Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Мужчыны і жанчыны: гендэрнае пытаньне

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Для і пра дарослых

Пры іншых роўных умовах (адукацыя, досьвед, ...), каму лягчэй рабіць кар'еру і зарабляць?
мужчынам
56%
 56%  [ 21 ]
жанчынам
2%
 2%  [ 1 ]
як калі
29%
 29%  [ 11 ]
транссэксуалам
5%
 5%  [ 2 ]
а што такое кар'ера?
5%
 5%  [ 2 ]
Галасоў :37

Аўтар Паведамленне
momto4

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.10.2007
Паведамленні: 595
Адкуль: Miensk-Vancouver

ПаведамленнеДададзена: 7.12.09 19:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Але ж мужчына - кармілец. Калі ў хаце дабрабыт, і ёсць з чаго добрай гаспадыні гатаваць смачную ежу і падбіраць дызайн, то мусіць, усё ў яго ў парадку з гаспадарствам.

"No one can go back and make a brand new start.
Anyone can start from now and make a brand new ending."
-Carl Bard
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 7.12.09 19:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

hormashyki, Не. Але прыведзеную характарыстыку жанчыны я таксама не лічу справядлівай.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3954
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 7.12.09 19:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

hormashyki пісаў(-ла):
Жанчына-гаспадарка гэта зразумела

Жанчына-гаспадарка гэта сімптом. )

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 7.12.09 20:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, але нажаль большасць так і глядзіць. А тое што жанчына можа прыгатаваць з розных прадуктаў і пра гэта кажа заробак мужчыны... можна паставіць пад сумненне, што жанчына павінна павінна гатаваць смачна з усяго што ёсць у доме. Ці павінна ведаць дзе знайсці танную ежу. Прабегчыся і затаварыцца гэтым пасля працы ці ў выходны дзень. Ржунімагу НАсамрэч сітуацыя вельмі сумная. Бо большасць людзей, як раз такі сталага ўзросту так лічаць, ды і не толькі сталага. Сустракаю і маладых людзей якія такое кажуць. Вось і ўзнікла пытанне. Калі аб гэтым можна судзіць пра жанчыну як гаспадыню ў доме. Дык за што тады можа стаць сорамна гаспадару калі прыйдуць госьці нечакана. Па пізанскай вежы з талерак у ракавіне не будуць думаць пра мужчыну дрэнна, у першую чаргу падумаюць якая жонка лайдачка.

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 7.12.09 21:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

hormashyki, "большасць глядзіць" і "справядліва" - розныя паняткі.
Дарэчы, я не ведаю гэтай большасці. У маім атачэнні гэткага няма.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
rasiczka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.02.2008
Паведамленні: 280
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 3:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha, я схіляюся да таго, што гэта дыягназ.

Шчыра кажучы, наша сям'я не існуе паводле апісаных правілаў і гендэрных стэрэатыпаў імкнецца пазбягаць. hormashyki, мне гэта ўсё падаецца вельмі архаічным.

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 8:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

rasiczka, я таксама так думаю, але аб гэтым проста была размова і большасць старэйшых 45 і вышэй выказвалася што так і ёсць. І так заўсёды будзе. Вось вырашыла і вашае меркаванне пачуць.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 9:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

жанчына павінна павінна гатаваць смачна з усяго што ёсць у доме. Ці павінна ведаць дзе знайсці танную ежу. Прабегчыся і затаварыцца гэтым пасля працы ці ў выходны дзень.

а каму яна павінна?
я згодная з momto4, а тым, каму больш а 45 хай жывуць так, як ім хочацца. Думаю іх цяжка перавучыць і пераканаць. Пакуль іх смажаны певень ня дзюбне куды трэба. У мяне, напрыкдлад бацька нават ня ведаю дзе дома хлеб ляжыць, ці як пліта ўключаецце, бо ён жа мужчына, кармілец. А зараз, як маці хварэе, то і бялізну мые-прасуе, і бліны пячэ, і салаты гасьцям робіць. Зараз да Новага году набыў і пашыў (!) новыя фіранкі на кухню. І хай хто толькі паспрабуе яму сказаць, што гэта не мужчынскі занятак Злы

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
rasiczka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 12:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

hormashyki, я ім міла ўсміхаюся - і ўсё. жыву так, як лічу патрэбным.
kropka, пра фіранкі ўразіла Сьмешка

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 12:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

rasiczka,
Веру, што гэта была абмылка. Таму сімптом. )

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 13:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Калі жанчына ў 21-ым стагоддзі вымушаная бегаць-набываць-гатаваць-абшываць, каб прайсці чыюсьці ацэнку - гэта характэрызуе сацыяльны статус сям'і як даволі нізкі, на мой погляд.

rasiczka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 15:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha, вы аптыміст Сьмешка

Kryscina, з вамі згодна цалкам

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1206

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 16:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

калі ад зачот-незачот залежыць спакой у маёй сям'і і нэрвовы стан майго здабытчыка-кармільца, дык блін пнуся адпавядаць гэтаму самаму вобразу хоць у першым набліжэнні. А то свякрушка задзярэ. І Плявала яна на 21 стагоддзе. Прасуеш майткі і шкарпэткі -чалавек. Не прасуеш - шмуйла і гад, падрываеш святыя ўстоі. Тады адбярэ і сама папрасуе. Добра хоць муж збольшага прагрэсіўна мяркуе, што прас шкарпэткам не дужа трэба.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Volha

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 16:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Black aspid пісаў(-ла):
Тады адбярэ і сама папрасуе.

Дык хай прасуе. У чым гвозд?

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 8.12.09 16:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

rasiczka пісаў(-ла):
Volha, вы аптыміст Сьмешка

Аск! )

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Для і пра дарослых Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5  наступная »
Старонка 4 з 5.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Прылеплена: Як тут што працуе? (FAQ) 107 julcik 136839 27.08.12 18:40
Kjara Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 53500 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў што наконт фітнэсу для цяжарных? 25 schtirliz 48031 3.03.11 19:46
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кажуць што калі сьніцца ... 13 andrei 22516 22.11.09 21:21
algunia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Бацькі рускамоўныя - што лепей рабіць? 29 SunKa 40160 18.02.09 3:37
Lisa Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map