Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Прыйшоў, забачыў, зьеў (хуткае харчаваньне ў Менску)

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 1.12.06 16:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, ну зь іншых студэнцкіх яна мабыць лепшая, але гэта ўсё ж сталоўка.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 1.12.06 16:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

танна і з гусцікам

Не ведаю як там з густам, але са смакам, танна і хутка - дакладна! Так

Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 1.12.06 16:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я не фанатка сталовак, але сапраўды месцаў, дзе хутка абслугоўваюць, і можна паабедаць, а не перабіць апетыт булачкай ці канапкай - мала Плачу!

julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 1.12.06 17:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

julker, а што дома няма ахвоты гатаваць, што ў кафэшкаць вячэраць сабраліся?

Канешне няма. А я што, калісьці казала, што люблю гатаваць? Я ў шоку!

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.07.2006
Паведамленні: 266
Адкуль: МенскЗялёныЛуг

ПаведамленнеДададзена: 1.12.06 20:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik пісаў(-ла):
а як жа экс-крыніца? Міргаю

Ежы там мала, выбар невялікі. Мо зараз лепей, але мы пару разоў заходзілі (апошні раз, пэўна, з год таму), неяк так сабе было. Тамака ежа болей у ролі закускі да піва выступае.
julcik пісаў(-ла):
Ptyz, а цябе што - дома ня кормяць?

Кормяць шчэ як, але ж у хаце ўвесь час нецікава + час эканоміцца, калі ня ў хаце есьці.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 2.12.06 1:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А ячшэ мая сяброўка казала, што зараз даволі танныя абеды можна атрымаць у вялікіх рэстарацыях падчас іх ЛАНЧаў. І прыводзіла прыклад Крыніцы, былога Падсдама.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.05.2006
Паведамленні: 77
Адкуль: Baranavicy

ПаведамленнеДададзена: 2.12.06 16:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

зараз даволі танныя абеды можна атрымаць у вялікіх рэстарацыях падчас іх ЛАНЧаў

Але іх доўга чакаць, за гадзіну абедзенага часу паесьці немагчыма

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 10.10.11 8:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

[мад.: працяг тэмы адсюль.]
Часам ем у макдаку. Не ганаруся гэтым, бо гэтым не прынята ганарыцца Сьмешка. Але вось наконт якасці - ніколі не было праблемаў. Моцна сумняюся, што па якасці ежа, скажам, у эльпамідора (дзе я таксама часам ем) - лепшая. Затое ў макдаку я магу атрымой мае рол + салат + кактэйль за 5 хвілін не выходзячы з машыны, за што яму моцна ўдзячная.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 10.10.11 10:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы не ходзім у Макдак. Мяне абурае там не столькі ежа, колькі агрэсіўная рэклама, скіраваная на дзяцей.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 10.10.11 12:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina пісаў(-ла):
Не зразумела, чаго трэба баяцца аматарам макдональдсу ў параўнанні са школьнымі сталоўкамі, напрыклад Rolling Eyes

Ну, сталоўкі розныя бываюць. У той, дзе я рэгулярна харчуюся, мяне ўсё задавальняе, а найперш цэны: пякоткі ці якіх іншых праблем са страўнікаў не было ніколі. А вось пасля наведвання аднаго маладзечанскага кафэ былі. Думаю, залежыць ад канкрэтных людзей на канкрэтным месцы.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 10.10.11 12:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Lisa, вось і я пра тое ж: прэтэнзіі да макдональдса збольшага чыста эканамічныя. Чым больш паспяховая бізнэс-мадэль, тым больш у яе зайздроснікаў і ненавіснікаў, якія падкідваюць "інфу" для тых, хто не можа сабе дазволіць карыстацца прадуктам, але здатны ўліцца ў шэрагі "народнага апалчэння".
У суботу ў Палацы дзяцей і моладзі была лацінаамерыканская выстава. На стэндзе Кубы распаўсюджвалі ўлёткі "Уся праўда пра ЗША" і "Яшчэ адна хлуслівая прапаганда Амерыкі абвергнутая". Рыторыка дужа нагадвае антымакдональдсаўскія тэксцікі. Міргаю

Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 10.10.11 15:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:
адкідваюць "інфу" для тых, хто не можа сабе дазволіць карыстацца прадуктам

пасмяялася))
танней за мак цяжка знайсці ежу на ягонай радзіме))
маючы досьвед працы ў штатах у фастфудзе, свядома ні разу ні вадзіла туды дзяцей. Мяркую, што не хутка самі "папросяць")
Абедам у Налібоках давяраю значна болей) Не адмаўляю, што калі б давялося папрацаваць у нашых кавярнях, я б можа і туды не хадзіла)))

Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 10.10.11 16:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzeyka, у Штатах абеды ў казіно танней за Макдональдс. Яшчэ студэнцкія сталоўкі танней. Міргаю
І мы абмяркоўваем нашыя рэаліі, бо страшныя казкі распавядаюць тут, і баяцца іх мясцовыя людзі.

Са словаў сваячкі магу распавесці, што ў Беларусі нельга есці хлеб, асабліва чорны - у цеста замешваюць усё высахлае і заплеснелае, што вярнулася з крамаў, ніхто не трымаецца ніякіх правілаў гігіены, не сочыць за практыкантамі, якія ледзьве не соплі аб чаны з цестам выціраюць. А гэты хлеб падаюць у рэстарацыях. Я лепей булачку з макдональдсу з'ем.
Яшчэ адзін знаёмы працуе на мясакамбінаце - усё мяса прадаюць на Расею, а на наш рынак ідуць выключна субпрадукты ў лепшым выпадку з пячонкі-селязёнкі альбо з рагоў-капытоў. Вы думаеце, якім чынам катлеты ў школьных сталоўках такія танныя атрымліваюцца? А ва ўмовах дэфіцыту мяса, жорсткага размеркавання яго па крамах з гарадскіх маразільнікаў - рэстарацыі купляюць часцей за ўсё паўфабрыкаты. І вялікае-вялікае пытанне, фатст-фуд ці рэстаран першай нацэначнай катэгорыі набудзе іх у лепшай якасці.
Упэўненая, што ў макдональдсе прынамсі не горш, затое прыемней.

Не тое, каб я нейкім апалагетам жоўтых арак была - раз на пару месяцаў магу зайсці. Але падставаў цкаваць іх выключна з-за комплексаў уласнай непаўнавартасці пэўных кліентаў не бачу.

Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 11.10.11 0:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, я ж і напісала так - што цяжэй знайсці (казіно, студ сталоўку і гд), чым Макдональдс на любой дарозе))

я пакуль не ведаю, што такое школьныя сталоўкі) Памятаючы студэнцкія сталовыя, мяса там таксама было. Зараз мяса калі ёсць у краме, то толькі свежае)
Дарэчы вытворчасць "інгрыдыентаў" для згаданай арганізацыі пад Масквой. 2 замарозкі мяса мінімум. Ну магу падумаць, што паспяваюць прывезці ўсё па стандартам (не размарожваючы), гародніну ў лядоўнях.. Але кошт гэтага павінны выліцца ў кошт нашых кавярняў)) І таму я не разумею аматараў Макдональдса менаваіта ў нас (добра, у штатах грошы эканомяць))). Але ў нас та.. лепей схадзіць пад'есці ў кавярню (у абед там хутка ўсё прыносяць з абедзеннага меню). Кошты мака не ведаю, але мне нешта падказвае, што тое на тое). НАВАТ калі ў іх замарожанае мяса, нават калі два разы замарожанае - то ўсё адно не горшае за "мяса" з макдональдса)) Ну хіба што як дзецям пальцы растапырыць (от жа ж, толькі ў нас можна ганарыцца абедамі ў Макдональдсе і расказваць пра тое сябрамСумнік ) Калі ж пройдзе гэты час.. і калі прыбяруць меню "як у макдональдсе - аля бульба фры з дзіцячых кавярняў Сумнік

У макдональдса ёсць плюс - там вы дакладна не атравіцеся))) То бок чысціню і тэхналогіі блюдуць, мяса смажаць на патрэбнай тэмпературы, смажаць і смажаць, калі няма кліентаў. Пшанічныя "пустыя" замарожаныя булачкі. Ых, цвіллю яны прыкольна пакрываюцца - знутры больш)

То бок параўноўваючы пытанне бяспекі (ну вось баюся, што нейкія практыканты верагодна выцерлі соплі аб цеста) - то вам у макдональдс. там калі такое заўважаць, то ай-ай-ай)))). Калі пытанне стаіць знайсці нешта карыснае ў хлебе і мясе, то я б туды не хадзіла. Булачкі са злакамі і кавалкі чорнага хлебу, супчыкі, запечанае мяса, нават курыныя катлеты (я не ведаю, як у іх можна дадаць супрадукты - яно ж на смак адразу адчуецца, калі гэта не "заяўленае" філе). А дранікі смачней за любую фры з замарожанай бульбы)

Palina007

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 11.10.11 0:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Не тое, каб я нейкім апалагетам жоўтых арак была - раз на пару месяцаў магу зайсці. Але падставаў цкаваць іх выключна з-за комплексаў уласнай непаўнавартасці пэўных кліентаў не бачу.

Крысціна, заўваж: макдак "цкуюць" людзі зусім не бедныя! І не ў комплексах тут пытанне, а ў здаровым ладзе жыцця.

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3  наступная »
Старонка 2 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 62151 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 91211 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 178526 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ёсьць у вашай дзеткі фотааальбом? 37 Tanya 55558 18.03.09 16:56
Nadzeyka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 35480 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map