Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Посуд

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Кулінарны клуб

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 0:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia, дзякуй вялікі! А ў чым лепш запякаць і лазанью, і рататуй? Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 11:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наталька, я напрыклад карыстаюся шклянымі місамі для запеканьня. У мяне іх 2 розных памераў. Лёгка мыюцца, добра гатуецца.
А я знайшла рэцэпт рататую ся шпенатам, калі хто зацікаўлены, магу падзяліцца.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 15:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, у мяне ёсць 2 шкляныя місы, але я іх пабойваюся. Яны нібыта падыходзяць да духоўкі, але нешта мне не верыцца... Страшна неяк.

Спрабавала аднойчы на пліце ў адной варыць (таксама напісана, што можна, бо ў мяне пліта - шклакераміка). Увесь час бегала глядзець ці не лопнула ўжо....

Яны праўда не лопаюцца?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 15:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама карыстаюся шклянымі (бразыльскія, здаецца, ва ўсіх крамах прадаюцца Сьмешка ), мне вельмі падабаецца, усё бачна з усіх бакоў.

Угару
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3954
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 16:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik,
нават на звычайнай пліце не лопаюцца.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 16:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А якія меркаваньні наконт керамічных? Ці шкляныя лепш мыюцца?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 17:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Ці шкляныя лепш мыюцца?

Aha! Перамога
Выцемка:

Яны праўда не лопаюцца?

julcik. ja užo 5 hod karystajusia ne lopajucca i navat ne bjucca. ja adnojčy nakryuku ne utrymala Сумнік ... i ničoha zastalasia celaja. Танчу!

Угару
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 17:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

А якія меркаваньні наконт керамічных?

Tut u nas pradajuc keramičny rymski rondal (z nejkaj admyslovaj ne abpalenaj hliny), ja u hasciach kaštavala z jaho ježu - velmi smačna, ale pakul ne adškadavala sabe hrošy na taki. Fle dlia jaho i recepty nejkija admyslovyja.

Угару
Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 17:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

А якія меркаваньні наконт керамічных?

у нас гаршэчкі керамічныя. Файная рэч: бабка, тушаная бульба, ды ўвогуле ўсё ў духоўцы смачнае атрымоўваецца ў іх. Ды і кошт "савецкі" Сьмешка

julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 16.05.08 21:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzeyka, прыглядаюся да такізх гаршэчкаў. Прываблівае тое, што можна гатаваць адразу па порцыях - кожнаму па гаршэчку. Адваблівае тое, што у іх непрадуманая форма - будуць займаць шмат месца пры захоўванні. бо па форме нагадваюць чыгункі, адпаведна адзін ў адзін лезуць тольі на маленькую глыбіню.

kropka, у мяне ёсць рондаль з дзіркамі ўнізе, які ставіцца наверх на іншы рондаль. Я так гатавала калі Янка быў маленькі (пакуль не спаліла ніжні рондаль Сьмешка - ён амаль адмыўся, праўда). Для сябе так не гатую, бо па праўдзе мне без алею не смачна. У мяне ёсць посуд каб смажыць без алею - але я заўжды крыху дадаю. Я не вялікі аматар гародніны, калі у вас ёсць аматары - тады мабыць будзе цікава.

Гатаваць на пары мяса мне не спадабалася - ад тушанага асабліва не адрозніваецца, а гемарою з непрывычкі шмат (незразумела, ці гатовае, і калі будзе гатовае). Можна, праўда, зверху класці мяса, а знізу тушыць гародніну - і тады тлушч ад мяса сцякае ў гародніну - гэта прыкольна.
[мад.: зачын і працяг пра параваркі тут]

Угару
stasia

Свой чалавек

Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 17.05.08 0:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У мяне для запякання і шкляныя місы, і гліняны рондаль, і гаршэчкі, і розныя металічныя проціўні. Лазанью лепш у нейкай плоскай простакутнай форме сярэдней глыбіні. А рататуй у тым, што мае накрыўку. Бо лепш спачатку запякаць зачыніўшы, а ўжо напрыканцы адчыніць, каб злёгку апяклося.
kropka, У мяне ёсць электрычная параварка. Мне вельмі падабаецца. Катлеты з курыцы і рыбы атрымліваюцца вельмі сакавітымі, затое за імі сачыць не трэба, бо не падгараць, і пераварочваць не трэба. У мяне яшчэ у параварцы ёсць такая суцэльная міса, дык у ёй можна і рагу гатаваць, і тушаную бульбу, і кашц розныя і супы.
У мяне такое электроннае табло, яно само падказвае, для чаго колькі часу патрэбна. А калі прыгатуе, то пасля аўтаматычна, калі не выключыш, ставіць у рэжым падтрымання цяпла.
Мне зараз вельмі карысна. Я звычайна ўніз кладу мяса ці катлеты, ці рыбу. На наступны шэраг бульбу, ці іншы гарнір з гародніны. А ў місу закладаю інгрыдыенты для поліўкі, ці для крупянога гарніру, ці для соўса. Уключаю і іду гуляць з дзецьмі. А калі прыходжу, то мяне чакае цалкам прыгатаваны абед, ды яшчэ і гарачы. А зараз як Івона падрасце, то удвая лепш будзе, бо не давядзецца для яе асобна гатаваць. З параваркі ёй усё падыйдзе. А знізу ў мяне такая ёмістасць, у якую збіраецца сцякаючы сок. Атрымоўваецца такі ннеблагі булён. Я яго пасля зліваю у слоік, і на наступны дзень на ім гатую суп.

Угару
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 17.05.08 18:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia, а ці не здолееш падказаць якая ў цябе мадэль. Бо адна справа выбіраць самому, а тут людзі кажуць што добрае. Сьмешка

Свой чалавек

Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 17.05.08 23:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У мяне фірмы Kenwood.

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 17.10.08 12:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я адлучыла посуд ад рэцэптаў каб падзяліцца з вамі сумнай навіной. Мая шкляная міса ўчора разляцелася на пліце на кавалачкі, разам з тушанай квяцістай капусткай Плачу!

Да гэтага я карысталася ёй толькі ў духоўцы, на пліце паспрабавала першы раз.
У мяне ёсць яшчэ іншыя 2 місы - дык у тых я і раней варыла суп на пліце. Схіляюся да думкі, што сама міса была не надта якасная. Як вы лічыце?

Вы карыстаецеся шкляным посудам на пліце? (пліта шклакераміка)

Угару
Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686

ПаведамленнеДададзена: 17.10.08 15:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, ага, спрабавалі. З тым жа вынікам, што і ў цябе. Бомба

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Кулінарны клуб Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] У чым вы спіцё? 47 Kryscina 46993 29.05.15 16:47
Yoony Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Экаадказнасьць у быце 49 Alona LonTre 34900 30.01.13 15:35
Alona LonTre Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў чым (як) пачысьціць выраб з саломкі? 3 kropka 6804 7.01.10 0:47
stasia Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] На чым спаць? 18 Lisa 22263 26.09.08 2:51
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці верыце вы ў Бога? 21 helin 23349 27.10.06 15:07
Alina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map