Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Прыйшоў, забачыў, зьеў (хуткае харчаваньне ў Менску)

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 11.10.11 8:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina пісаў(-ла):
Але падставаў цкаваць іх выключна з-за комплексаў уласнай непаўнавартасці пэўных кліентаў не бачу.

А не з-за комплексаў - можна? Гыгыгы
Вось толькі ўчора з малой мелі размову пра Макдональдс, чаму мы туды не ходзім і да т.п. У выніку дзіця выдала мне "бізнэс-план" па стварэнні здаровай альтэрнатывы Макдаку Кул!

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 11.10.11 8:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Хто дзе працуе (ці ў каго сваякі дзе працуюць) - той тое і не есць. Я вось ведаю, што нельга есьці каўбасы - у ранішніх партыях ёсць перакручаныя пацукі. А яшчэ нельга піць квас з бочак, асабліва на пачатку сезона - бо іх ніколі не мыюць.

Я ў макдональдсе бяру салат і рол з курыцай. Мне гэта не падаецца не здаровым (ну хіба што маянэз - але ж часам і яго можна). І гэта не ад беднасці і не для здаровага харчавання. І панты таксама тут ні пры чым. Проста гэта АДЗІНАЕ месца дзе я магу хутка атрымаць ежу. Нават піцы гатуюць хвілін па 20 (і па здаровасці яны прыкладна там жа, дзе і макдак).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 11.10.11 10:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у мяне ў памяці малюнак. рана зранку заходзіць мама з дзіцём у вазочку і замаўляе хотдог (самае хуткае, дзіця галоднае)

а ў нас толькі ўчарашнія сасіскі яшчэ (ну вось дзецям звычайна пасвяжэй выбіралі, а тут ну толькі ўчарашнія (больш чым паўдні на грылі праляжалі, пасля склаліся ў лядоўню, а раніцай наноў на грыль пайшлі). Каб там ніхто не завёўся старанна тэмпература ў іх правяралася ўвесь час..
Па смаку не адрозніш, усё адно ў хот догу)).

Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 11.10.11 11:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzeyka, я б з задавальненнем атрымала пару адрасоў кавярняў у цэнтры, дзе ў абед хутка прыносяць абедзенае меню (і каб не суп з канцэнтратаў і сасіскі з макаронамі, і не абавязковы непадзельны набор, а нейкі выбар страваў), каб у 45 хвілін укласціся; замовіць, паесці і заплаціць.
Palina007, людзі без бедаў і комплексаў проста выступаюць за здаровае харчаванне. А не супраць канкрэтнай (самай паспяховай) бізнэс-мадэлі, ігнаруючы яшчэ больш шкодныя але менш паспяховыя.
Паўліна, дзецям у прынцыпе трэба прывіваць навык фільтраваць інфармацыю і гадоў да 18-ці сур'ёзныя рашэнні прымаць толькі з улікам меркавання бацькоў. Бо агрэсіўную і некарэктную рэкламу праз дзяцей вядуць многія: БРСМ, Белаграпрамбанк, Кіндэр, Сочный і г.д.

Nadzeyka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 11.10.11 11:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, Налібокі, Цвік.

У Налібокі часта з дзецьмі заходзіла ў абед, адмыслова пыталася пра якасць прадуктаў у менеджара. Я разумею, што можна не верыць, але я веру яе ўпэўненасці). Цудоўная цёця - праводзіла нас, скокала каля малых, хутка прыносілі стравы, суп, адбіўныя..
Васіль наплюхаў баршчом на абрус беленькі, я нават рота раскрыць не паспела, была каля нас. "Вы толькі не хвалюйціся і ні ў якім разе не сварыціся на дзіця!" Прыбегі, прынеслі дадатковых сурвэтак.
Яна нейкім чынам умудрылася запомніць майго мужа, у выніку часта на абед з більядным сталом у пакойчыку сядзім. Бо ведае, што ў залю для паляшчых не пойдзем, а для непаляшчых часта забіта.

Аліва мне не спадабаўся - доўга гатуюць для абедзеннага меню (затое дзецям выдаюць размалёўкі і алоўкі). Дазары смачна, але доўга для абеду.

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 11.10.11 13:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у абедзенны час паўсюль прыносяць хутка. вось Эльпамідора на Бангалоры - хутка смачна і танна, калі паспець да 16:00. А мне хутка пажраць (прабачце, але менавіта гэтае слова перадае сутнасць працэсу) трэба ў 16:45. І ўсё прапала - у такі час няма дзе Сумнік Ссабойкі, макдак і падазроныя піцы.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 12.10.11 9:45    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я хіба магу антырэкамендацыяў даць, з таго, што ў мяне паблізу: Піца-Тэмпа (і на праспекце, і на Я.Колса) - павольна, часам па 20 хвілін замову не бяруць, Васількі - вельмі марудна, хаця атмасфера больш прыемная, але сціплы абед нават у 1,5 гадзіны не ўкладаецца. Яшчэ ёсць Габрава і Limoncello - не смачна, у апошім у абед выключна комплексы з пустым супам і халоднымі макаронамі. Больш-менш прымальна - Юла і Акадэмічная кавярня, але там залежыць ад меню, бо выбар не вялікі (2 супчыкі, 3 салацікі, пару гарніраў), ды і не гатуецца гэта адмыслова, а разграецца ў мікрахвалёўцы. У доме журналіста ці доме друку ў абед не прапіхнуцца. Планета сушы - напалена и няўтульна. Гарадок - той жа фастфуд, але часта з шчыра заплеснелымі салацікамі.

Што да Налібокаў, то яны хаця і адносна недалёка, але абед там таксама немагчымы - калі я хвілін 15-20 мушу чакаць месца ў залі для непалёнцаў, то ніяк не паспею паесці ў абедзены перапынак. А ў кавярні з палёнцамі я не хаджу.
Эль-Памідора я спрабавала на Чрвонай, таксама не супер-хутка. Паспрабую Бангалор.

Апошні раз рэдагавалася: Kryscina (12.10.11 9:58), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger
Nadzeyka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 12.10.11 9:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ну ў Цвіку адмыслова ўчора глядзела на гадзіннік, замову ўзялі за 5 хвілін..
Праз 8 хвілін пасля замовы прынеслі салацікі. Праз 20 хвілін пасля замовы прынеслі гарачыя патэльні з дранікамі і эскалопам пад соусам (такая гарачая патэльня каштуе 24 500). Вельмі смачнае мяса (не парубленае, не перакручанае, і па мойму нават не адбітае, але мяккае і смачнае).

У налібоках нам заўсёды прапаноўвалі залю з більярдам, калі не было месцаў у звычайнай для непалёнцаў. Магчыма таму, што мы прыходзілі даволі вялікай кампаніяй.

зы: давайце зробім тэму, дзе можна смачна паабедаць у Мінску))

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 14.10.11 20:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik пісаў(-ла):
у абедзенны час паўсюль прыносяць хутка. вось Эльпамідора на Бангалоры - хутка смачна і танна, калі паспець да 16:00. А мне хутка пажраць (прабачце, але менавіта гэтае слова перадае сутнасць працэсу) трэба ў 16:45. І ўсё прапала - у такі час няма дзе Сумнік Ссабойкі, макдак і падазроныя піцы.

julcik, а Лідо табе ніяк не пасуе? Там можна хутка паесць, і ў 16:45. Толькі вось праблема з паркоўкай пэўна... Зранку, калі мы там бывае пасемся, дык пуста, але гэта + 2 тыс.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 15.10.11 19:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, у абед у Лідо не ўвайсці. А зранку паўсюль пуста, зазвычай нават зніжкі на сняданкі робяць, каб хоць неяк прывабіць у кавярню тых, каму на працу не трэба.

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 16.10.11 9:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, Лідо працуе з 8-й, можна паснедаць і да работы, а ў 16:45 ужо не абед, магчыма месца і можна знайсці.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3
Старонка 3 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 63956 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 92754 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 181835 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ёсьць у вашай дзеткі фотааальбом? 37 Tanya 56237 18.03.09 16:56
Nadzeyka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 36081 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map