Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Правільная пастава

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 10.01.12 22:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, у Паўлінкі таксама пастава ня надта. Яна таксама высокая, але сядзіць правільна. Я запісала Паўлінку на лячэбную фізкультуру (праўда яна раз за 14 дзен, мне здаецца малавата, але маё сумленьне крыхў усыпляеУпс...) да таго ж Паўлінка займаецца танцамі. Думаю, што гэта спрыяе яе паставе. Яшчэ ўсе рэчы Паўлінка носіць толькі у заплечніку, каб нагрузка размяркоўвалася на ўсю сьпіну (гэта нам доктарка параіла).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 10.01.12 23:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, я займалася ў дзяцінстве гімнастыкай і танцамі - мне казалі, што гэта добра для паставы. З паставай праблем не было, але празмерныя нагрузкі на хрыбетнік у дзяцінстве балюча адгукаюцца мне зараз. Так што перабольшыць са спортам лёгка. Сумнік
Насіць заплечнік - так. Але важна яго яшчэ правільна падабраць і раўнамерна нагрузіць.

Palina007

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 10.01.12 23:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina пісаў(-ла):
Падзяліцеся досведам: як вы клапоціцеся пра нармальную паставу? У нас з аднаго боку высокі рост і звычка сядзець бокам (мінус), з другога заняткі ўсходнімі адзінаборствамі (як плюс).

Мінусы тыя ж, а таксама звычка сесці за стол на каленках і маляваць-пісаць "носам". І яшчэ, здаецца, маё дзіця часам ад няўпэўненасці "хаваецца" = сутуліцца.
Клапоцімся:
- танцы тройчы на тыдзень;
- штовечар комплекс практыкаванняў для спінкі, якія прызначыў лекар;
- басейн (праўда, мінус студзень і палова снежня - прастывала часта);
- шмат (ШМАТ) разоў на дзень, як папугай, паўтараю: "Дачушка, спіну роўна". Як калісьці мама - мне, о жжах))
Ну што... усё адно сутуліцца, хоць і не так моцна, як раней.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 11.01.12 1:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina,
а адкуль ведаеш, што менавіта тыя нагрузкі цяпер на хрыбетніку адгукаюцца?
(такі нагрузкі могуць адгукацца кепска, таму варта аддаваць перавагу трэнерам, якія ведаюць, што робяць)

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 11.01.12 8:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Франак яшчэ любіць як я ногі ў вяровачку скруціць, за сталом сідзячы, а гэта катэгарычна нельга. Штодня паўтараем, каб так не рабіў і сядзеў роўна. Гімнастыка і плаванне цела ўмацавалі, але я пачынаю паціху "змагацца" з гімнастыкай. Франак неяк няўдала крутануў сальта, зваліўся, і ў яго пару дзён балела спіна, нават калі проста скакаў - балела. Такія траўмы нікому не патрэбныя.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 11.01.12 11:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, веру лекарам, якія кажуць што я маю вельмі характэрныя праблемы для тых, хто займаўся ў дзяцінстве падобнымі відамі спорту.

melina.klot

Зарэгістраваны: 04.06.2016
Паведамленні: 5

ПаведамленнеДададзена: 8.06.16 16:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Очень сложно нам приходится бороться за правильную осанку! В итоге отдала сына в бассейн! Думаю, результат не заставит себя долго ждать!
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3
Старонка 3 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 81180 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 60633 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 45603 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 26765 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 47165 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map