Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Гурток "Ветахі"

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Выхаванне і Адукацыя

Аўтар Паведамленне
pink_by

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 7.05.06 17:33    Загаловак паведамлення: Гурток "Ветахі" Адказаць з выцемкаю

У Цэнтры творчасці моладзі на Кірава каля Купалаўскай ёсць адзіны беларускамоўны гурток. Там бяруць з 4 год, але калі дзіця нармальна актыўнае, то і з 3 год можна. На сённяшні момант у гуртку саломка і спеўкі, гульні і троху танцаў (спадзяюцца, што хутка выйдзе харэограф з дэкрэта). 2 разы на тыдзень чацвер з 17.30 прыкладна да 19.00 і ў суботу з 14.00 прыкладна да 15.30. Нешта бліжэй да лета дзяцей у нашай групе стала мала. А з маленькай колькасцю дзетак адмаўляюцца праводзіць заняткі (спеўкі).
Дык я пра што. Можа, хто з наведвальнікаў зацікаўлены хадзіць у гэты гурток з дзецьмі (на саломку і мяне запісалі, бо 30 шчэ няма Вельмі шчасьлівы ) ? Дык звяртайцеся да мяне у тэме, прыватна ці стучыце ў аську.

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.08.06 16:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Нагадваю, што хутка верасень. Ніхто не надумаў у Ветахі далучыцца? Дзяцей бяруць з 3-4 год, месцы вольныя звычайна ёсць. Галоўнае патрабаванне, каб дзіця не было залішне закамплесаванае і каб не баялася ў калектыве дзіцячым. Гэтага з большага тычыцца малодшых дзетак. Бо афіцыйны тэрмін - 4 гады і калі дзіця будзе баяцца і не працаваць, могуць не узяць. А калі ўжо 4 ёсць будуць працаваць як ёсць.

П.С. Хто-небудзь ведае нешта з гурткоў на беларускай мове? Я чула жонка мастака вядзе гурткок сямейны-вандровачны на Возеры у мясцовым Палацы творчасці. Але каардынатаў не ведаю. І мы шчэ шукаем маляванне і ангельскую мову. Ніхто пра гэта не ведае?

Таварышы, гурткі - гэта карысна, далучайцеся.

skype pink_by
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
Volha

Свой чалавек

Паведамленні: 3954
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 16.08.06 16:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Я чула жонка мастака вядзе гурткок сямейны-вандровачны на Возеры у мясцовым Палацы творчасці. Але каардынатаў не ведаю.

Гэта спн. Марачкіна. Пашукаю ў нататніку, падзялюся.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.08.06 16:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А у Ветах мы неяк паспрабуем наведацца. Але падобна - рана нам яшчэ.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.08.06 16:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Гэта спн. Марачкіна. Пашукаю ў нататніку, падзялюся.

У цыдулках.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.08.06 16:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha, дзякуй. я раю вам паспрабаваць Ясік дзіцё нармальная камунікабельнае. Там асабліва на танцах і спевах нармальна. У праграме абавязкова гульні ўсялякія. Можа, сапраўды спадабаецца. толькі зараз не хапае малявання маленькім моцна. Саломка - гэта трохі складана. Але паспрабаваць жа можна Сьмешка

skype pink_by
Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 11.09.06 12:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Што там наконт пачатку заняткаў у "Ветахах"? Хто і што сёлета будзе выкладаць, для каго і на якіх умовах?

Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 13.09.06 1:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Pink_by, а ён дакладна там адзіны беларускамоўны? На стэндах у цэнтры ёсьць апісанні гурткоў, частка на беларускай, частка на рускай мове. Я, відаць, зрабіла не зусім правільныя высновы?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 15.09.06 21:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сьмешка Наколькі я ведаю адзіны. Дарэчы забылася зусім. Калі думаеце хадзіць прыязжайце зараз запішыцеся. Нам нашая выкладчыца па саломцы (сустрэліся на плэнеры) паабяццала, што калі набярэцца дастатковая колькасць малодшай групы - то яна будзе даваць не толькі саломку, але маляванне па шклу і можа лепку. Гэта было б файна. Мы нажаль зараз у Гомелі прыедзем праз тыдзень тады і пачнем хадзіць. Дарэчы магчыма пачатак ужо адбыўся... абяццалі дзесь 15 верасня. У пан раю цікаўным пад'ехаць.

skype pink_by
Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 16.09.06 21:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Пастараемся падысці, але як бы гэта дакладны адрас высветліць?

Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 22.09.06 0:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Самае смешнае, што на стэндах я інфармацыі пра "Ветахі" і ня ўбачыла. Зьбянтэжаны Не хадзіла і не высьвятляла, дзе на якой мове выкладаюць, але неяк цяжка ўявіць сабе фальклерныя (танцы, сьпевы, народныя гульні) гурткі цалкам рускамоўныя. Ліміт там ўзроставы ад 4 год. З 3 год набіраюць ў гурток "Крынічка" (жывапіс, кераміка, маляванка, выцінанка і г.д.). Запісваюцца ў гурткі ў жніўні, але туды, дзе недабор, думаю, возьмуць і зараз.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 22.09.06 21:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сьмешка Карацей. Мы туды прахадзілі амаль што год. Таму тлумачу. Галоўныя ў Ветахах танцы - яны знаходзяцца (дакладней там пакой, дзе сядзяць выкладчыцы) ад гардэроба налева (там вузенькі праход, там жа стаіць дадатковая канапа). Дзверы там адзіныя. Заходзіце (калі там ёсць нехта ўжо) і пытаецеся. На трэцім паверсе саломка. Дакладны кабінет не памятаю, але падаецца там ёсць таблічка. У Ветахі мы нават не запісваліся асабліва, прыйшлі вось і усё. Спадзяюся, нішто не змянілася. А пра ўзроставы цэнз мне сказалі, што калі дзіця рухавае, не адмаўляецца спяваць і танчыць - бяруць з трох год. Што шчэ. Наколькі я ведаю - гурткі цалкам рускамоўныя. Не раю захоўваць на гэты конт ілюзіяў.

skype pink_by
Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 23.09.06 0:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

pink_by,
Выцемка:

Наколькі я ведаю - гурткі цалкам рускамоўныя. Не раю захоўваць на гэты конт ілюзіяў

я не зразумела, гэта ты пра Ветахаў? ці пра астатнія гурткі, што там ёсьць, акрамя Ветахаў?

pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 25.09.06 19:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Кул! pra usie astatnija. heta da
Выцемка:

Не хадзіла і не высьвятляла, дзе на якой мове выкладаюць, але неяк цяжка ўявіць сабе фальклерныя (танцы, сьпевы, народныя гульні) гурткі цалкам рускамоўныя.

Ja taksma nie mahla pavieryc szto bielaruskuju movu vyklafajuc pa-rasejsku... A u inet kaviarnie nima bielaruskaj movy i pastavic nie mfhczyma Evil or Very Mad

skype pink_by
Угару
pink_by

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 25.09.06 19:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

akramia taho razmova idzie pra amal szto calkam bielaruskamouny hurtok. A spiavac pa-bielarusku a potym pierachodzic na rasiejskuju szmat chto moza.

skype pink_by
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Выхаванне і Адукацыя Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3  наступная »
Старонка 1 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Хто пераклаў бы гэты вершык беларускай мовай? 5 Кот Максім 1334 17.09.17 11:05
Кот Максім Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 165606 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 60111 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Якім вы бачыце гэты рэсурс? 5 julcik 17139 3.07.06 0:56
Ptyz Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 46790 2.07.06 11:43
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map