn,
я не зусім разумею тэхнічную частку --
1. дадаць гукавую дарожку да ДВД -- магчыма?
2. ці існуе гэты арыгінал беларускай гукавай дарожкі? Бо тое, што ёсьць на касэтах -- абы-што... ці вы маеце на ўвазе, шт існуе нейкі добры беларускі аўдыё-запіс, а кепскім ён становіцца толькі тады, калі яго "пакласьці" паверх іншамоўнай гукавай дарожкі?

kolchyn

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.05.2006
Паведамленні: 97

ПаведамленнеДададзена: 21.07.06 21:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

1. Магчыма (толькі не да тых DVD, што прадаюцца ў крамах, а да таго, які будзе запісаны з новай дарожкай).
2. Спадзяюся, што ён існуе - зь нечага ж пісаліся дарожкі да мульцікаў на VHS.

Гукавая дарожка на DVD - гэта зусім асобныя дадзеныя ад усіх астатніх (відэа, субтытраў, дадаткаў усялякіх). Дарожак можа быць шмат. На якасным дыску звычайна, ёсьць вялікі выбар моваў (беларускай сярод іх вы, на жаль, ня знойдзеце). Так што "пакласьці паверх" нічога нельга (ну, хіба, адмыслова). Затое паверх можна запісаць сам пераклад - тады праграма атрымоўваецца такой, як на "беларускіх" мульціках (выдадзеных "Сотварам") - чуваць і арыгінальны гук, і дубляж.
Арыгінальныя гукавыя дарожкі, як падказвае лёгіка, трэба шукаць у тых, хто замаўляў дубляж мультфільмаў - ЗАТ "Сотвар".

Апошні раз рэдагавалася: kolchyn (24.07.06 18:37), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Alenka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 21.07.06 23:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У нас ёсьць наступныя відэакасэты:
1) “Тарзан”
2) “Лэдзі й Валацуга-2”
3) “Аліса ў краіне цудаў”
4) “Болта”
5) “Маленькі Сьцюарт”
6) “Пакахонтас-2”
7) Прыгажуня ў сонным лесе”
8 “Прыгоды Віні-Пуха”
9) “Шрэк”
10) “Меч у камяні”.

Першыя 6 ні разу не глядзелі; 7, 8, 9 – пару разоў, 10 – глядзелі шмат, але яшчэ не заезьдзілі.
Можам даць для перазапісу хоць усё.
Маем DVD-writer, праграму Nero, час для перазапісу дыскаў знайду (але толькі ў верасьні).
Аліна, калі ласка, калі будзеш перапісваць дыскі для сябе, зрабі і нам копіі. Грошы за DVD-балванкі я пасьля аддам, добра? Мы павінны прыехаць 21 жніўня.

Угару
pink_by

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 23.07.06 19:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сьмешка A my mozam dac kasety sa skazkami. Moza paralelna i imi zaniacca? A jzszcze kal laska zrabicie i na CD, bo u nas (moza szcze u kaho pakul DVD niama Сумнік

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Гадуем дзеці Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  наступная »
Старонка 2 з 17.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Хто тут ёсць з Гародні? 53 dimaidr 100694 3.01.16 0:33
Maryia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Аддам кнiгi на англiйскай для тых, хто вывучае + iсп., ням. 15 dzichka 15699 30.09.11 12:11
dzichka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Клуб аратарскага майстэрства - хто можа дапамагчы? 6 Vera 16974 27.01.11 12:11
varjatka_aa Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А можа хто добра малюе? 4 tasia 17887 22.05.08 8:29
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А хто любіць цалавацца? 47 Alina 66502 19.05.07 22:25
Маркотны Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map