Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Карысныя гульні для нашых дзетак

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Выхаванне і Адукацыя

Аўтар Паведамленне
pink_by

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 19.05.06 14:39    Загаловак паведамлення: Карысныя гульні для нашых дзетак Адказаць з выцемкаю

Прапаную тут падзяліцца асабістым досьведам. У што вы гуляеце. Цікавыя перш за ўсё развіваючыя... Можа, потмы кнігу выпусцім.
У якасці пачатка прапаную гульню для тых дзетак, якія ўжо добра размаўляюць. Я яе ўмоўна называю гульня ў асацыяцыі. Прынесла яе насьця з садка. Пачынаецца гэта прыкладна з такога прымоўя: "У мяне ў галаве" ці "Ты..." На мой погляд карысна для развіцця славарнага запасу. Вось Сьмешка
Шчэ мы карыстаемся кніжкамі 500 развіваючых гульняў для дзетак ад 3 да 6 і Энцыклапедыя самаробак. Магу цікаўным даць пачытаць Вельмі шчасьлівы

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
анка

Мінак

ПаведамленнеДададзена: 20.05.06 4:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

пакупаю сваiм дзецям развiваючыя гульнi (з дзерава). Раней на рынке а зараз праз iнтернет. Магу параiць дзе? - www.poznaika.com
Iмя вельмi падыходзячае.
Угару
Мінак

ПаведамленнеДададзена: 20.05.06 11:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ю., дасылаю файл з перакладзенай садаўскай метадычкай па гульнях. dzietki[@]gmail.com - так?

Ідэя! Дарэчы, у 187-м багата паперакладалі ўсялякіх інструкцый і метадычных парадаў. Каб у іншых садочках бацькам не рабіць тую ж працу нанава - ёсць сэнс змясціць гэтыя геніяльныя творы Сп. Зялёная Усьмешка у асобную тэчку. Наталька, Крысціна, іншыя - калі што засталося ў кампутарах, дасылайма!
Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9053
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 20.05.06 16:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ужо падрыхтавалася змяшчаць, але аўтарства сабе ж не прыпішаш Rolling Eyes , а прозвішчы нашых выхавацеляк не памятаю. Падкажыце, калі ласка!

Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 20.05.06 16:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ВыхавацелЕк, вядома Упс...

pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.05.06 11:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Гм.... Трохі здзівіла, як пайшло развіццё тэмы, але ладна... Вось і вам спасылка на добры і-нэт магазін развіваючых гульняў www.razumniki.com Мае знаёмыя робяць Кул!

skype pink_by
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 22.05.06 10:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Вось і вам спасылка на добры і-нэт магазін развіваючых гульняў www.razumniki.com Мае знаёмыя робяць

Мінулай зімой 2 разы сама спрабавала рабіць замовы ў гэтай краме і 1 раз брату замаўляла, што там набыць - ніводнага разу з крамы не было аніякага адказу Сумнік

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.05.06 12:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзіўна. У мяне ніякіх праблемаў не ўзнікае. Рэгістрацыя... карзіна... заказ... Карацей, калі нейкія праблемы прапаную ператэлефанаваць па тым тэлейне, што там пазначаны... А якія траблы былі? Ці было падцвержанне на мыла? Я тады проста распавяду таварышам...

skype pink_by
Угару
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 22.05.06 13:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

А якія траблы былі? Ці было падцвержанне на мыла? Я тады проста распавяду таварышам...

ад заказу не было аніякага эфекту - ні падцьверджаньня, ні тэлефанаваньня - нічога.

Зараз мне ўжо я трэба - тое быў час калі я амаль нікуды ў крамы не хадзіла і таму пра інэт усё купляла. Зараз такой праблемы няма Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.05.06 13:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вельмі шчасьлівы Ну глядзіце... Можа і быў нейкі глюк. А я і зараз у іх набываю... Бо некаторыя рэчы проста таней, а некаторых шукаць трэбы і прасцей, каб прынеслі дадому Сп. Зялёная Усьмешка

skype pink_by
Угару
Тоня

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.05.2006
Паведамленні: 291
Адкуль: Гамбург, Нямеччына

ПаведамленнеДададзена: 27.05.06 0:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наступныя гульні я не сама прыдумала, ці не зусім, але спадзяюся, што ніхто не пакрыўдзіцца, калі я пра ніх напішу (а можа яны ўсім даўным-даўно вядомы).
1.Робіцца выгляд, што гуляючы хоча забраць носік малога
-Дай мне свой носік
А пасьля, паказваецца яму хвіга і кажыцца
-А вось ён!!!!
Ня ведаю, як гэта гучыць, а Роме вельмі падабаецца Вельмі шчасьлівы
2.Самалёцік
Самаму трэба легчы на сьпіну, дзіцё пакласьці на сагнутыя ногі і катаць, а каб было цікавей я Роме даю ў рукі якую-небудзь рэч, якую ён зкідвае, а пасля зноў падымае ў мяне над галавой.
Яшчэ я чытала, што для дзяцей вельмі!!! істотны гульні з рукамі (ладкі і т.п.), пяском і цестам(пласцілінам), гуляць у якія можна і трэба з месяцаў 10 да некалькіх год

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 27.05.06 0:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мірон з маленства любіць гуляцца "У камарыкаў":
пад вершык "Лёталі камарыкі
Па смачныя сухарыкі,
Ляцелі, звінелі
На Мірціка селі,
Кусь-кусь-кусь-
За ручку (носік, спінку...) пакусалі!
У гэты час любая фігура з пальцаў імітуе палёт і пакусы камарыка. Дзіцё рагоча і запамінае часткі цела! Вельмі шчасьлівы

Тоня

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.05.2006
Паведамленні: 291
Адкуль: Гамбург, Нямеччына

ПаведамленнеДададзена: 28.05.06 1:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А мы запамінаем часткі цела, калі засынаем, я кажу:
- правая ручка хоча спаць і т.д.

Яшчэ ўзгадала гульню, што прыдумала мая маці
"Ручкі паляцелі,
на галоўку селі,
вушкі пачасалі,
носік пацягалі,
і ў роцік трапілі"
Грысьці пальцы пасьля гэтай гульні Рома не пачаў Вельмі шчасьлівы

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 28.05.06 2:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Па смачныя сухарыкі,
Ляцелі, звінелі
На Мірціка селі,
Кусь-кусь-кусь-
За ручку (носік, спінку...) пакусалі!

А ў нас быў варыянт нешта накшталт Ляцелі камарыкі, ляцелі дударыкі насьцю за... укусілі.. Ці мая рэдакцыя: Ляцелі камарыкі, ляцелі дударыкі Наську дагналі і усю іскусалі Сп. Зялёная Усьмешка
А яшчэ ўзгадала... Я звычайна кажу: Я зараз з'ем тваё... Наська Не трэба. - Навошта табе яно трэба? А яна павінна патлумачыць, што яна робіць з гэтай часткай цела... Можа каму карысна будзе Кул!

skype pink_by
Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 5.03.09 1:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://www.feya.net.ua/rozmalovky/ - украінскія размалёўкі. Некаторыя можна выдрукаваць у каляровым варыянце

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Выхаванне і Адукацыя Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Прылеплена: Як тут што працуе? (FAQ) 107 julcik 133214 27.08.12 18:40
Kjara Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Хто тут ёсць з Гародні? 53 dimaidr 85195 3.01.16 0:33
Maryia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзень добры... Мы тут упершыню 129 fasolinka 108529 20.11.14 1:43
pleonazm Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Новы вершык Веры Бурлак (з яе ласкавага дазволу) 17 Булачка 31808 25.08.14 12:44
Джэці Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Ці літвіны (літвінкі) тут ёсць? 15 Mann Kurt 32849 20.02.09 14:09
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map