Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Дыскусіі вакол каталіцызму

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 22.11.06 1:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Juan,
твае пасты балі выдаленыя за флуд і аф-топік. Калі ў гэтай тэме яны цалкам прыдатныя, то ў той былі недарэчы.
Тую тэму стварала я, і вызначыла яе зьмест і аўдыторыю ў першым жа пасьце. Бо асабіста мне цікавая каталіцкая вера, практыка, традыцыя, і я хацела абмеркаваць гэта з каталікамі, зь людзьмі дасьведчанымі.
Разважаць жа на тэмы "чаму ўсім хрысьціянам ня ўзяць і не аб'яднацца", "чым адна царква лепшая за іншую" і г.д. мне, прабач, не цікава. бо мне гэта падаецца пустым, і марнаваць часу ня хочацца. асабліва ў такім тоне, зь якой ты распачаў гэтую тэму -- "вялікія інквізітары", "клерыкалізм", "гучыць сьмешна"...

Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 22.11.06 11:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina пісаў(-ла):
Juan,
твае пасты балі выдаленыя за флуд і аф-топік. Калі ў гэтай тэме яны цалкам прыдатныя, то ў той былі недарэчы.
Тую тэму стварала я, і вызначыла яе зьмест і аўдыторыю ў першым жа пасьце. Бо асабіста мне цікавая каталіцкая вера, практыка, традыцыя, і я хацела абмеркаваць гэта з каталікамі, зь людзьмі дасьведчанымі.
Разважаць жа на тэмы "чаму ўсім хрысьціянам ня ўзяць і не аб'яднацца", "чым адна царква лепшая за іншую" і г.д. мне, прабач, не цікава. бо мне гэта падаецца пустым, і марнаваць часу ня хочацца. асабліва ў такім тоне, зь якой ты распачаў гэтую тэму -- "вялікія інквізітары", "клерыкалізм", "гучыць сьмешна"...

Забаўна. Вельмі шчасьлівы Я ня так даўна езьдзла ва Ўкраіну з хлапцом, хворым на паталягічныя спрэчкі. Пачуўшы, што я ў Бога веру, ён заўпарціўся й пачаў настойваць, што Бог - гэта выдумка злобных жрацоў, якія такім чынам хацелі эксплуатаваць просты народ. Ваяўнічы атэізм у момант свайго зараджэньня. Карацей, я да такой размовы была непадрыхтаваная. Razz Калі падчас прэзэнтацыі Беларусі я прапанавала словы зь верша Караткевіча "На Беларусі Бог жыве" гэты хлапец папрасіў верш адрэдагаваць, каб прыбараць слова БОГ. Вельмі шчасьлівы

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.10.2006
Паведамленні: 1527
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 1:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Быць хрысьціянінам - гэта, дарэчы, не такі цяжкі крыж, як ім ня быць.

Dobraja formula. Dziakuj.
Ale mnie chacielasia niejkaje kankretyki, a nia devizau...

Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 1:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Наконт маёй афіцыйнай пазыцыі - яна можа быць толькі асабістай.

Vos zaz jana mie j cikavaja! Bo cikavaja mnie ty Ружа

Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 1:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Увесь час хачу пацікавіцца ў спадара Жуана\Хуана а чаму ён заўсёды лацінкай? (адказ можна ў асабістую скрыню, ці то адным сказам калі будзеш астатнім адказваць, каб не замінаць вам сур'ёзна дыскутаваць

Jana vam josc cymsia kstaltu japonskich hierohlifau? Tady vybacajusia za ciazkasci cytannia Мая памылка, прабач
Admienniki tut 3:
1. Uvazaju lacinku naturalnym transliteracyjnym srodkam bielaruskaje movy.
2. Tam, dzie ja zyvu, na kampoch prosta niama kirylicnaj raskladki.
3. Zlosna z vas sciabajusia (cujucy vasaje sapiennie pry rascytcy henych hierohlifau: "at, chalera, cytaj jaho pa skladoch!").
Sto abirajes?

Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 1:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Juan,
Тую тэму стварала я, і вызначыла яе зьмест і аўдыторыю ў першым жа пасьце.

Mnie b i da halavy nia pryjslo vydalac cyjesci skazy praz toje, sto jny mnie nia daspadoby... Мая памылка, прабач
Tabie flud i aftopik, a kamus cikava. Ci rapacataja taboj tema niazrusnaja j mo svaje pasty spacatku prysylac tabie na vycytku? Мая памылка, прабач

Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 1:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Бо асабіста мне цікавая каталіцкая вера, практыка, традыцыя, і я хацела абмеркаваць гэта з каталікамі, зь людзьмі дасьведчанымі.

Alina!
Usluchajsia kali laska uvazliva. Ja nia pra abjadnannie cervau viou, a pra (jak mnie padajecca) lokkuju stucnasc SAMAnazovu "katalik". Scyry viernik zachodnich abradau nazyvacmie siabie "chryscijanin". Ci nia tak. Vos jak Vola.
Ale kali tabie u viery cikavyja mienavita "praktyka, tradycyja", dyk tady badaj majes racyju...

Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 1:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

"Hech, nia lokkaja heta rabota, iz balota ciahnuc biehiemota!.."
I skada, sto nia cikava! Zastupniku sv.Piotry (Benedyktu XVI) napryklad, vielmi cikava...
...i pustym nia padajecca, i cas marnujuc (sce ad casou Flarenckaje vuniji).
Tym "tonam" ja temy nia pacynau - ja adkazvau.
P.S. I uvohule mnie zdajecca, sto z pacucciom humary nia treba rasstavacca nikoli. Kali jno josc.
Vielmi spadziajusia usioz na adekvatnasc...

Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 1:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Я ня так даўна езьдзла ва Ўкраіну з хлапцом, хворым на паталягічныя спрэчкі. Пачуўшы, што я ў Бога веру, ён заўпарціўся й пачаў настойваць, што Бог - гэта выдумка злобных жрацоў, якія такім чынам хацелі эксплуатаваць просты народ. Ваяўнічы атэізм у момант свайго зараджэньня. Карацей, я да такой размовы была непадрыхтаваная. Калі падчас прэзэнтацыі Беларусі я прапанавала словы зь верша Караткевіча "На Беларусі Бог жыве" гэты хлапец папрасіў верш адрэдагаваць, каб прыбараць слова БОГ.

Ja na jaho padobny? Плачу!

pink_by

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 2:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Juan, мне сапраўды больш складана чытаць лацінку чым кірыліцу. Хаця я яе не кепска ведаю. Нешта мне падаецца, што галоўнай прычынай мусіць быць адсутнасць кірылічнага варыянта, бо для мяне ён з'яўляецца пепшапрычынай выкарыстання лацінкі ў розных месцах. Што тычыцца першага... то можа быць, але вось не заўсёды зручна разумець дзе s с а дзе ш ці то паставіць сабе адмысловы сымбаль, ці то выкарыстоўваць польскі варыянт sz. А трэцяе - не. Вельмі шчасьлівы гэта занадта складана для чалавека пераключацца на іншыя раскладкі, каб пры гэтым кпіць з іншых.

Гм. Вы асабліва разам не накідвайцеся на хлапца, бо хто ж будзе каталізатарам падобных дыскусіяў? Я дык праз сваю талерантнасць на такія тэалагічныя спрэчкі не гатовыя. А вы калі хочыце дыскутыруйце. Ды і тэму фактычна не ён распачаў Вельмі шчасьлівы

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 2:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Гм. Вы асабліва разам не накідвайцеся на хлапца, бо хто ж будзе каталізатарам падобных дыскусіяў? Я дык праз сваю талерантнасць на такія тэалагічныя спрэчкі не гатовыя. А вы калі хочыце дыскутыруйце. Ды і тэму фактычна не ён распачаў

Ружа Dziakuj! Choc chtosci adekvatny...
Darecy, na tealahicnyja sprecki j ja nia hatovy. Ale nia praz talerantnasc, a nievuctva. Tamu zbolsaha pytaju j sluchaju...

Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 2:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Juan, мне сапраўды больш складана чытаць лацінку чым кірыліцу. Хаця я яе не кепска ведаю.

Vos i praktykujsia!
A vos
Выцемка:

дзе s с а дзе ш

citly nia padtrymouvajuc sryfty hetaha sajtu, ci sto. U Word usio dobra. Tak sto musis sercam adcuc! Jak anhielcy: "pisam Liverpool, cytajem Manchester"!

Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 2:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Čałom darazeńkija!

Juan

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 2:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Tak zadavolić? Ale budzie zamarudna…

matias

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.05.2006
Паведамленні: 617
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 23.11.06 10:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://news.by/337/2006-11-21/22322/
"...Сегодня нам можно реально помочь. Например, Артему Небокаткину. Ему всего 11 месяцев. У него страшный диагноз – билиарный цирроз печени. Месяцы хождений по мукам, радость надежды и горечь разочарования. А коварный и беспощадный враг подбирается всё ближе и ближе. Единственный выход – операция по пересадке печени. Такую операцию сделают в Москве в РАМН РНЦХ, а донором будет мама – самый близкий и родной человек на Земле.

Но на операцию необходимо собрать 3 381 431 российский рубль. Подумайте, как же невыносимо больно осознавать, что у нас нет нужной суммы, и надежда на спасение нашего ребёнка ускользает от нас, оставляя лишь горечь потери и бессилие!..."

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  наступная »
Старонка 2 з 11.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў пра нас 160 Alina 136986 10.06.14 22:34
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Расповеды пра роды 285 pink_by 209801 10.06.13 13:56
urshulia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Расповеды пра беларускую мову 122 pink_by 120151 27.04.12 0:19
Kjara Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А яны крадуць кантэнт! 57 julcik 49689 31.05.09 13:20
Volha Паглядзець апошняе паведамленне
Гэтая тэма зачыненая, вы не можаце адказваць і рэдагаваць паведамленні. [ Апытанка ] Водгукі пра Ялінку 26.12.06 15 Kryscina 24040 29.12.06 19:37
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map