Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Прыёмныя дзеці

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 0:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 1:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

mama Halja,
веру, што гэта ўсё праўда, але ж гэта не дзіцячы дом! Я ў шоку!
у мужа маці вядзе гурток у дзіцячым доме. там усё так, як апісвае Karcinka -- "кватэры" на 10 чалавек па 2 у пакоі, матар'яльнае вельмі добрае забесьпячэньне, дзеці ходзяць у звычайную школу побач з домам і ўсё ж -- усе мараць патрапіць у сям'ю.

karcinka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 07.11.2006
Паведамленні: 103
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 15:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы з мужам таксама задумваліся, над тым каб ўзяць дзіця. Толькі напэўна ў нас для гэтага павінны быць адпаведныя жыльлёвыя ўмовы. А калі двое дарослых + двое дзяцей ў малой двушцы, дык можа дазволу на усынаўленьне не дадуць?
Яшчэ мы больш думалі пра апякунства, бо тады дзіця жыве ў сям'і, як і пры ўсынаўленьні, але апекуны атрымліваюць на яго даволі прыстойную дапамогу + па дасягненьні паўналецьця дзіця забясьпечваецца жытлом (не губляе свой пакойчык, ці атрымлівае інтэрнат), што таксама вельмі добра. І паступіць яму будзе прасьцей, бо намінальна будзе лічыцца сіратою і пойдзе па-за конкурсам.
Пакуль ня вызначыліся.

Апошні раз рэдагавалася: karcinka (22.02.07 21:46), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 18:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

karcinka,
а калі ўсынавіце -- будзеце лічыцца шматдзетнай сям'ёй і будзеце мець магчымасьць атрымаць ільготны крэдыт на 40 год пад 3 працэнты. + дапамогу ў выплаце крэдыту.

а наконт не губляе свой пакойчык -- менавіта з-за гэтага моцна перажывае маці майго мужа. Што вось выходзяць гэтыя дзеткі з дзіцячага доу -- а іх дасылаюць жыць у той прытон, у які за гэты час ператварылі кватэру бацькі-алькаголікі. Сумнік

mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 19:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

не ведаю, дзяўчаты, рада, што ёсьць нармальныя дзіц дамы, але, ведаючы практыку ўсіх дыктатур на паказуху - мімаволі не давяраеш. Тое самае ў Расеі - Масква і Піцер больш менш, а правінцыя...... Ды і тое, як урад Беларусі вырашыў праблему Вікі Мароз таксама выклікае занепакоенасьць. Не тое, што яна расказала, такое можа дзе заўгодна здарыцца, але менавіта метады вырашэньня гэтай праблемы - проста жахлівыя. А што наконт артыкула пра дзіц дамы?? Думаеце што ўсё высмантана з пальца? Што наконт правінцыі?? нажаль доступ у такія месцы абмежаваны.

А наконт таго, што многія з Вас падумваюць пра ўсынаўленьне - гэта ў мяне выклікае захапленьне, думаю што Хрыстос менавіта такой любові і хоча ад нас усіх. Мы пра такое не думалі, да і тут цэлая праблема знайці дзіця на ўсынаўленьне - столькі амерыканскіх бяздзетных параў у чарзе, што гэта зусім не справа 'выратаваньня' дзяцей.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 25.02.12 11:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

збор подпісаў за стварэнне базы дадзеных па дзецях-сіротах, даслаць прозьвішча, імя, імя па бацьку, адрас прапіскі і электроннай пошты на адрас NatSheh@yandex.by падрабязьней тут http://news.tut.by/tv/274091.html

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4
Старонка 4 з 4.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Новы вершык Веры Бурлак (з яе ласкавага дазволу) 17 Булачка 32686 25.08.14 12:44
Джэці Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў пра нас 160 Alina 136884 10.06.14 22:34
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў у нас дачушкі :) 77 julker 65819 21.06.12 23:17
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 53474 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ёсьць у вашай дзеткі фотааальбом? 37 Tanya 49970 18.03.09 16:56
Nadzeyka Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map