Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
у нас дачушкі :)

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Гадуем дзеці

Аўтар Паведамленне
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 27.02.07 13:49    Загаловак паведамлення: у нас дачушкі :) Адказаць з выцемкаю

Запрашаю мамаў дзяўчынак дзяліцца досьведам. Калі вашая прыгажунька пачала ўсьведамляць сябе жанчынаю?
Як вы лічыце, ці ёсьць асаблівасьці выхаваньня дзяўчынак?
Дзе апранаеце "мамзель з густам"? Як яна ставіцца да хвосьцікаў і косак?
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
julker

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 27.02.07 13:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

файная калыханка для дачушкі http://www.sendspace.com/file/558ct7
Замест Элінкі, можна казаць практычна любое імя.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 27.02.07 18:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сьмешка пра асаблівасці выхавання мне цяжка сказаць - хлопчыкаў не выхоўвала. Апранаем мамзель па ейнаму жаданню. Звычайна сама сабе падбірае "туалеты", бывае на мой погляд дзіўныя. Хвосцікі і коскі робім, бо Наська заявіла, што хоча быць з даўгімі валасамі, а без хвоскікаў у садок не пускаюць. Хаця Насьце болей падабаецца быць проста з распушчанымі валасамі.

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 27.02.07 19:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мая ўжо зараз - такая жанчына! Прыносіць да мяне стос адзення і патрабуе ёй усё гэта апранаць - дзве пары калтогаў, сукенку, дзве кофтачкі і шапку! Вельмі шчасьлівы Але я на такія правакацыі не паддаюся, бо ў нас 26 градусаў. Калі бабуля прыходзіць, з яе адразу здымае бусікі, гадзіннік, шапку і ўсё на сябе прыгожую апранае. А як любіць, калі што-небудзь новае-прыгожанькае ёй прынясеш - адразу ж трэба памераць, будзе бегаць па кватэры і пляскаць у ладкі. А яшчэ вельмі любіць "мазацца" нібыта крэмам і памадай, хоць я гэта даволі рэдка раблю. А яшчэ ў метро любіць маладым хлопцам (не хлопчыкам Вельмі шчасьлівы) вочкі строіць.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julker

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 27.02.07 23:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

вось цікава, гэта толькі мае такія?
Вацак ну ніколі ня мераў на сябе адзеньне. Толькі ў годзік шкарпэткі. Але ён іх ня мераў, а сур'ёзна вучыўся апранаць.
Затое доня... Усё з 7 месяцаў спрабавала на сябе начапіць. У 2 гады самая цікавая гульня называлася "апранайма ўсё што ёсьць у шафе на мёй палічцы". Майткі выбірае пад колер панчошак, некаторыя цішоткі з штонікамі ня носіць, толькі з сарафанамі. Ну і так далей. Затое я ніколі не ламаю галаву, што ёй апрануць. Адзеньне абірае сама. Густ мае спэцэфічны, але пасьлядоўны Вельмі шчасьлівы

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345

ПаведамленнеДададзена: 28.02.07 11:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julker, я ўвогуле не чула, каб хлопчыкі на сябе адзенне любілі мераць. Можа гэта ў нас закладзена ад прыроды? Сьмешка

Угару
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 28.02.07 12:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у нас Ян шапкі любіць мераць. На іншую вопратку гэта не распаўсюджваецца.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686

ПаведамленнеДададзена: 28.02.07 15:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы таксама любім памераць што-небудзь, але без фанатызму.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 2.03.07 11:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

A vos maja Paulinka pacala zachapliacca pryncesami. Nevedaju adkul u jae heta. Ale kozny vecar vyrabliaje dlia siabe karonu i uves cas prosic admyslivyja caravicki i sukenku. I ja uves cas dumaju nabyc ci ne nabyc? Танчу! Z adnaho boku chocacca maluju pacesyc a z druhoha boku, moza heta zachaplenne na 2 tydni, a hrosy buduc "vykinutyja"
Угару
Palina007

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 6.03.07 2:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Лічу, мне пашанцавала, што нарадзілася дзяўчынка - я сама такая ліска-падлізка... А выхоўваючы дачку, магу лішні раз папесціць. Каб быў хлопец, было б складаней, відаць...
Настаська, як і ўсе дзяўчынкі, любіць пераапранацца і глядзецца ў люстэрка. Гэтую схільнасць я выкарыстоўваю ў сваіх мэтах! Напрыклад, калі яна просіць тое, што нельга, можна на яе прычапіць што-небудзь і сказаць: "Бяжы, паглядзі ў люстэрка", - і на ўсё астатняе яна забудзе! Вось такія мамкіны хітрыкі Танчу!

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 6.03.07 12:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Напрыклад, калі яна просіць тое, што нельга, можна на яе прычапіць што-небудзь і сказаць: "Бяжы, паглядзі ў люстэрка", - і на ўсё астатняе яна забудзе! Вось такія мамкіны хітрыкі

Nazal u nas uzo takija chitryki ne prachodziac.
Угару
Булачка

Зарэгістраваны: 17.11.2006
Паведамленні: 32

ПаведамленнеДададзена: 6.03.07 12:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мая таксама выбірае вопратку сама. Пару год таму гэта моглі быць і чырвоныя шкарпэткі да зялёнай сукенкі, зараз строі не такія экстрэмальныя (паглядзім, што будзе ў падлеткавым узросце). Вучу карыстацца памадай (гігіенічнай) перад люстэркам, і перад люстэркам апранаць шапку, прычэсвацца. Стрыгчыся не хоча катэгарычна.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Нумар ICQ
Palina007

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.03.07 23:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

[/quote]
u nas uzo takija chitryki ne prachodziac.[/quote]

Трэба прыдумваць іншыя Міргаю
А дарэчы, калі падумаць, ніхто са знаёмых маленькіх хлопчыкаў не цягнуўся па 100 разоў на дзень пераапранацца, толькі дзяўчаты. Гэта што, ў генах у нас закладзена???

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 2.05.07 9:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вось цікава, ці ёсьць якая сувязь паміж страхамі і полам дзяцяці?
Напрыклад лічыцца, што жанчыны павінны баяцца пацукоў. Радка іх вельмі любіць. Да ладна пацукоў, з кожнай сустрэчнай сабакаю прагне пацалавацца. Пару дзён таму, у варшаўскім заапарку, ледзве не задушыла удава. Там можна было яго апрануць і сфатаграфавацца. Дзеўка яго жмякала, гладзіла, спрабавала адкрыць яму рот. Карацей ніякага страху змеяў не прадэманстравала. Ці баяцца вашыя дачушкі якіх жывёлаў?

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 2.05.07 21:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Угу. Мая палохаецца мух і іншай дробнай жамяры.
Летась, памятаю, спалохалася каня ў Батанічным садзе - бо той нюхаў яе вазочак Плачу!
Пацукоў, змей ды павукоў, думаю, баяцца больш дарослыя паненкі Вельмі шчасьлівы Прычым часта, паводле маіх назіранняў, за кампанію: вішчыць адна - а за ёю ўсе астатнія.

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Гадуем дзеці Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6  наступная »
Старонка 1 з 6.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 58702 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 88292 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 86258 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 171784 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 34719 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map