Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Дарослая літаратура

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Для і пра дарослых

Апошні мастацкі твор мной дабраахвотна і для сябе прачытаны ...
сёння
20%
 20%  [ 5 ]
днямі
40%
 40%  [ 10 ]
пару тыдняў таму
4%
 4%  [ 1 ]
месяц ці некалькі месяцаў назад
16%
 16%  [ 4 ]
не памятаю, калі
20%
 20%  [ 5 ]
Галасоў :25

Аўтар Паведамленне
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 13.01.09 19:47    Загаловак паведамлення: Дарослая літаратура Адказаць з выцемкаю

Што вы чытаеце для сябе? Ці чытае яшчэ нехта мастацкую літаратуру? З чым засынаеце, што перачытваеце, над чым сумуеце-смяецеся, з чаго выпісваеце цытаты? Якую кнігу чытаеце зараз?
Ці ёсць у пісьменнікаў чытачы па-за ЖЖ?

Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 11:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Апошняя прачытаная кніга была "Піпі Доўгаяпанчоха". Вельмі спадабалася))).
А не дзіцячае, апошняе, што вельмі закранула: Бальзак "Фізіялогія Брака". Во дзе клас! Праўда яна не столькі мастацкая, то бок не гісторыя, а яго роздумы на гэтую тэму.
Калі перыядычна, то штомесяц чытаю часопіс psychologies. Усім дарослым раю. Чытаецца ня лёгка і не за адзін прысест, але шмат карыснага і цікавага ў ім напісана. Раю.
А агулам, то зарас канешне ў мяне напраўленнасьць "дзіцячая". Вельмі ўразілі Януш Корчак, Ледлофф, Гіппенрэйтэр.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 20:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я нешта маст літ даўно не чытала, усё апошнім часам пра выхаваньне дзяцей, пра ўдасканальваньне характару.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Hali

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.09.2008
Паведамленні: 174

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 21:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама за "Піпі Доўгаяпанчоха" узялася, хоць дачцы падарылі, але я мяркую яна і дарослым не будзе лішняй, раней па-руску не чытала. А з дарослай літаратуры -"Парадоксы жыцця" Васіля Быкава, у асобнасцi "Афганец". Гэта наша рэчаiснасць - калі сцісла аб маім уражанні. Летась прачытала раман сучаснага польскага аўтара Марэка Лаўрыновiча (Marek Lawrynowicz) "Сонца для ўсiх" (Pogoda dla wszystkich), праўда ў перакладзе на расейскую мову. Цiкавы твор, шмат чаго ёсць сугучнага з нашым беларускiм жыццём. Я так разважаю, што трэба мне самой яшчэ раз прачытаць

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 22:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наста, "Рsychologies" +1. Карысна, займальна, пазнавальна.
"Курдупель Цахес" Гофмана ў перакладзе В. Сёмухі. Гэта, канечне, філфакаўская класіка, але якраз на філфаку пад прымусам не пакаціла Вельмі шчасьлівы
І Караткевіч, вечны Караткевіч... Вершы, проза.
Гэта цягам апошніх двух месяцаў. А ўвогуле чытанне - мой асноўны занятак...
Го, успомніла: увосень натрапіла на цікавую кнігу па псіхалінгвістыцы - "Гаваркія істоты" Джын Эйчысан. Аўтар даследуе дзіцячае маўленне (як дзеці вучацца размаўляць), адказвае на пытанні, ці толькі людзі маюць мову, як мы ўспрымаем мову... Кніга, у прынцыпе, навуковая, але напісана займальна.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 22:51    Загаловак паведамлення: Re: Дарослая літаратура Адказаць з выцемкаю

Выцемка:
З чым засынаеце,
Якую кнігу чытаеце зараз?

"Чароўны свет: З беларускіх міфаў, паданняў і казак". Абмяркоўвалася тут: http://dzietki.org/forum/viewtopic.php?t=966&postdays=0&postorder=asc&&start=90
Але з ёю не дужа заснеш Вельмі шчасьлівы

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 3.03.09 19:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сяргей Балахонаў выкладае ў сваім ЖЖ кавалкі магчымага будучага раману.

http://balachon.livejournal.com/418853.html

http://balachon.livejournal.com/419244.html Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 3.03.09 19:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я не чытаю мастацкую літаратуру (за вельмі рэдкім выключэннем) з заканчэння школы. Я чытаю тое, што дае нейкую карысную інфармацыю. На мастацкую літаратуру не стае часу.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 4.03.09 11:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я па магчымасці чытаю. Калі больш, калі менш. За апошні месяц перачытала Караткевіча "Нельга забыць", польскую кнігу "ДЗіцё для адважных". Так вельмі люблю фантастыку. Вось запішусь у бібліятэку побач з домам -- зноў пачну яе чытаць. Спадзяюся, што там будзе добры збор твораў Брэдбэры.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 5.03.09 1:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Спадзяюся, што там будзе добры збор твораў Брэдбэры

Я чытала мастацкую літаратуру даўнавата, ці не з месяц таму. Але якраз Брэдберы "Выродлівы хлапчук" (чый пераклад на беларускую мову, не памятаю). А так - больш газеты, прафесійны часопіс.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 5.03.09 23:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама чытаю апошнім часам мастацкую літаратуру даволі рэдка, усё больш публіцыстыку, газэты. Апошняе, што я прачытала, быў Чонкін. але гэта я перачытвала ўжо.

Угару
Alona LonTre

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 14.03.2009
Паведамленні: 343
Адкуль: Цэнтральны раён, Менск

ПаведамленнеДададзена: 2.05.09 22:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Калі ёсьць жаданьне падцягнуць сваю (і ня толькі) ангельскую мову, вельмі раю рэсурс http://englishtips.org/ . Процьма англамоўных кніжак (у т.л. аўдыя), часопісаў, падручнікаў, фільмаў... Толькі сьпярша зарэгіструйцеся на сайце, каб атрымаць доступ да ўсяго гэтага багацьця.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.10.2006
Паведамленні: 1527
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 1.06.09 19:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

M.Hohal "Петербургские повести"

наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.06.09 22:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Доўга думала, куды кінуць спасылку. Вельмі шчасьлівы Сюды, у стрыптыз ці эротыку...

http://naviny.by/rubrics/culture/2009/06/18/ic_articles_117_163220/

Угару
Glossop

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 31.05.2009
Паведамленні: 122

ПаведамленнеДададзена: 20.06.09 11:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Зайшла, каб напісаць пра "Беларусы на крыштальных шарах" Бахарэвіча. Паглядзела каляндар. Адчуванне, як быццам павесілі па гіры на кожную руку.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Для і пра дарослых Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 460 julcik 460272 4.12.18 14:41
drakosha2000 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 96951 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 110347 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Карысныя гульні для нашых дзетак 26 pink_by 55098 28.03.12 13:28
CheGirl Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ідэя для ТБШ 3 наталька 17109 21.06.06 1:11
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map