Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Беларускія тавары

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 27.11.08 11:59    Загаловак паведамлення: Беларускія тавары Адказаць з выцемкаю

На фоне крызіса і змагання з імпартам, давайце абмяркуем, якія беларускія тавары сапраўды лепшыя ха тое імпартнае, што мы цяпер маем на паліцах.

чорны спіс тавараў:
Выцемка:
Харчовыя тавары:

ёгурты
сметанковае масла ды іншыя тлушчы, вырабленыя з малака, малочныя пасты
сыры і тварог
алей рапсавы (з рапса ці кользы) нерафінаваны ці рафінаваны, але без змяненьня хімічнага складу ў першасных упакоўках нета аб'ёмам 10л і меней
маргарын, прыдатныя для спажываньня ў ежу сумесі ці гатовыя прадукты з жывёльных ці раслінных тлушчаў
гатовыя ці кансэрваваныя прадукты з мяса
ледзяшовая карамель, з начыньнем ці без
шакалад ды іншыя гатовыя харчовыя прадукты, якія ўтрымоўваюць какаву
воцат і яго замяняльнікі
макаронныя вырабы з начыннем, падвергнутыя ці непадвергнутыя цеплавой апрацоўке (пяльмені)
соўс маянэз
марозіва ды іншыя віды харчовага ільду
піва
безалкагольныя напоі
слабалкагольныя энэргетычныя напоі
хлеб і мучныя кандытарскія вырабы

Нехарчовыя тавары:

мыла гаспадарчае
сухія будаўнічыя сумесі
торбы дамскія і дарожныя
вырабы з лазы і саломы
сшыткі вучнёўскія, агульныя і паўагульныя
тканіны ільняныя
дываны
камбінацыі, ніжнія спадніцы, майткі, панталоны, начныя кашулі, піжамы... трыкатажныя жаночыя ці для дзяўчын
майкі, фуфайкі, з рукавамі ды іншыя нацельныя фуфайкі трыкатажныя
вопратка ды іншыя вырабы, якія былі ў спажыванні
посуд керамічны
ровары
тэлевізійныя прыёмнікі
гадзіннікі бытавыя
мэбля бытавая

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 27.11.08 12:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Беларускія тавары са спісу, якія мяне абсалютна не задавальняюць:

ёгурты
шакалад ды іншыя гатовыя харчовыя прадукты, якія ўтрымоўваюць какаву
соўс маянэз
торбы дамскія і дарожныя
сшыткі вучнёўскія, агульныя і паўагульныя
дываны
камбінацыі, ніжнія спадніцы, майткі, панталоны, начныя кашулі, піжамы... трыкатажныя жаночыя ці для дзяўчын
майкі, фуфайкі, з рукавамі ды іншыя нацельныя фуфайкі трыкатажныя
посуд керамічны
ровары
тэлевізійныя прыёмнікі
гадзіннікі бытавыя

Калі без доўгатэрміновых тавараў неяк можна пражыць, то як я буду без ёгуртаў і шакаладу - не ведаю Сумнік

Угару
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 27.11.08 16:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik,
а мяне цалкам задавальняе і шакалад, і маянэз, і сшыткі, і ніжняя бялізна...

А абсалютна не задавальняе МАКАРОНА... Трэба купіць пачкаў 20 нармальнай... Ёгурты... Ровары-тэлевізары таксама...

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 27.11.08 16:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Паўліна, гэта не макарона - гэта пяльмені Сьмешка

Угару
Mikhalinka

Зарэгістраваны: 19.06.2008
Паведамленні: 17
Адкуль: Stuttgart-Minsk

ПаведамленнеДададзена: 27.11.08 18:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, a mne vel'mi padabaecca Mattioli (torbachki?) i Serge (pizhamki). Упс... Ale i pershae, i drugoe zusim ne tannae, jak pa belaruskim merkam... Darechy, a jak budze "sumochka (damskaja)" pa-belarusku? "torbachka" nejak zusim ne guchyc', a slounika nyama pad rukoj...
Угару
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 27.11.08 19:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik,
Ну, сёння пяльмені, а заўтра - макарона! Усё можа быць... Пайду, куплю...

Угару
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 27.11.08 20:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, торбы і бялізна, у тым ліку розныя майкі у Беларусі да халеры, можна знайсьці і добрае. Ну чым табе, напрыклад, Серж не даспадобы? Rolling Eyes
А наконт ёгуртаў і шакаляду, дык наўрадці імпарт з Расеі зачыняць, як ніяк -- саюзная дзяржава!

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 28.11.08 0:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mikhalinka пісаў(-ла):
Darechy, a jak budze "sumochka (damskaja)" pa-belarusku? "torbachka" nejak zusim ne guchyc', a slounika nyama pad rukoj...

Mikhalinka, а мне падабаецца слоўнік - http://www.slounik.org/slouniki/ Сьмешка :

На ваш запыт "сумочка" знойдзена 5 артыкулаў
1. кайстрачка ж. — сумочка // Беларуска-расейскі (Байкоў-Некрашэвіч) Супер!
2. капшук м. — 1) сумочка, мешочек (для табаку); 2) кокон (МГ) // Беларуска-расейскі (Байкоў-Некрашэвіч)
3. магалейка ж. — кошелек, маленькая сумочка // Беларуска-расейскі (Байкоў-Некрашэвіч)
4. тарбаношка ж. — кожаная сумочка // Беларуска-расейскі (Байкоў-Некрашэвіч) Ржунімагу
5. торбачка ж. — сумочка; листовка (бот.) (НТ6) // Беларуска-расейскі (Байкоў-Некрашэвіч)

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 28.11.08 1:13    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Магчыма соўс маянэз (але я яго не ем Сьмешка ) ды тварог нашы і бываюць лепшымі - па прычыне меньшай колькасьці кансерватараў у некаторых з іх. Адпаведна і тэрмін захоўваньня невялічкі - ад некалькіх дзён да некалькіх тыдняў.
Марозіва ды іншыя віды харчовага ільду - на мой погляд наша марозіва смачнейшае за ўсё расейскае, украінскае, etc.

Але гэта толькі на мой густ і як будуць паводзіць сябе вытворцы без якойсьці канкурэнцыі?!

"макаронныя вырабы з начыннем" - і што яны маюць на ўвазе? Нешта я не бачыла беларускіх паўфабрыкатаў-лазаньяў.

А вось з сырамі гэта цікава... "Доблю", "Гарганзола", "Ракфор", "Камбацола", "Пармезан" ды інш. коштам ад 45 да 70 тыс. за кг - галоўныя канкурэнты беларускіх сыроў?
Зьявіўся новы беларускі сыр - "Белавежскі пармезан" - бачыш назву з коштам каля 15-18 тыс. (дакладна ня памятаю) і спрэчныя пачуцьці зьяўляюцца... Пакаштавала - "падсушаны галандскі"... Зьбянтэжаны

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 28.11.08 9:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, некалькі год таму з задавальненнем купляла Серж. Аднак ў гэтым годзе, калі прыйшла ў іхнюю краму ў Сталіцы, убачыла кучу карункавых трусоў Мне дрэнна. Нічога ў звыклым мне спартовым стылі не было. Я спытала ў гандляроў, што здарылася - ці гэта разабралі, ці трусы-шорты больш не робяць. Яны сказалі, што не робяць. Так што без Атлантыка я не працягну.

Добрыя торбы могуць знайсці толькі аматары скуры і скуразамяняльніка. Аматары торбаў з тканіны нічога не зноўдуць - ведаю, бо як раз шукаю.

Weranika, а вы ведаеце, што ў беларускім маянэзе (акрамя Камако - і тое невядома. як у іх цяпер) - не сланечнікавы алей, а рапсавы? Увогуле, калі напісана "раслінны алей", а не "сланечнікавы алей" - то 99% што гэта як раз не сланечнікавы.

Тварог - так, аднак тавары з такім малым тэрмінам прыдатнасці ніхто не возіць, таму проста няма з чым параўнаць Сьмешка

Угару
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 28.11.08 10:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik,
Мужу сержаўскія майкі вельмі падабаюцца, вось сабе піжаму купіла. А трусы-ліфчыкі купляю звычайна ў Мілавіцы, у сержаўскіх мне якасць не падабаецца...

Пра торбы не ведаю, але заплечнік я сабе купіла беларускі, вельмі ім задаволеная... Што смешна, мне яго спрабавалі выдаць за турэцкі! Сьмешка

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 28.11.08 10:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Паўліна, у мяне ля працы мілавіца. Так, там ёсць прыгожая бялізна - але гэта не на кожны дзень. З мяне скура злезе, калі я столькі сінтэтыкі на сябе апрану. А іх серыя "100% бавоўна" шыецца з нязручнымі засцёжкамі. Я адзін такі набыла на пробу і больш купляць не буду.

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 28.11.08 13:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Калі ў нас робіцца нешта больш-менш нармальнае (сумкі Маціолі, а-ля франзузская лінія Мілавіцы ці нешта яшчэ), то яно каштуе ў 3-10 разоў больш за замежныя аналагі. Нашыя танныя і сярэднія па коштах рэчы вартыя толькі сметніцы.

Mikhalinka

Зарэгістраваны: 19.06.2008
Паведамленні: 17
Адкуль: Stuttgart-Minsk

ПаведамленнеДададзена: 28.11.08 15:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Zusim zabylasya pra palito Elema... Упс... Ja tut u Nyamecchyne stol'ki kamplimentau uzho atrymala. Use pytajucca, gde nabyla. Zdaecca, Elema ne super daragaja. A jasche byvajuc' davoli prygozhyja bluzki BLAUZ. Ale jany zusim ne tannyja...
Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 28.11.08 16:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mikhalinka, блузкі Блаўз - сінтэтыка. Хай самі гэта носяць.
З Элемай пагаджуся - сустракаюцца вельмі прыстойныя мадэлі.

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 95610 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 109267 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 459 julcik 455623 1.10.12 0:46
Palina007 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Шукаем робатаў, але не простых і не залатых 4 Птушкі-калібры 15559 6.09.12 1:02
Птушкі-калібры Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 18121 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map