Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Флюраграфія

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 19.06.09 16:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Трохі афтопіку.
Пра флюараграфію. Нам педыятарка сказала зрабіць (мне і мужу). Падкажыце, наколькі гэта трэба і ці ня шкодна мне (малаку майму)).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 19.06.09 16:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наста, я бы не рабіла, прынамсі пакуль корміш - бо ў арганізме адбываюцца актыўныя змены, навошта яму залішняе выпраменьванне? Флюараграфіі я баюся найбольш з-за таго, што выпраменьванне павялічвае імавернасць раку грудзяў. На малако гэта наўрад ці ўплывае.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 19.06.09 17:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

І цікава пры чыі тут ПЕДЫЯТАРКА???

Угару
Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1378
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 19.06.09 17:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Нам педыятарка сказала зрабіць (мне і мужу). Падкажыце, наколькі гэта трэба і ці ня шкодна мне (малаку майму)).

Наста, я не рабіла нават калі даведку для правоў афармляла. Ужо другі год адпіска стаіць у графе флюараграфія - перыяд лактацыі. І ніхто з камісіі не забухцеў.

kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 19.06.09 21:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наста, у нас кормячым не ўякім разе не дазваляюць рабіць флюраграфію. Яе і так робяць толькі групе рызыкі а кормячым зусім ня робяць.
А вось рускія лекары толькі за! Але раюць 2-3 разы сцадзіць малако.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 20.06.09 10:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наста,
сама дома нараджаеш, а слухаешся лекараў, як Лавіта.
Флюшка падчас ляктацыі -- гэта вельмі непажадана. І што значыць, вам педыятарка сказала? А вы ёй _скажыце_, што ня будзеце рабіць. Сьмешка

Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 20.06.09 11:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

у нас кормячым не ўякім разе не дазваляюць рабіць флюраграфію.

У нас таксама. Адна тармазнутая педыятарка - не паказчык. Маёй сяброўцы таксама сказалі на медаглядзе на працы, але з кабінету флюраграфіі лекарка яе пагнала, бо кормячым і цяжарным гэта не паказана.

Наста

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 20.06.09 16:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дык мы і не зьбіраемся рабіць. Сьмешка Проста я сама думаю, што гэта ня надта карысна для лактацыі, тады чаму ж кажуць??
А педыятарка гэта сказала, бо гэта трэба для дзеткі, каб яны былі ўпэўнены, што бацькі здаровыя.

І ўвогуле (Мо зноў у іншую тэму):
як часта Вы ходзіце (хадзілі) са сваімі дзеткамі ў паліклініку? Якіх дактароў, на Вашу думку, абавязкова трэба прахадзіць, а якіх можна і не?

[мад.: угу, у іншую. )]

Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 20.06.09 16:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

каб яны былі ўпэўнены, што бацькі здаровыя.

вось для чаго гэта трэба.
Выцемка:

Якіх дактароў, на Вашу думку, абавязкова трэба прахадзіць, а якіх можна і не?

Я б па разу прайшла ўсіх, але па магчымасці - не ў паліклініцы (лекары са спецыялізаваных цэнтраў таксама зробяць запіс у картку, і медагляд будзе залічаны).
А потым - па сітуацыі.
Ведаю, што мы - не паказчык, але ў паліклініку мы не ходзім. І мая свякруха так рабіла за савецкім часам - у Андрэя ў картцы на працягу першых гадоў штомесячныя панічныя запісы медсясятры, што "рыбёнак ісчэз, дзверы не адчыняюць". Свякруха яго ў вёску вывезла, а на медагляд перад школай прывяла. І нічога - савецкая сістэма праглынула, як мае быць. І зараз у яго карткі няма і да паліклінік ён не прымацаваны. Такі вось антысістэмны лекар Вельмі шчасьлівы Пры гэтым прышчэпкі мы ўсе робім, і нават болей, бо заразу ён з бальніцы носіць моцную (і калі вы з намі сустракаецеся, то вось вам і шанец яе падхапіць).

Наста

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.06.09 21:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Слухайце, а рентген зуба наколькі шкодны? Проста цяпер пры любой нагодзе стараюцца рабіць здымак, мо ня варта?

Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.06.09 22:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

рентген зуба наколькі шкодны?

Наста, пакуль я карміла, мне не раілі.

julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 23.06.09 22:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я думаю, трэба вырашаць у канкрэтнай ситуацыі. Калі рэнтген зуба сапраўды трэба - то трэба рабіць, зуб-та таксама шкада, новы не адрасце. А калі для падстахоўкі - то не варта.

Угару
lizzy

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.05.2007
Паведамленні: 388
Адкуль: Крупіца, Менскі раён

ПаведамленнеДададзена: 24.06.09 1:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

якраз у мяне былі праблемы з зубамі, сапраўды магла згубіць адзін. і хаця я не вельмі хацела рабілі здымак і нават не адзін. Дык я папярэдне сказала што кормячая мамка, накінулі такі цяжкі жылет-фартух на мяне сказалі трымаць ля шыі, але штосьці ўсё роўна засвяцілі ж напэўна. лячыла ў экамедсервісе. зуб захавалі Сьмешка

жж - lizzytaki.livejournal.com
мой блог доулы і кансультанта па гв - nursing-lizzy.livejournal.com
Угару
Наста

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 24.06.09 11:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Карацей, чым меньш умяшальніцтваў, тым лепш! Сьмешка

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 24.06.09 11:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наста пісаў(-ла):
Карацей, чым меньш умяшальніцтваў, тым лепш! Сьмешка

Гэта залежыць ад таго, што з зубам Сьмешка

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Дзе зрабіць экспертызу вады? 4 Kryscina 6188 14.11.12 20:54
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 167781 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Гэтая тэма зачыненая, вы не можаце адказваць і рэдагаваць паведамленні. [ Апытанка ] Беларускамоўныя садкі (групы і г.д.) 394 pink_by 260320 28.12.08 20:04
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў чаго трэба імкнуцца пазбегнуць пры родах 35 schtirliz 40937 6.08.07 22:31
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў З чаго зрабіць падлогу? 25 julcik 36199 1.07.07 21:20
Alenka Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map