Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Прыёмныя дзеці

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
Туці

Мінак

ПаведамленнеДададзена: 1.11.06 6:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А яшчэ я заўважыла, што непрыемныя моманты з мовай (Я вас не разумею! А чаму ты не па-рускі гаварыш?) узнікалі толькі тады, калі прыходзіла з рускамоўнымі валанцёрамі... А калі ўсе былі беларускамоўныя, то мова выглядала досыць натуральна і арганічна. Дзеці спрабавалі казаць, як мы, і ніякіх праблем не ўзнікала Сьмешка
Угару
Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 1.11.06 12:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ага-ага. І я тое ж заўважаю. Калі няма канкурэнцыі, той і мы падыходзім. Сумнік

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 1.11.06 13:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Ага-ага. І я тое ж заўважаю. Калі няма канкурэнцыі, той і мы падыходзім.

А я заўважаю, што пры любой канкурэнцыі абіраюць мяне. Так што не абагульняйце!

Vola

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 1.11.06 13:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Больш ня буду, але папярэдняе выказваньне было жартам.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 1.11.06 15:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

папярэдняе выказваньне было жартам.

Тады Сьмешка
Я проста надзвычай адчувальная да спробаў жартаваць на тэмы, якія закранаюць нацыянальны гонар. Ёсць мабыць сярод продкаў ваяўнічыя ірляндцы, ці беларусы не такія мірныя людзі, як прынята сцвярджаць Міргаю

Vola

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 1.11.06 16:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, Сьмешка

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 19:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

магчымасьць усынаўленьня

ня ведаю, як у Амэрыцы, а вось як раз у Беларусі могуць усынаўляць і самотныя жанчыны і мужчыны. Лічу, што гэта добра!

mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 19:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а мне здаецца гэта не самае мудрае рашэньне. Усынаўленьне - вельмі адказнае рашэньне. Праблемаў хапае нават з некаторымі роднымі дзецьмі, ужо што казаць пра дзяцей што ўжо магчыма падрасьлі і маюць зусім іншыя праблемы і 'дзіўныя' паводзіны. А што калі гэты адзін самотны м ці ж памрэ, ці захварэе на рак??????? зноў дзіця вяртайся ў дзіц дом? да даго ж як тое дзіця навучыцца жыць у сямьі і будаваць сямейныя адносіны?

Хаця, Аліна, не магу не пагадзіцца з Вамі, што калі параўнаць умовы ў дзіц дамох у Беларусі, то, пэўна, лепш з маці ці бацькам адзіночкам, чым у той дзіц турме... А таксама замежныя пары мусяць мець права іх усынаўляць - што зараз забаронена бел заканадаўствам!!!!!!!! Ёлуп!
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 19:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

mama Halja,
памерці могуць і абодва -- аўтамабільная катастрофа, напрыклад, ці яшчэ што. Вядома, лепей, калі дзеці выхоўваюцца ў поўнай сям'і, але -- і тут мы з вамі згодныя -- любая сям'я, нават няпоўная, лепей за найлепшы дзіцячы дом, у Беларусі, ці то ў любой іншай краіне. наконт замежнага ўсынаўленьня з вамі згодная.

karcinka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 07.11.2006
Паведамленні: 103

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 19:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мне зусім не падаецца, што цяперашнія дзіцячыя дамы можна параўноўваць з турмой. Часта даводзіцца бываць ў 5 Менскім дзіцячым доме ў 10-гадовай дзяўчынкі, дык нават страшна яе дадому запрашаць, бо ў іх ўмовы жыцьця ледзьве ня лепшыя за нашыя. Дзьве выхавацелькі на 10 дзяўчынак, пакой на дваіх, добрая мэбля, тэлевізар, магнітафон, DVD, кампутар зрэдку, гурткі аэробікі і маляваньня (гэта нашая дзяўчынка ходзіць). Як мне падалося, ёй ад нас патрэбныя толькі грошы ды кампанія, каб ў горадзе пагуляць, а то да 12 год не пускаюць.
То бок, бясспрэчна, добрая сямья лепей, але й дзіцячы дом не турма. Так

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 20:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

karcinka,
мне падаецца, што турма ці не турма вызначаецца перш за ўсё не матар'яльнымі ўмовамі, а магчымасьцю прытуліцца да роднага чалавека, паскардзіцца на няўдачы, адчуць ягоны гонар за твае посьпехі... а нават залатая клетка ўсё адно, як вядома, застаецца клеткай....

karcinka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 07.11.2006
Паведамленні: 103

ПаведамленнеДададзена: 21.02.07 21:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Для малых дзетак -- адназначна. А нашая падрослая, чамусьці, ні прытуліцца, ні паскардзіцца не імкнецца, а толькі кажа: " Прыязджайце і прывязіце 1.,2.,3.--10, а тады яшчэ сходзім ў краму". Пасьля крамы, звычайна, ёй больш нічога ня трэба. Ці яшчэ варыянт: "Як, у Вас ўжо скончыліся грошы?"
Хаця, хутчэй за ўсё, такое стаўленьне да людзей дзіцячы дом і выхаваў. Ды пра гэта ня ў гэтую тэму.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 154
Адкуль: Гародня

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 0:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а я б магла ўзяць дзіценка и, напэўна, вазьму. мы нават гэтае пытанне ўздымали з мужам...Ен згадзіўся

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 0:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

цікава, можа гэта толькі 'паказальны' варыянт дзіц дома? я нядаўна чытала цікавы артыкул пра дзіц дамы ў Беларусі, там было напісана зусім не тое, што апісваеце Вы, таксама там узгадвалася, што матэрыяльна ўсё вельмі блага - няма зубн пасты, гарач вады... сярэд працягласьць жыцьця ў дзяцей сіротаў - 29гадоў. Паспрабую пашукаць гэты артыкул.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
mama Halja

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.02.07 0:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://prauda.org/art.php?art=1749&cat=7&lang=be

і яшчэ колькі сэнсацыйных фотак з аднаго псіх шпіталя (так і хочацца зноў сказаць турмы) - чамусьці бел версія тэксту не працуе, але фоткі самі за сябе што-нішто раскажуць:

http://prauda.org/art.php?art=1730&cat=7&lang=en

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4  наступная »
Старонка 3 з 4.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Новы вершык Веры Бурлак (з яе ласкавага дазволу) 17 Булачка 36036 25.08.14 12:44
Джэці Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў пра нас 160 Alina 148481 10.06.14 22:34
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў у нас дачушкі :) 77 julker 75426 21.06.12 23:17
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 58091 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ёсьць у вашай дзеткі фотааальбом? 37 Tanya 55172 18.03.09 16:56
Nadzeyka Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map