Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Дэмаграфічная палітыка

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 13.05.10 23:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзякуй. Вельмі цікава, але нас гэта не тычыцца - у нас хапае метраў, і нават калі будзе яшчэ адно дзіця - усё адно будзе крыху больш за 15 метраў.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Alenka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 13.05.10 23:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Pani, дзякуй за інфармацыю! Ружа
Так, чарга 17000 - толькі па Менску. А вось цікава, чаму большасьць шматдзетных зараз у Масюкоўшчыне і Каменнай Горцы будуецца, калі прапаноўваць кватэры павінны ў іх раёне? Няўжо няма чаго прапаноўваць, акрамя як Каменнай Горкі-5?

Зараз будаўнікі ці хто яшчэ такую лухту сталі рабіць, як штучнае заніжэньне каэфіцыэнту кошту квадратнага мэтру. І банк тады крэдытуе не 90-100%, а 75-80%, астатняе павінен пакрываць пакупнік. Шматдзетныя на Сямействе ўжо калектыўныя лісты ў Менгарвыканкам пішуць, бо ім прапаноўваюць даплочваць са сваіх кішэняў па 30-50 млн. са самую звычайную кватэру (не за кватэру палепшанай якасьці).
Так што Вам пашанцавала, што Вы атрымалі кватэру так танна, бо зараз халява ўжо не такая салодкая і ня так лёгка дастаецца. Сьмешка
Хаця, у прынцыпе, якая ж гэта халява... Кошт будаўніцтва кв. мэтра наўрад ці перавышае 300-400 даляраў, а шматдзетныя сем'і, нават пры ўсіх паслабленьнях, усё роўна выплочваюць дзяржаве гэтыя грошы.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 3.02.11 10:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 3.02.11 13:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

нават да 300 не дацягнулі...

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921

ПаведамленнеДададзена: 3.02.11 22:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а калі пачалі плаціць на тых, каму больш за 3? ці гэта не для ўсіх?

Угару
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 4.02.11 10:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

здаецца, гэта плацяць на дзяцей-інвалідаў.

Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 4.02.11 13:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Tanya пісаў(-ла):
а калі пачалі плаціць на тых, каму больш за 3? ці гэта не для ўсіх?

Плоцяць калі даход на кожнага чальца сям'і меншы пражытачнага мінімуму

Угару
LaVita

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 4.02.11 19:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin, я такога не ведала, думала, гэта толькi для iнвалiдау.

Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 5.02.11 0:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Угару
LaVita

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.04.11 13:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alenka пісаў(-ла):
Выцемка:

Днем возникновения права на пособие является:

при назначении пособия в связи с рождением ребенка день его рождения;

при назначении пособия женщине, ставшей на учет в государственной организации здравоохранения до 12-недельного срока беременности, день рождения ребенка;

(в ред. постановления Совмина от 27.03.2006 N 408)

при назначении пособий по уходу за ребенком в возрасте до 3 лет:

день, следующий за днем окончания отпуска по беременности и родам, или периода, установленного листком нетрудоспособности по беременности и родам;

день рождения ребенка - для неработающих матерей;

день регистрации по месту жительства - для прибывших на постоянное место жительства в Республику Беларусь;

(в ред. постановления Совмина от 27.11.2007 N 1615)

ПОЛОЖЕНИЕ О ПОРЯДКЕ НАЗНАЧЕНИЯ И ВЫПЛАТЫ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ПОСОБИЙ

СЕМЬЯМ, ВОСПИТЫВАЮЩИМ ДЕТЕЙ

Сёньня пайшла яшчэ афармляць "пампэрсную" дапамогу. Дык вось, яна таксама выдаецца з дня, наступнага пасьля дня сканчэньня бальнічнага, значыцца, я на ёй згубіла яшчэ каля 90 тыс.

Бальнічны мне аплочвала служба занятасьці з разліку 92 тыс. за месяц.
А дапамога на дзіця да году - 185 тыс. за месяц (148500 - да 3 гадоў + 37000 - да году).

Бальнічны (дэкрэтны адпачынак) мне аплацілі толькі з таго чысла, калі Алесіку споўнілася 3 гады, то бок атрымаліся не 4,5 месяца бальнічнага аплочаныя, а 3 месяцы (0,5 месяца да родаў, 2,5 месяца пасьля родаў). Палічым?
Я атрымала 92*3=276 тыс.
А магла б атрымаць 185*2,5=462,5 тыс. - калі б не афармляла дэкрэтны адпачынак.

Як бачыце, розьніца 186,5 тыс. (раней я пісала пра 100 тыс., бо думала, што "пампэрсныя" выдаюцца з дня нараджэньня, а яны выдаюцца з даты сканчэньня бальнічнага Сумнік ).

Таму парада ўсім: спачатку даведайцеся, колькі вы можаце атрымаць па бальнічным! Магчыма, калі сума выплатаў па бальнічным маленькая, выгодней яго НЕ АФАРМЛЯЦЬ!
Не паўтарайце маіх памылак! Сьмешка

Доўга ўтыкала, здаецца, свайго варыянта не знайшла. Прадублюю тут свае пытанні юрысту:

Да 30.06 я лічуся студэнткай БДМУ, з 1.07 - супрацоўнікам паліклінікі. Папярэдняя дата родаў - 9.07. Бальнічны з 4.05.
Ці можа мне ўніверсітэт выплаціць грошы адразу за 4 месяцы - май-жнівень?
Ці магу я адмовіцца ад бальнічнага да родаў (у адпачынак усё адно сыходзіць не збіраюся) і пасля родаў адразу атрымліваць пасобіе па даглядзе за дзіцём? Чула, што такая магчымасць прадугледжана ў сувязі з зменамі ў заканадаўстве ад 2011 года, адмыслова для тых, у каго маленькі заробак - студэнтаў, напрыклад. Магчыма, нешта недачула. Сьмешка

Угару
LaVita

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.04.11 13:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin пісаў(-ла):
LaVita, http://kp.by/daily/25632.4/797430/

Выцемка:
А вот на ребенка старше трех лет пособие выросло до 89 тысяч рублей. Правда, право на пособие на ребенка старше трех лет определяется каждый год и зависит от совокупного дохода семьи.

Пра гэта трэба даведвацца ў ТЦСАН?

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 17.04.11 12:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

LaVita, такія пытанні лепш задаваць не юрыстам, а добрым кадравікам. Яны на практыцы ўсё гэта афармляюць, адсочваюць і пралічваюць. Бо ў дырэктывах адно, а практыка правапрымянення бывае зусім іншая, з мноствам нюансаў.

LaVita

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.04.11 12:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У сябе я бухгалтараў ужо збянтэжыла. Значыць, можна яшчэ ў аддзел кадраў падысці?

Угару
Black aspid

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1206

ПаведамленнеДададзена: 17.04.11 19:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

LaVita, калі і кадравікі рады не дадуць, звярніцеся ў гаркам прафсаюзаў супрацоўнікаў аховы здароўя. Мае пытанне яны вырашылі адным тэлефонным званком. Адно што яны строга пыталіся, ці сябра я прафсаюза, але адказ не правяралі (ну я-та і насамрэч з 1994 года сябра). Прынамсці 10 год таму яны праяўлялі і калегіяльнасць, і адказнасць, і кампетэнтнасць.
Угару
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 4.05.11 18:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

З 1 мая памер дзяржаўнай дапамогі сем'ям, якія выхоўваюць дзяцей, вырас на 15,6%. Гэта адбылося услед за павелічэннем пражыткавага мінімума.

Такім чынам, з 1 мая па 31 ліпеня 2011 года штомесячная дапамога па даглядзе за дзіцём, малодшым за тры гады, складзе 343 260 рублёў. Гэта $110 па афіцыйным курсе ці $85 па неафіцыйным. Для дзяцей, старэйшых за тры гады, дапамога складае ўсяго 102 980 рублёў.
http://nn.by/?c=ar&i=54018

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  наступная »
Старонка 6 з 8.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 81601 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 60892 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 45957 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 26869 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 47364 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map