Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
нарыхтоўкі на зіму

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Кулінарны клуб

Аўтар Паведамленне
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 24.05.2006
Паведамленні: 912

ПаведамленнеДададзена: 31.07.09 8:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Auka, дзякуй, паспрабую. А можа ў вас нешта цікавае з рэцэптаў ёсць. І можа хтосьці ставіць спаржавую фасоль?

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 31.07.09 14:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Цікава, высьвятліла для сябе яшчэ адно бел слова, што я ніколі ня ведала. шпараг шпарамнік, шпарагі. У Амэрыцы называюць проста аспарагус. Цікава, а што такое шпарагавая фасоль - ці гэта тое самае што і проста шпараг?

П С у сэнсе рэцэптаў ня ведаю. У нас толькі я магу гэта есьці, ем калі мы ў гасьцёх, а дома не гатую, бо для сябе адной не цікава.

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 31.07.09 17:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

неведаю як фотку паставіць... вось тут яна http://www.sibdacha.ru/img/sort/sort_11_image186.jpg бывае яшчэ і зялёная

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 22.01.2009
Паведамленні: 113
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 16.08.09 10:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Фасольку ставiла бабуля... нажаль, яе з намi намя амаль год, а рэцэпты яна не запicвала. Мне падаецца, што "агурковы" марынад будзе ОК, толькi калi фасолька ужо жоутая, мо яе трэ яшчэ крыху адварыць?
у "агурковым" марынадзе мы ставiм кукурузкi маленькiя - такiя, каб пачатак быу па плечыкi у паулiтровым слоiку. Большыя пачаткi ужо цвёрдыя у сярэдзiне, ня смячна. ... вельмi прыгожа выглядае такая кукурузка у салатках - маленькiя колцы, як сонейкi.

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 24.09.09 7:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

АЎ што ў гэтым годзе ніхто не падзеліцца сваімі нарыхтоўкамі? Сьмешка

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 24.09.09 9:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У мяне вялізны ноль, бо я папросту не люблю гэтага рабіць. Але ёсьць сочыва ад мамы. Магу сфатаграфаваць. Памідоры сёлета не парасьлі, гуркі не асабліва. дый ня любім мы кансерваваных гуркоў-памідораў. Адное сочыва ў нас і ідзе, і то збольшага алесь есьць.

А вось кавуны сёлета вырасьлі!!! Супер!

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 24.09.09 11:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, было б дзіўна калі б ты ў сваім стане яшчэ і закаткамі займалася Сьмешка

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 24.09.09 12:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я гэтага не люблю ў любым стане. Аднойчы праўда паставіла гуркоў, але атрымалася ня вельмі смачна. І грыбы я гвазьдзікай сапсавала.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 23.06.10 20:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Можа каму на заметку трэба будзе. Даволі цікавы смак кампотаў з трускалкамі будзе калі ў банку пакласці некалькі лісцікаў мяты ці мелісы. Смак атрымліваецца пры піцці такі ... з халадком Сьмешка

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.04.2010
Паведамленні: 54

ПаведамленнеДададзена: 24.06.10 6:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Usjo dzjacinstva, pamjataju, zimoju laziu u sklep dastavac sloiki z prypasami. Jak byu stubentam cjahau ih u Mensk dlja padtrymki... A zaraz backi nichoha akramja jak trohi sochyva dlja hascej nja naryhtouvajuc, bo u sochyve shmat shkodnaha cukru, a vitaminau ad douhaj varki amal ne zastaecca. Vos uzo kolki hadou jak nabyli vjaliki marazilnik i usjo zamarozhvajuc. Smat roznyh jahadau, hryby, fasolju zjaljonuju, brokali, vishni, vinahrad, persiki, buraki, morkvu, krop, pjatrushku i ... . Nijakih klopatau z receptami, cukrami, soljami, prypravami, sloikami.... usjo kladuc u maluja ci bolshyja pakety i hatova, a zimiju jak tolki z hrady svezhae, vodar mae...i vitaminau nashmat bolej zastaecca, a klopatau nashmat menej. Сьмешка
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
hormashyki

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 24.06.10 7:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама зарамажваю ягады. Наконт гародніны не ўсё можна замарозіць, напрыклад грыбы мне не падабаюцца марозаныя, яны без смаку атрымліваюцца. Але... калі малыя дзеці, дык і сочыва трэба мець дома. Мае напрыклад любяць сочыва паліць крыху на марозіва, ці аладкі з блінамі памакаць. Таму дзяжурны слоік трэба мець. А для разнастайнасці можна не па вёдрам нарыхтоўваць, а як я... па поўкілаграм. Тады разнастайнае сочыва будзе ў доме. І не так шмат, што за зіму не з'есца. Razz

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 24.06.10 16:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

hormashyki, лепей марозiць ужо вараныя грыбы, тады смак застаецца. Плюс месца меней займаюць. Дастаеш, размарозiш - и на патэльню Сьмешка

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 24.06.10 16:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Афтопік Эх... ажно ў грыбы захацелася ))) Летнiя пачнуцца - трэба хоць у свой уручанскi лес выбрацца.
I яшчэ пра замарозку. Пакуль ёсць шчаўе, яго таксама можна замарозiць (парэзанае). Узiмку суп - як са свежага!

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261

ПаведамленнеДададзена: 24.06.10 16:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Palina007, так, я таксама адвараныя грыбы замарожваю, асабліва белыя і апенькі. І шчаўе нашмат лепш атрымліваецца замарожанае, чым засоленае. А яшчэ добра замарожваецца парэзаны перац, пасьля яго ў боршч дадаю ці проста смажу. І замарожаная зеляніна - фарэва! Яна як сьвежая пасьля ў супе.

Раяць замарожваць баклажаны, але ні разу яшчэ не спрабавала.

Афтопік Дарэчы, летнія грыбочкі ўжо дзе-нідзе пачаліся... Пад Ракавам ужо маладыя белыя ёсьць.

Угару
Alex

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.04.2010
Паведамленні: 54

ПаведамленнеДададзена: 24.06.10 17:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

I lisichki uzho josc...
Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Кулінарны клуб Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4  наступная »
Старонка 2 з 4.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Пераклады розных вершаў розных аўтараў 15 Black aspid 12308 11.02.13 22:32
Кот Максім Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Маю вельмі шмат вопраткі ў асноўным на дзяўчынку да 6 мес 0 MartaFreeBY 11441 12.08.10 13:00
MartaFreeBY Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў "Ненадзейныя" бацькі? 43 Volha 44884 8.07.09 0:34
julker Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Падарункі для розных узростаў 39 LaVita 34564 14.07.07 23:18
Alina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Стартуе вельмі цікавы праект! 0 annabrabus 13302 7.06.07 17:26
annabrabus Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map