Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Мы выбіраем!!!

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Купляй беларускае!

Аўтар Паведамленне
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 17.10.06 16:04    Загаловак паведамлення: Мы выбіраем!!! Адказаць з выцемкаю

Прапаную вывешваць сюды назвы тых тавараў(імпартных), у якіх ёсць пераклад на беларускую мову. Створым штучны попыт -- будзе праца беларускім перакладчыкам Сьмешка
Вось, напрыклад, на соках НІкалаеўскага сокавага заводу ёсць інструкцыя на някепскай беларускай мове. Там нават не сок апельсінавы ці лімонны, а памаранцавы і цытрынавы. Ды і сокі добрыя, і асартымент смакаў.
Купляйма!
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 17.10.06 16:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Далучаю яшчэ рэкламу Шабекінскім макаронам і прадукцыі NUK

kolchyn

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.05.2006
Паведамленні: 97

ПаведамленнеДададзена: 17.10.06 23:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://kolchyn.at.tut.by/images/laska.JPG
Гэта ласка, парашок. Пра якасьць, праўда, нічога ня ведаю. Упс...

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 18.10.06 12:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Макарона "Галіна Бланка".

Самсунг. Муж учора на тут-баю рэкламку ўгледзеў - тую, дзе дораць "прынтэр, сканэр, капір". Уразіўся. Сёння збіраўся тэлефанаваць, па падарункі, ага! Але з'ехаў у Вільню Сп. Зялёная Усьмешка.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.10.06 13:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Яшчэ салон "У лісіцы" гучаў у іншай галінцы.

Апошні раз рэдагавалася: Kryscina (19.10.06 22:47), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 18.10.06 13:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мне вось цікава - вы сапраўды абіраеце рэчы толькі за тое, на якой мове іх рэклямуюць? Вось робіць адна фірма фіговыя ХХХ, але рэклямуе іх па-беларуску - што, адразу кідацца іх купляць?
Ці якім чынам мы створым штучны попыт? Нешта я недаганяю.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 18.10.06 13:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Не -- мая прапанова вывешваць рэчы якасныя і па-беларуску. Ну, напрыклад, вам ўсё роўна, якія з 10 сокаў купляць, але ёсць сок добры і аформлен па-беларуску -- выбірайма! Для мяне гэта не адзіны крытэр, але на гэта я таксама гляджу.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.10.06 14:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама сярод макаронаў аднолькава высокай якасці абіраю тыя, дзе ёсць надпіс па-беларуску. Тое ж і для іншых тавараў. Г.зн., што калі мне штодня даводзіцца класці ў кошык нейкія прадукты, выбар якіх у краме зрабіць нялёгка, бо ёсць з чаго абіраць - вось добры спосаб адсеяць многія прапановы. А калі я нечым ніколі не карысталася, то набуду паспрабаваць, пачуўшы беларускамоўную рэкламу толькі з пашаны да "нашага" чалавека, які здолеў пераканаць начальства выдаткаваць грошы менавіта на такога кшталту маркетынгавае ўздзеянне.

LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 18.10.06 14:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я калісьці знайшла расейскія пакеты для сьмецьця з добрым надпісам па-беларуску, пад уражаньнем нават этыкетку сабе пакінула, зьбіралася толькі іх набываць. Сьмешка Прыгадваю пра іх, калі ем, напрыклад, цукеркі беларускай вытворчасьці пад назвай "Сазвездзе".

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
LaVita

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.10.06 14:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Да парашку kolchyn: калі ўжо дачакаемся слова "склад", а не "састаў"? І "прэдасцярожнасць" нейк ня вельмі.. Не, пераклад мусіць быць якасным. Хаця ў няякасным выглядзе ён таксама карысны - для замежнікаў. Усё адно не зразумеюць, але зьвярнуць увагу на BY.

Угару
kolchyn

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.05.2006
Паведамленні: 97

ПаведамленнеДададзена: 18.10.06 22:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

LaVita пісаў(-ла):
Да парашку kolchyn: калі ўжо дачакаемся слова "склад", а не "састаў"?

Хэлп!!! Я не парашок! Razz

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 18.10.06 22:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kolchyn,
Гыгыгы

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.10.06 13:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ладна, прыдзіры, "Да парашку, які прапанаваў kolchyn" Rolling Eyes

Угару
Яўген

Зарэгістраваны: 27.07.2006
Паведамленні: 4
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 19.10.06 16:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Набывалі нейк для сына ў аптэцы вочныя кроплі расейскае вытворчасьці. Сульфацыл натрыя, здаецца. Усе надпісы па-беларуску!

Калі шкляначка скончылася, набылі тыя самыя кроплі, але ўжо тутэйшых вытворцаў. Усе надпісы - па-расейску. Што да чаго?

Зарэгістраваны: 09.06.2006
Паведамленні: 27
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 19.10.06 23:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Сульфацыл натрыя, здаецца.

А вось і добры прыклад таго, што ня ўсё тое добрае, што падпісана па-беларуску. Згаданыя кроплі маюць даволі выразнае мясцовараздражняльнае дзеяньне ("пякуць", калі па-сярмяжнаму), таму абмежавана прымяняюцца ў маленькіх дзяцей. Але ўсё-роўна дзякуй вытворцу за подпіс і намаганьні падчас перакладу.

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Купляй беларускае! Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3, 4  наступная »
Старонка 1 з 4.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Аддам кнiгi на англiйскай для тых, хто вывучае + iсп., ням. 15 dzichka 15493 30.09.11 12:11
dzichka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў "Ненадзейныя" бацькі? 43 Volha 49330 8.07.09 0:34
julker Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Вось і нам 6 месяцаў... 5 гануля-мамуля 9222 6.04.09 23:00
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Што будзе з беларускамоўнымі групамі? 38 pink_by 41605 12.03.08 23:31
Palina007 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці будзе сусветны харчовы крызіс? 4 Mann Kurt 6932 21.09.07 15:03
hormashyki Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map