Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Калядуйма разам!

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Давайце знаёміцца і сустракацца!

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 12.12.06 20:42    Загаловак паведамлення: Калядуйма разам! Адказаць з выцемкаю

Вы даўно жадалі пакалядаваць, але не наважваліся? Не было кампаніі? Ня ведалі, як пачаць? Далучайцеся!

У гэтай тэме зьбіраем жадаючых пакалядаваць разам.
У якасьці адмыслоўцы, мяркую, пагадзіцца выступіць Julker

Выцемка:
Можа Вы хочаце далучыцца да калядоўшчыкаў, альбо ня супраць запрасіць іх у сваю сям’ю (арганізацыю)? Пішыце dzietki@gmail.com ці тэлефануйце +375 29 331 71 80 (Юля).

Апошні раз рэдагавалася: julcik (12.12.06 23:34), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
matias

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.05.2006
Паведамленні: 617
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.12.06 21:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А калядаваць пасля працы трэба ці ў выходныя. І ўвогуле, калі гэта робяць акрамя саміх калідаў, зразумела?

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 12.12.06 23:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

matias, менавіта так. Пасьля працы ці ў выходныя. Я ня памятаю куды казу запакавала! Гэта пераезд мяне забівае... але ў мяне яшчэ засталася калядная зорка! Сьмешка

Угару
matias

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 13.12.06 11:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дарэчы, на НАшай Ніве напісана, што калядоўшчыкаў можна будзе самбе цераз сайт "замовіць"....можа я нешта ня так зразумела, можа яны, але гэта вельмі добрая ідэя. ТАк прасцей, для пачатку, хадзіць па тых хтах, дзе цябе ўжо чакаючь...Трэба і сапраўды так зрабіць...
Калі нехта ячшэ не зразумеў - я ХАЧУ калядаваць, так ўто скажыце - калі куды троэ ісці Сьмешка

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 13.12.06 11:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

matias, Наша ніва не сама прыдумала, а "з маіх словаў запісала верна". Так што будзем хадзіць туды, дзе чакаюць Міргаю

matias

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 13.12.06 12:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а-а-а-а-а, ну тады добра... Сп. Зялёная Усьмешка

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 13.12.06 14:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я буду хадзіць, туды, дзе падарозе. Бо дзеці мае пастамляюцца, калі па ўсяму гораду матацца. Папярэдне плянавала па арлоўскай і да бангалор. Бо там шмат знаёмых дзетак жыве. Але і іх суседзям таксама. У мяне на калядаваньне ёсьць 28 і 29. А потым можа 3,4.5. Пасьпяваць давайце зьбярэмся у панядзелак на рэвалюцыйнай 5. А 7 вечара. Тэлефануйце мне хто прыйдзе. А ўвогуле раней (можа і зараз так зраблю) мы кампаніяй хадзілі па нашаму пад'езду 9 павярховага дома. Званілі ва ўсе кватэры. Рэакцыя была розная, але ці нам прызвычайвацца? Мы жа столькі улётак насілі, столькі газэтаў раздавалі. За калядаваньне ў пастарунак не забяруць прынамсі...

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 13.12.06 16:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Можа быць некалькі груп калядоўшчыкаў з рознымі маршрутамі. самыя гуманныя з іх могуць хадзіць/ездзіць без дзяцей, але да дзяцей (у сем'і)

julker

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 13.12.06 23:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

самым гуманным можна нагадаць, што культура і традыцыя ўпітваецца з маленства. І менавіта ў выглядзе "мы гэта робім", а не толькі "нам гэта робяць". А мне іх яшчэ і пакінуць няма на каго. Каля народ прыйдзе да нас з Настай Глушко на сьпевы, то мяркую змогуць і самі потым зрабіць, больш меньш традыцыйна і цікава.
Пакуль ніхто не затэлефанаваў Вельмі шчасьлівы

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 14.12.06 0:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

І я хачу Вельмі шчасьлівы . Толькі 28, 29. А потым толькі 5... Сумнік

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Наста

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.12.06 0:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дарэчы, а што яшчэ трэба для калядоўшчыкаў? У мяне ё добры тамбурын (бубен). І голас гарланісты Вельмі шчасьлівы

Угару
julker

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.12.06 8:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Трэба прайсьці паспяваць. І пажадана ўжо ведаючы словы. Тэкста вісяць на сайце.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.12.06 23:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Нам прыдумалі канікулы на рюскі манер (з 29.12.06 па 07.01.07) Злы Evil or Very Mad . Таму заліковую сесію трэба здаць да 29, а не да 07.01.07 Афігець-застрэліцца! Плачу! Афігець-застрэліцца!
Так што нажаль сёлета я пас у калядаваньні... Сумнік

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 16.12.06 0:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, matias, а я думала, што гэта сур'ёзныя калядоўшчыкі зь Юлькер будуць па замовах. А мы будзем трэніравацца да сяброў хадзіць Сьмешка)

Угару
Мінак

ПаведамленнеДададзена: 16.12.06 0:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

matias, нешта мне падказвае, што мы з табой калядаваць разам будзем.

Апісваю калядаваньне на сучасны манэр.
1) абавязкова на машыне

2) песьні бяруцца зь вядомых кружэлак, каб прасьцей мэлёдыю вывучыць
у мяне раней такі плян быў -
спачатку А ці дома-дома сам пан гаспадар...
потым Учора зь вячора
потым го-го-го каза.

словы казы ў мяне адрозьніваліся ад тых, што на сайце.

го-го-го каза
го-го-го шэра
паварочвайся
не забывайся

то на той бачок
то на сёй бачок
то на рожанькі
на капыцікі

дзе каза ходзіць
там жыта родзіць
дзе каза хвастом
там жыта кустом

дзе каза нагою
там жыта капою
дзе каза рогам
там жыта стогам

Ой! каза ўпала
здохла прапала!

(каза ў канвульсіях валяецца на зямлі Сьмешка))

гаспадар ідзе
каляду нясе
гаспадыня йдзе
каляду нясе

як на рожанькі
два пірожанькі
на хвасточак
сала шматочак

рэшата аўса
за ім каўбаса

Ой ты козачка не журыся
устаць ды пакланіся
гаспадару як пану
да гаспадыньцы як малінцы

Галоўнае мець добры настрой і не бянтэжыцца.

У мяне ёсьць калядная зорка і дзесьці была шапка казы. Я яе згубіла пры пераезьдзе, але маю некалькі варыянтаў, дзе шукаць - мо і адшукаю.

Дзетак, думаю, варта браць, нават маленькіх. Таму і калядаваць лепей езьдзіць да знаёмых - каб дзетак не пужаць адразу. Увогуле аснонае ўва ўсім гэтым - каб дзіця ў бубен пагрукала, а не каб мы пасьпявалі.
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Давайце знаёміцца і сустракацца! Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  наступная »
Старонка 1 з 9.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 214916 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Шукаем робатаў, але не простых і не залатых 4 Птушкі-калібры 15768 6.09.12 1:02
Птушкі-калібры Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 58487 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 18270 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Хто патрабуе больш часу - дзеткі, якім 2 тыдні альбо годзік? 26 LaVita 40580 1.06.07 15:11
Alina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map