Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Свякроўка-сяброўка!..

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Як вы ладзіце са свякрухай?
Поўнае ўзаемапаразуменьне, ідылія, мне пашанцавала
21%
 21%  [ 9 ]
Паважаем адна-адну на адлегласьці
51%
 51%  [ 21 ]
Толькі ў прысутнасьці трэціх асобаў
7%
 7%  [ 3 ]
Ніяк
19%
 19%  [ 8 ]
Галасоў :41

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 30.09.10 10:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika, мае спачуваньні.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 30.09.10 10:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika,
вечны спакой. Спачуванні.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 30.09.10 14:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika,
спачуванні. і дзякуй за допіс. маеш рацыю.

rasiczka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.02.2008
Паведамленні: 280

ПаведамленнеДададзена: 30.09.10 17:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Спачуваю. Вы вельмі слушна ўсё напісалі.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 286
Адкуль: Менск, Уручча

ПаведамленнеДададзена: 1.10.10 20:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Weranika, мае спачуваньні.
У мяне подобныя пачуцьці былі, калі сышла бабуля. Вось ужо 10 год, як яе няма, а я ўсё яшчэ адчуваю віну, што была недастаткова ўважлівай да яе інтарэсаў, бывала, адмахвалася ад яе (ай, бабуля, ну што ты ў гэтым разумееш!), часам нават не казала слоў падзякі за яе дапамогу, бо гэта ж было так натуральна - толькі папрасіў, і бабуля бязь лішніх слоў заўсёды гатовая была дапамагчы, не чакаючы нічога ўзамен.
Колькі б я зараз аддала, каб сустрэцца зь ёй хоць на 5 хвілін і сказаць усё, што трэба было сказаць, калі яна была побач!
Слушна сказала Вераніка, трэба ўсё рабіць у свой час, трэба жыць зараз і аддаваць сваю любоў зараз, а не адкладаць да лацьвейшага часу.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 18.08.2007
Паведамленні: 141

ПаведамленнеДададзена: 1.10.10 21:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

nata пісаў(-ла):

Колькі б я зараз аддала, каб сустрэцца зь ёй хоць на 5 хвілін і сказаць усё, што трэба было сказаць, калі яна была побач!

чытала i слёзы на вачах з`явiлiся. Як пра мяне напiсалiю I пра маю бабулю(((

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 5.10.10 16:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзяўчаты, дзякуй. І часу не было зайсьці, а тут столькі добрага напісалі. Дзякуй.
Падумала: а смерць жа існуе толькі для нас, хто яшчэ тут, на гэным свеце. Для нябожчыкаў смерці ўжо няма.
nata, думаю, што бабуля ўсё разумела і ведала. Нашы бабулі як правіла маюць той досьвед і розум, якога нам яшчэ не хапае, таму і не дакараюць і не крыўдуюць.
Можа і ў мяне ёсьць шанец назапасіць чаго-небудзь да сталага веку: ці розуму ці досьведу?! Добра было б. (Адразу прыгадваецца прыслоўе пра тое што "часу яна не падуладна" ці інакш - "дурай была, дурай і засталася" Вельмі шчасьлівы )

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Volja

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.02.2007
Паведамленні: 274

ПаведамленнеДададзена: 4.04.12 16:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://kp.by/daily/25861/2828851/

НЕхта ніхто са мною не спрачаецца тамСьмешка)

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 4.04.12 22:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volja, пра што спрачацца, калі рацыя бясспрэчная?!

наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 5.04.12 8:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Афтопік Ну вось а навошта хлопцу мыць бялізну і шкарпэткі, калі дома пралка ёсць? Іншае пытанне, што, напрыклад, перад паездкай у лагер варта навучыць як хлопца, так і дзяўчынку гэтым уменням.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 6.04.12 12:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ТАксама не разумею пра бялізку... у сучаснасці ёсць пралка закінуў і ўсё нармалёва.

Але хачу вам сказаць свякрушкі бываюць розныя. Нехта добра адносіцца да іх, нехта не далюблівае. А прыклад свякрушкі ставяць што не так выхавала мужа заўсёды таму, што ўсё ж такі маці аказвае вельмі вялікую ролю ў жыцці. Ну што зробіш з маёй свякрывёй. У яе два сыны і дачка... дочцы ўнукі самыя лепшыя, ёй трэба дапамагаць. Калі ў сыноў з'яўляецца нейкая маёмасць, новыя прыбыткі зайздрасць аж ляціць ад гэтых двух жанчын. Але калі ў дачцы ўсё добра... то гэта рэч якая проста павінна быць. Свае памылкі ў выхаванні мужанага брата (якому дарэчы 40 год) спіхвала на яго траўму галавы ў арміі, а не на тое, што яна 5 разоў выходзіла замуж, і аддала жыць сына ў інтэрнат на 4 гады, за што ён ёй прабачыць гэта не можа... Шмат у чым вінаватыя свякрухі. Хтосьці прызнае памылкі, а хтосьці не. І ў таго хто мае хлопчыкаў, будуць тыя ці іншыя праблемы магчыма... Але мая маці заўсёды казала "Выхоўваючы сына трэба разумець, што ты яго выхоўваеш для іншай жанчыны" як бы каму ні цяжка гэта было разумець.

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.02.2007
Паведамленні: 274

ПаведамленнеДададзена: 6.04.12 12:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

hormashyki,

Выхоўваючы сына трэба разумець, што ты яго выхоўваеш для іншай жанчыны" як бы каму ні цяжка гэта было разумець.

А выхоўваючы дзяўчыну, пра што трэба помніць? Пра тое, што выхоўваеш яе для нейкага мужчыны? Па-мойму, гэта глупства. Выхоўваць трэба проста добрага чалавека. Калі жанчына выйшла замуж за мужчыну, значыць ён ёй патрэбны. Патрэбны менавіта такім, якім яго выхавалі бацькі.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 6.04.12 17:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Гадуючы дзіця (любога полу), варта памятаць, што гадуеш яго не для сябе, а для самога сабе.

Juan

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.10.2006
Паведамленні: 1527
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 7.04.12 0:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina пісаў(-ла):
Гадуючы дзіця (любога полу), варта памятаць, што гадуеш яго не для сябе, а для самога сабе.

Pierakladzi.

julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 7.04.12 0:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

для самога яго

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  наступная »
Старонка 18 з 19.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 88960 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 65949 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 49962 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 28639 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 51177 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map