Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Як знайсці працу маладой маме?

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 16:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik пісаў(-ла):
ты можаш запрашаць да сябе ў госці іншую маму з дзіцём такога ж ўзроста. Гэта табе будзе танней, чым добрая (вялікімі літарамі) няня + гэта будзе дадатковая сацыялізацыя для дзіцяці.

аў - адгукніцеся мамы, я ўжо даўно шукаю такую... (сярод знаёмых асабіста няма Сумнік ). Суседкі нешта мяне нават не цікавяць для знаёмства.. (мяне раздражняе, калі мама паліць і п'е піва на лаўке пры дзіцёнке).
наконт топіка: космаполітан лічу прымальным для разгрузкі галавы (напрыклад, у час іспытаў ці аврала на працы). Так жа, як і серыялы з мыльнымі опэрамі.. Што з сяго чытала, у класе 9м было цікава (хаця , Men's Health яшчэ менш напружваў і яшчэ больш прышпільны быў Вельмі шчасьлівы ).
Другі раз у рукі ўзяла, калі на захаванні ляжала. І кніжкі пра дзетак прыеліся. Нешта так і не змяніліся маё адносіны да сій перыёдыкі, як да другаснай літаратуры, якія маюць такой ж права на існаванне.. Мо, канешне, чаго там самага істотнага не вычытала. Але для мяне такое чытво трэба толькі каб змарнаваць час,не напружваючыся -аля тэтрыс ( у той жа цырульні)

Nadzeyka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 16:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

калі тата займаецца дзіцём, бо ён у любым выпадку лепей за няню. Дадтковыя гадзіны працы бонусам выпадуць ад сваякоў (бабуляў-дзядуляў, цётак-дзядзяк і хросных

наш тата ўначы не працуе. З татам можна толькі на выходныя дамовіцца. АЛЕ: зараз вясна, і мы ўжо штовыходныя выязджаем на прыроду. А ўвечары я таксама па мужу сумую, каб іх разам выправаджываць куды-небудзь.
Тата прытрымліваецца тых жа прынцыпаў, што і мама. З бабулямі-дзядулямі толькі ў аврал. Бо пасля 2х тыдняў у бабулі, дзіцё ўжо ня можа пагуляцца само! Крычу! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad А пасля я не жадаю казаць, што ва ўсім вінаватыя бабулі. Што не выхавалі самастойнасць, што не умее сам кушаць і не мае апетыту, што стаў есці толькі салодкае ці падсоленае.
Выцемка:

І ўсё атрымаецца, калі праца сапраўды важная і падабаецца.

Так. Падабаецца. На столькі, што я там завісаць магла гадзін на 10, пакуль не скончу. Выйсці ў выходныя - не пытанне,калі трэба. І мой муж гэта памятае (памятае, як я паехала на працу,бо выклікалі на другі дзень пасля вяселля, памятае, як я там да 22 сядзела,бо трэба дачакацца адказа). Але муж гэта можа зразумець. А дзіцё, якому няма году - не. І канцэпцыя якаснага часу з дзіцёнкам да году не пацуе. Злы
Так што не лічу, што я сябе згубіла, бо не вышла працаваць у 6 месяцаў. Хаця вельмі хацелася і хочацца. Я навярстаю. А вось ці навярстала б тыя згубленыя часы з малечай, невядома.

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 16:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, дык не проста запрасіць - відавочна за грошы і з умовай, каб ты магла працаваць. Не, з дзіцём я не прабавала. Зараз проста няня да мяне прыходзіць, калі я працую з дома (без дзіця).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 17:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzeyka, Ну не ведаю. Я працаваць выйшла канешне толькі гэтай восенню Кул! То бок Янку было 2,5 прыкладна. аднак да гэтага я вучылася і так па дробязях шмат што рабіла, а потым яшчэ рамонт...
Мне здаецца, што ўсё можна наладзіць, калі сапраўды хацець гэтага.

Volha, наконт хваробы - гэта як з першым часам у садку - усё роўна будзе. Нікуда не падзенешся.

Угару
Nadzeyka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 17:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, па дробязях раблю. Муж падкідвае працы.
А рамонт у нас зараз.. Улетку вокны мянялі,пасля радыятары. Зараз падлогу робяць, з заліваннем бятоннай сцяжкі. Пераязджаем з месця на месца Злы Ды кватэру пасля адмываць тыдзень трэба будзе.

Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 17:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы разважаем пра тое, што лепш для дзіцяці, ці не так? Ды ці нармальна, што
Выцемка:

наш тата ўначы не працуе. З татам можна толькі на выходныя дамовіцца
? Тата патрэбны дзіцяці з першых хвілін жыцця не менш за маму. І таму разважаць пра поўнае самаахвяраванне ў імя дзіцяці коштам адсутнасці бацькі нельга. Калі б мама і тата дзялілі намаганні па зарабленні грошай, то і на дзіцё часу б ставала ў абодвух. Бо канцэнтрацыя жыцця малога на сабе любімай выглядае хутчэй на эгаізм, чым клопат пра сям'ю. Міргаю

julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 18:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzeyka, бабуляў можна эксплуатаваць пад наглядам Кул! - то бок у вашай кватэры, а не выпраўляць адразу на тыдзень. Лічыць бабулю ворагам таксама не правільна.

Угару
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 19:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Не, з дзіцём я не прабавала.

І спрабаваць не раю! Так пагуляцца, пабалтаць - супер, а працаваць немагчыма. У мяне спрацоўвае варыянт паслаць паўлінку да сяброўкі (але яна ўжо вялікая), альбо працаваць пакуль дзіця сьпіць.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 19:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, не бачу розніцы з дзіцём ці без. Розьніца толькі ў саплях (гл. допіс Вольгі). А так - якая розніца, гуляецца маё дзіця проста з іншай цёцяй, ці з цёцяй і дзіцём? Чаму не магчыма не разумею. Ня ведаю...

Угару
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 21:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik,
я той допіс выдаліла. ))
Па сутнасці: соплі твайго дзіцяці не супадуцьмуць па часе з соплямі "дзіцяці іншай цёці". Закон Мёрфі. Т.ч., у дадатак да сваіх бюлетэняў давядзецца перачэкваць чужыя.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 23:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

перачытала ад пачатку тэму, у якой апынулася Сьмешка
Так тут ужо ўсё напісанаі Razz
Выйсці на працу зараз для мяне атрымоўваецца за кошт дзіця. Таму перабіваюся частнымі падробкамі - крыху падтрымліваць працоўны дух атрымоўваецца.
Дарэчы хацелася б запытацца ў спадарства: з якога ўзросту дзіцятка на ваш погляд можна выходзіць працаваць, не зашкодзіўшы дзіцю. Мой адказ - год. Мінімум.
З 6ці месяцаў можна што-небудзь рабіць, пакуль дзіцё спіць (у тым выпадку, калі спіць дома, ці калі ёсць, з кім пагуляць удзень выправадзіць дзетку).

julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 23:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Воль, я год стала прапрацавала няняю у Ружанкі і ніводнага разу, Вацак не захарэл, хаця ў яе часам здаралася. Наступны год працавала па схеме: пакуль яна здаровая - у садочку, захварэла - ў мяне. Вацак за гэты час захварэў 1 раз, абсалютова не супаўшы з Ружанчнымі саплямі. Мы канешне выключэньні яшчэ тыя, але выснова толькі такая: зусім не абавязкова дзеці будуць хварэць разам.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 18.03.08 23:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Дарэчы хацелася б запытацца ў спадарства: з якога ўзросту дзіцятка на ваш погляд можна выходзіць працаваць, не зашкодзіўшы дзіцю. Мой адказ - год. Мінімум.

Дарэчы, я згодная. Да гэтага часу - вучоба, падпрацоўкі, творчая праца з вольным графікам без дэдлайнаў. У маім выпадку з чатырох месяцаў была штодзённая вучоба з 12 да 18 плюс некалькі гадзін заняткаў дома (лежачы з прысмактаным дзіцём, падручнікамі і сшыткамі). На сталую працу штодня выйшла з палутара год, і тое абумовіўшы з працадаўцам на гадзіну скарочаны працоўны дзень. Праца па 12 гадзін у суткі пачалася з двух з паловай.

prishizojka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 16.03.2008
Паведамленні: 50

ПаведамленнеДададзена: 18.01.09 21:05    Загаловак паведамлення: Дапамыжыце не расчаравацца! Адказаць з выцемкаю

Паважанныя форумцы. Сутыкнулася з наступнай праблемай. Я - маладая маці, з вышэйшай геаграфічнай адукацыяй. Зараз дзіцяці толькі 11 месяцаў, а хочацца ужо і сабе нейкае не толькі мамскае ўжыванне знайсці. І вось пачала я шукаць сабе прыпрацоўкі по розным сайтам - і нешта гляджу, што нікому я такая уся распрэкрасная не патрэбная. Думаю, што ні я адна такая. Дык вось прапаную у гэтай тэме дапамагаць знайсці нейкі занятак усім расчараваным.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
prishizojka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 16.03.2008
Паведамленні: 50

ПаведамленнеДададзена: 18.01.09 21:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дык вось крыху пра сябе. Вышэйшая адукацыя (БДУ, геаграфічны факультэт, кафедра геадэзіі і картаграфіі). Добра валодаю ПК (офісныя праграмы, Інтэрнэт, графічныя праграмы (Adobe Ikkustrator, Corel Draw)), беларускай мовай. Маю досвед працы у садку і інжэнерам-картографам. Што магу рабіць:
1. Выконваць працы у вышэйназваных графічных праграмах.
2. Перакладаць з расейскай на беларускую мову і наадварот.
3. Шукаць інфармацыю ў Інтэрнэце.
4. Выконваць кантрольныя працы, курсавыя і дыпломныя праекты па спецыяльнасці "Геаграфія.
5. Прыдумваць вершаваныя і празаічныя віншаванні з любой нагоды, слоганы і артыкулы.
6. Вязаць на прутках і кручком на заказ для дзетак і дарослых.

І, наогул, я вельмі добра навучаемая асоба, так што магу асвоіць любыя новыя навыкі. Дапамажыце хаця б парадай.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4  наступная »
Старонка 3 з 4.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 87038 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 64660 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 49004 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 28188 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 50244 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map