Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
"Я не люблю..."

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Я не люблю
габрэяў
0%
 0%  [ 0 ]
"чорнаскурых"
3%
 3%  [ 1 ]
геяў
3%
 3%  [ 1 ]
Усіх вышэйназваных
0%
 0%  [ 0 ]
Да ўсіх вышэйназваных стаўлюся нармальна
92%
 92%  [ 26 ]
Галасоў :28

Аўтар Паведамленне
pink_by

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 14:43    Загаловак паведамлення: "Я не люблю..." Адказаць з выцемкаю

Са сдзіўленнем даведалася, што сярод белмоўных існуюць шчэ дзіўныя забабоны тыпу: габрэі ў абрадах выкарыстоўваюць кроў хрысціянскіх немаўлятаў Я ў шоку! Ну прынамсі выкарыстоўвалі. Дык вось мне стала цікава.... Вашае стаўленне да іншых групаў насельніцтва. Я не стану гэта называць фобіямі, ці антысемітызмам... Проста пастаўце Я не люблю...
Я прапаную тут не разводзіць дыскусіі пра правільныя не правільныя погляды. Проста выказваць меркаванні. Мне прыватна цікавыя стаўленні хаця б часткі беларускамоўных. З некаторымі поглядамі я ўжо пазнаёмілася і праз жж мінск_бай
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
Natka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.10.2006
Паведамленні: 59
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 15:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У прынцыпе да ўсіх адзначаных катэгорыяў стаўлюся нармальна. Праўда, не з усімі мела магчымасць шмат камунікаваць. Габрэі знаёмыя ёсць і вельмі прыстойныя людзі і ня надта, як і сярод іншых.
З геямі кантактаў амаль ня мела, таму і стаўленьне да іх спакойнае. Хіба што на гей-парадзе пабыла, дык цікава было паглядзець як на гэткую экзотыку.
З "чорнаскурымі" крыху складаней. Я б тут казала наогул пра прадстаўнікоў іншых расаў. Выхаваная ў традыцыях савецкага інтэрнацыяналізму я з дзяцінства не мела ніякіх негатыўных эмоцыяў на іх конт. Нават ганарылася, калі маці расказвала, што мяне ў немаўлячым ўзросьце негр трымаў на руках (ён вучыўся з маці ў медінстытуце і прыходзіў да нас ў госьці). Сьмешка
У дзесяцігадовым узросце рэальна сутыкнулася з арабскай культурай і зразумела, што мне гэта цікава, але неяк здаля, хутчэй насьцярожвае. Равеснікі арабы былі мне незразумелыя і наогул ставіліся да нас даволі варожа. Ну і мы адпаведна не імкнуліся да кантактаў. Тая насьцярожанасьць засталася і дасёньня.
Пару гадоў таму я апынулася ў Сынгапурскім аэрапорце, дзе амаль не было белых людзей. І ў самалёце потым былі куды не кінеш вока толькі малайцы, індусы, кітайцы, японцы і г.д. Адчуваньне сябе ў нейкай расавай меншасці не было надта прыемным, але асаблівага дыскамфорту не выклікала.
Хоць падсумоўваючы ўвесь мой досьвед кантактаў з прадстаўнікамі іншых расаў магу сказаць, што зноў жа стаўлюся да іх хутчэй спакойна-насьцярожана, як да чагосць незразумелага. Адсюль і увесь час жыць з імі побач не хацела б. Ня ведаю...

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 16:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

мне, па шчырасьці, ня надта падабаецца сама пастаноўка пытаньня -- само пытаньне імплікуе варыянт адказу, што чалавека можна не любіць тлькі таму, што ён... далей падстаўце свае варыянты

Volha

Свой чалавек

Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 18:56    Загаловак паведамлення: Re: "Я не люблю..." Адказаць з выцемкаю

pink_by пісаў(-ла):
Са сдзіўленнем даведалася, што сярод белмоўных існуюць шчэ дзіўныя забабоны тыпу: габрэі ў абрадах выкарыстоўваюць кроў хрысціянскіх немаўлятаў Я ў шоку! Ну прынамсі выкарыстоўвалі.

Дзе ўзяла? Здаецца ж, юдафобія - фірмовая фішка самадзержаўна-саборна-праваслаўных.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 20:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сьмешка да ладна. пытанне правакацыйная. Я ўвогуле хацела спытаць напрамкі Я антысеміт расіст гомафоб Ржунімагу Але абрала мягчэйшую фармаліроўку.
Прычыны да гэтага некалькі - а). (адказваю на пытанне, адкуль узяла) учорашняя размова менавіта з беларускамоўным. б). доўгая спрэчка ў мінск_бай, калі аказалася, што прыкладна палова ну ці можа 40% ад тых, хто выказваўся аказаліся менавіта гомафобамі, расістамі ... толькі што антысемітаў не было.
Вось. Ну калі тут такога няма. Дык толькі добра.
Ад сабе скажу, што з насьцярогай стаўлюся да цыганаў (там такія заняткі і суполка вельмі своеасаблівая), і не паразуменнем з рэлігіяў да сатаністаў (нясуць адмоўную энергію і ўвогуле экстрымісты) ды да таталітарных сектаў. З сатаністам малалеткам сутыкалася - зараз проста перарос ды і не сур'ёзна гэта ўсё было. З цыганамі таксама практычна не кантактавала. Вось такія ў мяне фобіі Гыгыгы Ну ці засцярогі. А шчэ не люблю нацыстаў і фашыстаў. Во. З такімі сутыкалася неаднаразова і адразу ж перапыняла такія стасункі.

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 19.03.07 21:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я зараз працую ў адной камандзе з прадстаўнікамі розных народаў: і арабамі, і еўрапейцамі, і кітайцамі. Сфера высокіх тэхналогіяў патрабуе высокага інтэлекту. Часта за землякоў бывае сорамна. А ў замежнікаў без перастанку вучуся - яны супер-спецыялісты, сапраўдныя джэнтэльмены і класныя сябры.

Juan

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.10.2006
Паведамленні: 1527

ПаведамленнеДададзена: 21.03.07 2:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Hlań ty: 12 prahałasavali, i ūsie “lubiać”!.. Respect! Супер!
Kryj Boža Mann Kurt dalezie!.. Я ў шоку! Афігець-застрэліцца!

julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 21.03.07 12:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а я фанатаў нелюблю. Любых.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686

ПаведамленнеДададзена: 21.03.07 14:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

pink_by, Наконт крыві немаўлятаў - у тым жа абвінавачвалі й хрысьціянаў за часам пачатку іхняга існаваньня. А я агрэсыўных дуракоў не люблю.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.03.07 15:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vola, ну з хрысціянамі я не ведала. А вось з габрэямі дастаткова вядомая непрыемная "легенда". Толькі звычайна яе антысеміты і чорнасоценнікі распавядаюць...

skype pink_by
Угару
Vola

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.03.07 15:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

pink_by, Абвінавачваньне з крывёй немаўлятаў - адна з прычынаў, чаму хрысьціяне доўга выклікалі лютую нянавісьць у простага рымскага насельніцтва й уладаў. Тлумачыцца досыць проста - хрысьціяне самі прызнавалі, што выкарыстоўваюць нейкую Кроў пад час набажэнства. І толькі значна пазьней такое ж абвінавачваньне хрысьціяне пачалі выкарыстоўваць супраць юдэяў дзеля падкрэсьліваньне іхняй нялюдзкай прыроды. Мы заўжды ня любім іншых. А дзеля барацьбы любыя сродкі падыходзяць. А антысэміты й чорнасоценьнікі падзяляюцца на разумных і дурняў. Гісторыю з крывёй часьцей за ўсё абіраюць дурні.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.03.07 15:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А калі наконт нелюбові, то цяжэй за ўсё дараваь штосьці самому сабе, чым іншым.

Апошні раз рэдагавалася: Vola (21.03.07 18:08), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.03.07 15:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сьмешка добра растлумачыла. проста цікава, як глыбока ў некаторых людзей сядзяць такія дзіўныя забабоны. Клічнік Нават не гледзячы на добрую адукацыю

skype pink_by
Угару
Vola

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.03.07 18:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

pink_by, праўда забаўна, як часам у жыцьці паварочваецца.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.10.2006
Паведамленні: 1527

ПаведамленнеДададзена: 24.03.07 23:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

а я фанатаў нелюблю. Любых.

U t.l. futbolnych zaūziataraū?

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6  наступная »
Старонка 1 з 6.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Прылеплена: Як тут што працуе? (FAQ) 107 julcik 150576 27.08.12 18:40
Kjara Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Хто тут ёсць з Гародні? 53 dimaidr 99371 3.01.16 0:33
Maryia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзень добры... Мы тут упершыню 129 fasolinka 130297 20.11.14 1:43
pleonazm Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 88199 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Ці літвіны (літвінкі) тут ёсць? 15 Mann Kurt 36723 20.02.09 14:09
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map