Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Як вы ставіцеся да раставанняў?

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Для і пра дарослых

Аўтар Паведамленне
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 20.05.07 21:25    Загаловак паведамлення: Як вы ставіцеся да раставанняў? Адказаць з выцемкаю

Муж мяняе працу, цяпер ён будзе адсутнічаць яшчэ больш. Усвядоміла я гэта толькі сёння, калі доўга і пакутліва чакаю яго з Гародні. А як вы ставіцеся да камандыровак мужа? А калі праца -- адна вялікая камандыроўка?
І галоўнае -- як гэта перажыць?
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 20.05.07 23:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia,
камандыроўкі -- частка і яго, і майго жыцьця. Для нас гэта дадзенасьць, іншае жыцьцё цяжка ўявіць. Калі не было дзяцей, стараліся па магчымасьці падладзіць час камандзіровак так, каб адначасова ў іх езьдзіць -- разьехацца ў розныя бакі, а пасьля прыехаць і сустрэцца. Зараз, з малым, усё наадварот -- вельмі стараемся, каб камандыроўкі па часе не супадалі. але бывае па-рознаму. калі мужа няма, я стараюся не сядзець вечарамі дома -- бяру малога, і ежджу па гасьцях. Ці запрашаем гасьцей да сябе. Увогуле, калі дома няма мужа, гэта прымушае сабрацца -- бо ўжо немагчыма зраніцы скрозь сон папрасіць: "пакармі малога, калі ласка", а даводзіцца падымацца і рабіць усё самой. але гэта не трагедыя.
горай, калі муж ці жонка зьяжджаюць надоўга -- напрыклад, на год. вось тады як быць?

Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 20.05.07 23:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, Так
Хаця ад'езды паасобку ў нас здараюцца адносна рэдка, але ж і бачымся мы не так часта, як хацелася б праз тое, што імкнемся планаваць працу ў розны час, каб нехта адзін быў з дзіцём. Шкада, але такое жыццё. Сумнік

Ptyz

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.07.2006
Паведамленні: 266
Адкуль: МенскЗялёныЛуг

ПаведамленнеДададзена: 21.05.07 3:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Нашая IT-сям'я жыве ў іншай скрайнасьці, калі ня трэба быць асобна быць увогуле, нават для працы (а на працу нат ня трэба ісьці/ехаць, бо яна ў суседнім пакоі), і скажу я вам, быць разам 24 х 7 х 365 х N гадоў (у нас зараз пяты пайшоў) таксама ня кожны вытрымае Сьмешка
Усё добра ў меру.

Выцемка:
І галоўнае -- як гэта перажыць?

вельмі проста, трэба мець надзею, што становішча зьменіцца да лепшага. Мо вашага мужа павысяць да якога-небудзь начальніка й ён будзе сядзець у габінэце.. Ці проста працу памяняць.
Угару
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 21.05.07 22:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я лічу што ва ўсём ёсьць свае плюсы (і мінусы). У раставаньнях таксама ёсьць плюсы - смачней цалавацца становіцца пры сустрэчы Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Juan

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.10.2006
Паведамленні: 1527
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 22.05.07 19:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

У раставаньнях таксама ёсьць плюсы - смачней цалавацца становіцца пры сустрэчы

…I pry razłukach! Міргаю Пляскаю

stasia

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.05.07 22:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А мне і так смачна цалавацца. Абы было каго...
Я таксама ўпэўневаю сябе, што гэта часова, але не веру ў гэта ні на кроплю.

Угару
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 23.05.07 13:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia, вы хутка пераедзеце у Менск, ты нарэшце знойдзеш сабе працу, і ў цябе будзе меньш вольнага часу на сум... Міргаю

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Volja

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.02.2007
Паведамленні: 274

ПаведамленнеДададзена: 23.05.07 16:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дай Бог, каб раставанні былі толькі з тае нагоды, што ў мужа камандыроўка ці месца працы ў іншым горадзе!!! Страшна, калі раставанне з тае прычыны, што муж за кратамі, у шпіталі і г.д. Вось тады сапраўды бывае страшна. калі нельга патэлефанаваць, пачуць голас, упэўнецца, што ён жывы, сказаць, што сын навучыўся пераворочвацца са спіны на жывот... Ніякі Хаця ўсё пазнаецца ў параўнанні. Калі не ведаешь горшага, то і звычайнае раставанне -- праблема.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.05.07 23:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volja, Так

Угару
Наста

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.05.07 23:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Juan, У двухкосьсі

Угару
Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 6:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volja, слушна. Распавядзі, як ты вытрывала такое раставаньне?

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.02.2007
Паведамленні: 274

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 10:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vola,
зараз здаецца, што ўсё гэта няпраўда. няма жадання нават успамінаць. цяжка было, бо нельга піць ніякіх супакойваючых і алкаголю. а так хацелася гарэлкі, каб упасці і заснуць. хаця ў прынцыпе я яе і не ўжываю. але хацелася. і плакаць хацелася. але не плакала. хіба што ў першы тыдзень пасля арышту. усё прайшло як сон пра рэвалюцыяенараў.

Свой чалавек

Паведамленні: 1921

ПаведамленнеДададзена: 24.05.07 23:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://www.svaboda.org/articlesfeatures/society/2007/5/2B7F1923-186D-4AB2-8A14-7DA31977FF67.html
І як гэта перажыве муж Настасьсі? Вельмі шчасьлівы
Эх, не відаць нам рэстарацыі Плачу!

Угару
stasia

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 29.05.07 14:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

stasia, вы хутка пераедзеце у Менск, ты нарэшце знойдзеш сабе працу, і ў цябе будзе меньш вольнага часу на сум...

Я і так на працы -- проста без кніжкі. А сум ён не залежыць ад ступені занятасці..

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Для і пра дарослых Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Беларускія школы 155 Kryscina 181609 21.03.18 21:33
maa Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Мацярынства/бацькоўства - як мы на гэта наважыліся? 31 Kryscina 45003 6.04.12 14:42
Wycinanka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 15 траўня - усе за морквай!магчыма, гэта самы надзейны актыў 7 Mann Kurt 18863 26.05.08 23:06
Palina007 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ня шкодна піць толькі сок? 29 наталька 36090 6.07.07 0:25
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] аўтарытэты ў тэме "Пра гэта" 61 Kryscina 73803 12.12.06 1:17
Juan Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map