Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Нашыя карані

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 25.05.06 2:58    Загаловак паведамлення: Нашыя карані Адказаць з выцемкаю

Захацелася пашукаць "зямлякоў". У мяне бацькі з Чэрыкаўскага і Жлобінскана раёнаў. У Чэрыкаўскім ніколі не была, а на Гомельшчыне кожнае лета, пакуль не выбухнуў Чарнобыль. Ці займаўся хто сваім радаводам? Я думаю звярнуцца ў архіў, толькі вось кошты кусаюцца. Можа хто мае добрых знаёмых адмыслослоўцаў?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 25.05.06 11:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Я думаю звярнуцца ў архіў, толькі вось кошты кусаюцца.

А якія зараз кошты? Я таксама даўно пра гэта мару, але мне сказалі, што на Віцебшчыне амаль не засталося архіваў і гэта будуць выкінутыя грошы Сумнік

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 25.05.06 13:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Муж кажа, што яго знаёмыя-архівісты не схільныя казаць пра кошты - кожны трымае за камерцыйную таямніцу. Але лік вядзецца сотнямі даляраў: залежыць ад даўнасці роду і ад месцазнаходжання архіваў.
ЗЫ: У Маскве спраўны адмысловец можа з гэтага жыць, не займаючыся нічым іншым. Але ж там кошты розняцца ў разы...
ЗЫ-ЗЫ: Зрэшты, сюды на форум і гісторыкі завітваюць. Можа, яны больш у тэме Міргаю.

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 25.05.06 15:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Але лік вядзецца сотнямі даляраў: залежыць ад даўнасці роду і ад месцазнаходжання архіваў.

Ну нічога - калі-небудзь я разбагацею і абавязкова даведаюся пра свой род Rolling Eyes

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Мінак

ПаведамленнеДададзена: 25.05.06 23:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Я думаю звярнуцца ў архіў

Вашыя бацькі-прадзеды былі хрышчонымі? Як наконт таго, каб пашукаць царкоўныя кнігі? Бацька такім макарам дакапаўся да канца 18 стагоддзя.
Угару
pink_by

Свой чалавек

Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 28.05.06 3:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сапраўды цікавая рэч. І дарагая. Мне ў маці удалося даведацца да прапрадзеда. З бацькавага боку складаней - але тут і архівісты не дапамогуць. Ведаю, што мае продкі з-пад Полацка, перабраліся ў Ельск (дарэчы да рэвалюцыі Каралін называўся - файная назва)... Потым у Гомель. Ведаю, што прапрадзед (гэта 4 пакаленне) быў мараком, прадзед раскулачаны... Ну сяляне мы Сьмешка Толькі вось я ўжо 3 пакаленне гараджан Сп. Зялёная Усьмешка

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
Lida

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.05.2006
Паведамленні: 77
Адкуль: Baranavicy

ПаведамленнеДададзена: 31.05.06 11:02    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А хто з Баранавіч?

Volha

Свой чалавек

Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 7.06.06 0:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Студэнты гэтую тэму таксама абмяркоўваюць. З карыснымі спасылкамі.
http://studenty.by/forum-viewtopic-t-406-start-10.html

ПаведамленнеДададзена: 7.06.06 15:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Яшчэ інфармацыя з ЖыЖы:
http://branislavauna.livejournal.com/82839.html
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 87101 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 64700 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 49018 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 28197 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 50254 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map