Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Дэмаграфічная палітыка

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
Mann Kurt

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 05.01.2007
Паведамленні: 537
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 1:31    Загаловак паведамлення: Дэмаграфічная палітыка Адказаць з выцемкаю

ЛПР у Польшчы, з падачы Ватыкана, выступае за прыняцце пра-сямейнага заканадаўства. У тым ліку за падаткавыя ільготы сем'ям:

http://www.prawy.pl/?dz=nowosci&id=22452&subdz=

LPR: "Karta Praw Polskich Rodzin" fundamentem dla ogólnonarodowego programu prorodzinnego (2007-02-20)

"Otoczmy troską każdą polską rodzinę” – apelują do pozostałych klubów parlamentarnych posłowie Ligi Polskich Rodzin. I proponują, by Sejm przyjął w trybie uchwały "Kartę Praw Polskich Rodzin", której założenia stworzyłyby fundament dla ogólnonarodowego programu polityki prorodzinnej.

"Karta Praw Polskich Rodzin” powstała na bazie dokumentu wydanego przez Stolicę Apostolską, jaką jest „Karta Praw Rodziny”.

Cel „Karty", podobnie jak dokumentu do którego nawiązuje, to przedstawienie podstawowych praw właściwych owej naturalnej i powszechnej społeczności, jaką jest rodzina.

Na zwołanej we wtorek konferencji prasowej posłowie podkreślali, że polityka prorodzinna to dla LPR kwestia fundamentalna. Jak mówił poseł Andrzej Mańka, dotychczasowe działania Sejmu i rządu „charakteryzuje tymczasowość, niespójność i prowizoryczność”.

„Program prorodzinny powinien być całościowy, solidny i oparty nie tylko o wolę ugrupowań politycznych, ale również o wspólne, szerokie porozumienie społeczne” – tłumaczył Mańka. Dlatego – jak podkreślił - LPR proponuje przyjęcie „Karty Praw Polskich Rodzin” jako ponadpartyjnej deklaracji Sejmu, określającej założenia, które stałyby się podstawą dla stworzenia późniejszych rozwiązań systemowych.

Projekt zakłada m.in. powołanie Rzecznika Praw Rodziny oraz obowiązek corocznych sprawozdań rządu na temat realizacji polityki prorodzinnej i sytuacji rodzin w Polsce.

Jak powiedziała z kolei poseł Elżbieta Ratajczak, jednym z fundamentalnych, systemowych zmian, proponowanych przez LPR, jest wprowadzenie tzw. ilorazu rodzinnego. Dotyczy on zmiany w rozliczaniu się małżonków z fiskusem, z obowiązującego do tej pory ilorazu małżeńskiego - wspólne rozliczanie się małżonków, na iloraz rodzinny - czyli wspólne rozliczanie się rodzin z dziećmi.

„Musimy zadbać o polską rodzinę, tak aby żyło się jej lepiej i dostatniej. Osiągniemy to poprzez wprowadzenie prorodzinnego systemu podatkowego” – podkreśliła poseł Ratajczak.

як хутка беларускае грамадства можа дарасці да ўсведамлення такой патрэбы ? выдалена як флуд. -- мадэратар
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 1:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mann Kurt,
вы б лепей напісалі, якую канкрэтна праграму прапануе ЛПР, якая вам так падабаецца.
да разуменьня патрэбы чаго. па вашаму, мусіць дарасьці беларускае грамадзтва?

Mann Kurt

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 10:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Напрыклад, пра патрэбу ільготнага падаткаабкладання сем'яў у параўнанні з асобнымі грамадзянамі. Сённяшняе (выдалена як флуд-- мадэратар)заканадаўства не прадугледжвае магчымасці разлічэння з падаткамі сям'і як суполкі - толькі кожнага паасобку.

абмеркаваньне дзеяньняў мадэратараў магчыма толькі ў адмысловым топіку, а таксама ў прыватных цыдулках мадэратару. калі вы лічыце, што праблема ня вырашана -- пішыце ліст адміністратару на dzietki(сьлімак)gmail.com -- мадэратар

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 11:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

сапраўды, ільготы ў падаткаабкладаньні для сям'і, тым больш зь дзецьмі, існуюць у многіх краінах. і я лічу, што гэта правільна. І ў Штатах, і шмат дзе ў Эўропе ёсьць падобная практыка.
у беларускім заканадаўстве існуюць пэўныя "намёкі" -- напрыклад, можна вывесьці з сумы падаткаабкладаньня выдаткі адукацыю дзіцяці, і г.д. хоць, безумоўна, гэтага мала. але ў нашай дзяржве шмат чаго выклікае незадавальненьне, так што...

Mann Kurt

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 21:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

так што ? Неактуальна ? Спачатку антынародны рэжым скіньма ?

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 21:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

па шчырасьці, для мяне _асабіста_ -- ня надта актуальна.
я не вывучала тых прэфэрэнцыяў якія наша дзяржава дэкляруе і якія сапраўды дае сем'ям. дэкляруецца шмат. у нас жа гэта, тыпа, рынкавы сацыялізм. сама аналізаваць глыбока не палезу. а каб хто іншы прааналізаваў, дык, сярод іншага, пачытала бы. дзеля агульнага разьвіцьця.

Mann Kurt

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 22:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дарма Вас такія пытанні не абыходзяць. [Ад мадэратара: з поўным тэкстам допісу можна азнаёміцца ў галіне "Манн Куртавы павучэнні"]

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 23:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mann Kurt,
ды ведаю я тэорыю дамовы ў стварэньні дзяржавы. прашу ня вешаць ярлыкі наконт трэйцяга сэктару і рэзэрвацыі. з-за таго, што вешаеце на ўсіх і ўсё ярлыкі, з вамі размаўляць непрыемна і па сутасьці -- ужо ня хочацца.
Усё ж: я вызначаю для сябе прыярытэты. Мяне нашмат больш хвалюе стан нашай мэдыцыны, адукацыі, статусу беларускай мовы. а вось дэмаграфія, па шчырасьці, неяк мала абыходзіць. Ня ведаю...
я сапраўды думаю, што людзі зь дзецьмі мусяць мець падатковыя ільготы, каб мець магчымасьць выхоўваць дзяцей. Аднак, гэта мусіць падавацца менавіта гэтак -- палёгкі людзям зь дзецьмі, як "прыз" тым, хто выхоўвае дзетак. А не як "пакараньне" тым, хто ня хоча жыць па "каноне", выгодным для дзяржавы.
Дарэчы, у Савецкім Саюзе быў падатак на бяздзетнансьць. Наколькі ведаю, яго плацілі ўсе пачынаючы з 18 год. Вось гэты падыход, ІМГА, няправільны. бо мала ці якія ў людзей абставіны ў жыцьці. Ну можа, не дае ім Бог дзетак. Ці яшчэ што. Вось жа фінансава стан можа быць аднолькавы (дзетныя плацяць менш, бяздзетныя -- больш, але ў рознасьці падыходаў і абгрунтаваньняў бачнае стаўлентне дзяжавы да сваіх грамадзянаў Ня ведаю... )

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 23:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

так, і яшчэ: як ЛПР зьбіраецца правяраць гэтэрасэксуальныя семэі -- ці раптам ня сьвінгерствуюць цішком, ці раптам муж каханку не завёў, ці раптам жонка не загуляла?
як будзе правяраць, ці жыве асоба з кімсьці "грамадзянскім шлюбам", ці ён самотны, бо ніхто замуж за яго не ідзе?

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 0:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Нейкія ільготы для сямейнага бюджэту ёсьць і ў нашай сацыяльнай краіне. Калі ў сям'і ёсьць "іждівенцы" (ня ведаю, як слушна па-беларуску), то з падаткааблагаемай сумы вылічваюцца па 2 базавыя за месяц на кожнага нахлебніка, калі не памыляюся, то і ў мужа, і у жонкі. За год на 1 дзіцё атрымліваецца 24 базавых -- недзе 700 тысяч. Нямала. Калі жонка ў дыкрэце, яна таксама лічыцца нахлебнікам. Да таго тым, хто купіў ці пабудаваў кватэру, таксама ідзе ільгота на падаткі. З падаткааблагаемай сумы вылічваецца сума, унесеная за кватэру, у тым ліку сума крэдыту і адсоткаў па крэдыту.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3954
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 0:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька пісаў(-ла):
"іждівенцы" (ня ведаю, як слушна па-беларуску)

утрыманцы

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 6.03.07 22:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 10.04.07 14:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Шматдзетныя бацькі, прапаную вам да ўвагі наступную карысную інфармацыю. Паведамце яе сваім бухгалтарам (на рабоце) і ашчаджайце грошы!!!! Вельмі шчасьлівы

ПОДОХОДНЫЙ НАЛОГ

Льготы многодетным родителям

Указом № 162 от 3 апреля введены налоговые льготы для многодетных семей — уменьшена налогооблагаемая база при исчислении подоходного налога для работников, воспитывающих троих и более детей или детей-инвалидов. Для таких работников необлагаемый доход увеличен с 2 базовых величин в месяц на каждого ребенка в возрасте до 18 лет до 4 БВ. Так, если в семье трое детей, то каждому из родителей ежемесячно будет предоставляться вычет по подоходному налогу в размере 13 базовых величин (по 4 — на каждого ребенка и 1 — на самого родителя). Таким образом, не будет облагаться налогом 403 тыс. Каждому из родителей, имеющим 4, 5 или 6 детей, вычет по подоходному налогу будет предоставлен в размере соответственно 17, 21 и 25 базовых величин (527 тыс., 651 тыс. и 775 тыс. BYR).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 14.04.07 20:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дэпутаты адменяць ільготы дзецям і студэнтам: http://news.np.by/message132604
Якія вашыя прагнозы?

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 14.04.07 22:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, прагноз такі: усё хрэнова. бабкі заканчваюцца Сп. Зялёная Усьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  наступная »
Старонка 1 з 8.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 81527 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 60843 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 45919 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 26851 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 47321 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map