Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Дарослая літаратура

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Для і пра дарослых

Апошні мастацкі твор мной дабраахвотна і для сябе прачытаны ...
сёння
20%
 20%  [ 5 ]
днямі
40%
 40%  [ 10 ]
пару тыдняў таму
4%
 4%  [ 1 ]
месяц ці некалькі месяцаў назад
16%
 16%  [ 4 ]
не памятаю, калі
20%
 20%  [ 5 ]
Галасоў :25

Аўтар Паведамленне
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 13.01.09 19:47    Загаловак паведамлення: Дарослая літаратура Адказаць з выцемкаю

Што вы чытаеце для сябе? Ці чытае яшчэ нехта мастацкую літаратуру? З чым засынаеце, што перачытваеце, над чым сумуеце-смяецеся, з чаго выпісваеце цытаты? Якую кнігу чытаеце зараз?
Ці ёсць у пісьменнікаў чытачы па-за ЖЖ?

Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 11:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Апошняя прачытаная кніга была "Піпі Доўгаяпанчоха". Вельмі спадабалася))).
А не дзіцячае, апошняе, што вельмі закранула: Бальзак "Фізіялогія Брака". Во дзе клас! Праўда яна не столькі мастацкая, то бок не гісторыя, а яго роздумы на гэтую тэму.
Калі перыядычна, то штомесяц чытаю часопіс psychologies. Усім дарослым раю. Чытаецца ня лёгка і не за адзін прысест, але шмат карыснага і цікавага ў ім напісана. Раю.
А агулам, то зарас канешне ў мяне напраўленнасьць "дзіцячая". Вельмі ўразілі Януш Корчак, Ледлофф, Гіппенрэйтэр.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 20:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я нешта маст літ даўно не чытала, усё апошнім часам пра выхаваньне дзяцей, пра ўдасканальваньне характару.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Hali

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.09.2008
Паведамленні: 174

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 21:42    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама за "Піпі Доўгаяпанчоха" узялася, хоць дачцы падарылі, але я мяркую яна і дарослым не будзе лішняй, раней па-руску не чытала. А з дарослай літаратуры -"Парадоксы жыцця" Васіля Быкава, у асобнасцi "Афганец". Гэта наша рэчаiснасць - калі сцісла аб маім уражанні. Летась прачытала раман сучаснага польскага аўтара Марэка Лаўрыновiча (Marek Lawrynowicz) "Сонца для ўсiх" (Pogoda dla wszystkich), праўда ў перакладзе на расейскую мову. Цiкавы твор, шмат чаго ёсць сугучнага з нашым беларускiм жыццём. Я так разважаю, што трэба мне самой яшчэ раз прачытаць

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 22:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наста, "Рsychologies" +1. Карысна, займальна, пазнавальна.
"Курдупель Цахес" Гофмана ў перакладзе В. Сёмухі. Гэта, канечне, філфакаўская класіка, але якраз на філфаку пад прымусам не пакаціла Вельмі шчасьлівы
І Караткевіч, вечны Караткевіч... Вершы, проза.
Гэта цягам апошніх двух месяцаў. А ўвогуле чытанне - мой асноўны занятак...
Го, успомніла: увосень натрапіла на цікавую кнігу па псіхалінгвістыцы - "Гаваркія істоты" Джын Эйчысан. Аўтар даследуе дзіцячае маўленне (як дзеці вучацца размаўляць), адказвае на пытанні, ці толькі людзі маюць мову, як мы ўспрымаем мову... Кніга, у прынцыпе, навуковая, але напісана займальна.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 2.02.09 22:51    Загаловак паведамлення: Re: Дарослая літаратура Адказаць з выцемкаю

Выцемка:
З чым засынаеце,
Якую кнігу чытаеце зараз?

"Чароўны свет: З беларускіх міфаў, паданняў і казак". Абмяркоўвалася тут: http://dzietki.org/forum/viewtopic.php?t=966&postdays=0&postorder=asc&&start=90
Але з ёю не дужа заснеш Вельмі шчасьлівы

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 3.03.09 19:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сяргей Балахонаў выкладае ў сваім ЖЖ кавалкі магчымага будучага раману.

http://balachon.livejournal.com/418853.html

http://balachon.livejournal.com/419244.html Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 3.03.09 19:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я не чытаю мастацкую літаратуру (за вельмі рэдкім выключэннем) з заканчэння школы. Я чытаю тое, што дае нейкую карысную інфармацыю. На мастацкую літаратуру не стае часу.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 4.03.09 11:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я па магчымасці чытаю. Калі больш, калі менш. За апошні месяц перачытала Караткевіча "Нельга забыць", польскую кнігу "ДЗіцё для адважных". Так вельмі люблю фантастыку. Вось запішусь у бібліятэку побач з домам -- зноў пачну яе чытаць. Спадзяюся, што там будзе добры збор твораў Брэдбэры.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 5.03.09 1:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Спадзяюся, што там будзе добры збор твораў Брэдбэры

Я чытала мастацкую літаратуру даўнавата, ці не з месяц таму. Але якраз Брэдберы "Выродлівы хлапчук" (чый пераклад на беларускую мову, не памятаю). А так - больш газеты, прафесійны часопіс.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 5.03.09 23:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама чытаю апошнім часам мастацкую літаратуру даволі рэдка, усё больш публіцыстыку, газэты. Апошняе, што я прачытала, быў Чонкін. але гэта я перачытвала ўжо.

Угару
Alona LonTre

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 14.03.2009
Паведамленні: 343
Адкуль: Цэнтральны раён, Менск

ПаведамленнеДададзена: 2.05.09 22:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Калі ёсьць жаданьне падцягнуць сваю (і ня толькі) ангельскую мову, вельмі раю рэсурс http://englishtips.org/ . Процьма англамоўных кніжак (у т.л. аўдыя), часопісаў, падручнікаў, фільмаў... Толькі сьпярша зарэгіструйцеся на сайце, каб атрымаць доступ да ўсяго гэтага багацьця.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.10.2006
Паведамленні: 1527
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 1.06.09 19:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

M.Hohal "Петербургские повести"

наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.06.09 22:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Доўга думала, куды кінуць спасылку. Вельмі шчасьлівы Сюды, у стрыптыз ці эротыку...

http://naviny.by/rubrics/culture/2009/06/18/ic_articles_117_163220/

Угару
Glossop

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 31.05.2009
Паведамленні: 122

ПаведамленнеДададзена: 20.06.09 11:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Зайшла, каб напісаць пра "Беларусы на крыштальных шарах" Бахарэвіча. Паглядзела каляндар. Адчуванне, як быццам павесілі па гіры на кожную руку.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Для і пра дарослых Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 85583 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 98321 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 459 julcik 406046 1.10.12 0:46
Palina007 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Карысныя гульні для нашых дзетак 26 pink_by 49742 28.03.12 13:28
CheGirl Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ідэя для ТБШ 3 наталька 15701 21.06.06 1:11
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map