Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Новы сэрвіс пошуку сяброў

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Навіны

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 27.08.10 14:47    Загаловак паведамлення: Новы сэрвіс пошуку сяброў Адказаць з выцемкаю

Шаноўныя сябры,
сайт "Нашыя дзеткі" анансуе новы сэрвіс - пошук сяброў для супольных прагулак.

Няма з кім паразмаўляць ў пясочні? А можа на суседняй з вамі вуліцы жыве цікавая беларускамоўная сям'я, а вы пра гэта не ведаеце?

Абярыце тыя раёны гораду, дзе вы часта бываеце і знайдзіце карыстальнікаў, якія таксама там бываюць.
Зрабіць гэта можна праз кнопку ў пашпарце, альбо па наступнай спасылцы Дзе Вы бываеце?

Пакуль сэрвіс працуе толькі для Мінску. потым мы пашырымся і ў іншыя населеныя пункты Сьмешка

Пытанні і прапановы пішыце ў гэтай галінцы.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
rasiczka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.02.2008
Паведамленні: 280
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 31.08.10 2:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ну вось, я пазначыла ажно тры месцы, але там ніхто не бывае Сумнік

у мяне прапанова дадаць плошчу Незалежнасці: там файныя фантаны, ля касцёла ёсць цмок, якога можна пагладзіць, у "Маэстра" мы паспяваем выпіць хто кефір, хто каву да таго, як у некаторых завядзецца маторчык... ну, і мы там бываем

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 31.08.10 2:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ледзь не забылася: і заапарк!

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.07.2006
Паведамленні: 266
Адкуль: МенскЗялёныЛуг

ПаведамленнеДададзена: 31.08.10 3:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Галоўны недахоп гэтай новай фічы ў тым, што раёны завялікія (я нават пазнаў сайт на літару R, адкуль іх копіпэйстнулі Сьмешка ), але radius-search няма, і ў такоі імплементацыі прыкруціць будзе немагчыма. А бяз radius-search фармальная разьбіўка на раёны не заўсёды будзе даваць дакладныя вынікі. Напрыклад, вул. Сядых для мяне суседняя, але пошук мне нікога зь яе не пакажа, бо яна фармальна знаходзіцца ў іншым раёне.

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 31.08.10 3:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ptyz, а заапарк для вас не суседні?

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 31.08.10 22:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ptyz, сыходзілі з таго, што такая разбіўка - ужо традыцыйная, не патрабуе дадатковых тлумачэнняў, бо так людзі шукаюць кватэры, выклікаюць таксоўкі і г.д. Даваць поўны спіс усіх вуліцаў - не рэальна.
Заўсёды можна пазначыць свой і суседні раёны - гэта не абавязвае вас гуляць там штодня. Сьмешка
Мяне азадачыла іншае: я пазначыла 8 раёнаў, у нейкіх з іх гуляюць 7 удзельнікаў форуму. І як даведацца, хто дзе?

Natallia

Зарэгістраваны: 06.05.2010
Паведамленні: 17
Адкуль: Гродна

ПаведамленнеДададзена: 1.09.10 13:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ой, якая цудоўная ідэя! Хутчэй да Гродна, калі ласка, дабярыцеся! А то я ў асобнай тэме шукала-шукала, хто тут з Грдна, але ніхто і не адгукнуўся... Ведаю, што я не адзіная, так што буду чакаць!!! Чытаю на форуме, што ў Менску і ў садках беларускія групы набіраюцца, і класы ў школах... І зайздрасна. У гэтым годзе тут - ні воднага класу. Сумна. Спадзяюся пачаць знаёмствы з пясочніцы, можа да школы клас і назбіраем!

Мой рукадзельны блог
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 1.09.10 15:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Natallia, звярніцеся да algunia.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 1.09.10 16:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

хм... згодная з Ptyz, сэрвіс ня надта каб дасягаў мэты, асабліва калі народ пазначае па 5 месцаў, улучна з заапаркам, які яны наведваюць раз на месяц. Мне падаецца, сэрвіс мусіць дапамагчы знайсці суседзяў, у першую чаргу.
Разумею нежадання некаторых пазначаць дакладную адрэсу (тыпа вуліца + нумар дома).
А ці магчыма зрабіць нешта кшталту мапы, куды людзі змогуць заносць свае адрэсы (не бачна для іншых карыстальнікаў), і атрымліваць сапраўды такі сабе кружок на мапе, з нікамі тых хто жыве побач. Бо сапраўды, традыцыйная разбіўка добая для пошуку кватэраў, і не зусім прыдатная для пошуку суседзяў.
Альбо, можа быць, магчыма разбіць мапу Менску на квадрацікі (ну, каб было з дакладнасцю не да дома, а да квартала, скажам). І карыстальнік, тыцкаючы ў пэўны квадрацік, бачыў бы нікі людзей, што пазначылі той квадрацік як месца свайго пражывання. ??

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 1.09.10 18:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мапа - гэта іншы ўзровень скаладанасці. Тэарытычна - можна. Практычна - не хутка.

Давайце паспрабуем падрабніць раёны і ў тэксце напісаць, каб людзі пазначалі менавіта тыя месцы, дзе ЧАСТА бываюць

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
rasiczka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 2.09.10 2:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а мы ў заапарку не раз на месяц бываем. мы хоць кожны дзень туды можам прыехаць. я ўсё хацела запрасіць туды людзей, каб сустрэцца і пазнаёміцца, але лета раптоўна скончылася Сумнік

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 2.09.10 10:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, кружок вакол дома добра для тых, хто сапраўды жыве дома. А калі дома толькі спіш, а цэлы дзень праходзіць у іншых раёнах гораду?
Мы жывучы побач з вамі сустракаемся радзей, чым з сябрамі Мірона, якія жывуць побач з працай Андрэя.

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 2.09.10 11:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina,
Можа быць, гэта таму, што Мірону больш падабаецца з імі сустракацца?
я ж не супраць пазначэння некалькіх месцаў, калі дзця дзесьці яшчэ праводзіць шмат часу. Але калі такіх месцаў зашмат, сэнс губляецца.

rasiczka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 2.09.10 11:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, я пазначыла пяць месцаў. Але гэта ад безнадзейнасці Сьмешка. Напр., у двары, дзе мы гуляем, ніхто беларускамоўны не з'яўляецца. Але ж сустракацца ўсё роўна хочацца. Тады я пашыраю геаграфію, тым больш што мы з дачушкай любім вандраваць і ў пазначаных месцах сапраўды бываем без асаблівых цяжкасцей.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 2.09.10 12:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

rasiczka,
мы на машыне, таму тэарытычна мы можам даехаць увогуле куды заўгодна. У заапарку бываем прыкладна раз на месяц. Але гэта ж не тое, чым калі б мы жылі ў Чыжоўцы і хадзіліі туды гуляць штодзень.
Я таму прапаную мапу с квадрацікамі -- тыцнуў у квадрацік -- пабачыў тых, хто там тусуецца. Тыцнуў у іншы -- пабачыў іншых. А проста пра сустрэчы можна дамаўляцца ў раздзеле форума "Давайце знаёміцца сустракацца".
Вось, дарэчы, у вас пад аватаркай не пазначаны раён пражывання -- а гэта ж таксама спосаб -- убачылі іншыя ўдзельнікі форуму, дзе вы жывеце і якога ўзросту ў вас дзіця -- зацікавіліся-напісалі ў прыват.

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Навіны Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3  наступная »
Старонка 1 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Беларускамоўны сайт папаўнення Skype 1 Skype Народу 4404 18.02.13 14:03
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 179309 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 85720 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 63628 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзякуй шчырым людзям за такі файны сайт!!! 21 Ліцьвін 34984 17.02.07 20:56
Алена Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map