Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Канцтавары па-беларуску

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Купляй беларускае!

Аўтар Паведамленне
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 25.08.12 17:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Учора бачыла альбомы для малявання, а таксама каляровую паперу и каляровы кардон у "Тысячы дробязяў" ля Парку Чалюскінцаў. Мнея яшчэ і пачак празрыстых вокладак для падручнікаў падаравалі пры пакупцы.

Aliona

Зарэгістраваны: 01.12.2011
Паведамленні: 29
Адкуль: Мінск, Каменная горка

ПаведамленнеДададзена: 27.08.12 2:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А можа хто наведваў школьны кірмаш на Белэкспа? Ці можна там знайсці канцтавары па-беларуску ці школьную вопратку па добрых коштах?

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 27.08.12 11:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Aliona, я была ў першы дзень. Канцтавары па-беларуску лепш шукаць у крамках Саюздруку і вялікіх універмагах, там я зусім не бачыла.
Школьная вопратка была самая розная (у тым ліку ад расейскіх і інш. вытворцаў). Я глядзела не на кошты, а на склад тканіны і фасон - пераважна сінтэтыка, як і паўсюль. Сумнік
Мы набылі там прыгожую камізэльку, з гузікамі і кішэнькамі, прыталеную, але расейскай вытворчасці і за 500 тыс.

Па добрым кошце наблі 2 пары абутку: штодзённыя "офісныя" чаравікі - каля 200 тыс. і зімовыя боты - трохі больш за 250. Чаравікі натуральныя цалкам, а ў ботах натуральнае ўсё, акрамя футра (але такія ўжо набывалі - яны і праўда лёгкія, цёплыя і надзейныя). Баюся зараз памыліцца, але зімовыя, здаецца ОТІКО, а штодзённыя - Легранд.
У "Сталіцы" набылі выдатныя красоўкі Шагавіты - скура+замша, усё натуральнае, носікі высокія - не будуць абівацца. Вельмі прыгожыя, каштавалі 310 тыс.

Увогуле, беларускія вытворцы дзіцячага абутку сёлета радуюць: такое ўражанне, што яны пачыталі мае заўвагі, і пачалі шыць яркі дзіцячы абутак вялікіх памераў, з высокім пад'ёмам, лёгкі і натуральны, з надзейнай фурнітурай. Толькі Марка па-ранейшаму чаравікі робіць у форме ластаў - зусім плоскія. Сьмешка

Aliona

Зарэгістраваны: 01.12.2011
Паведамленні: 29
Адкуль: Мінск, Каменная горка

ПаведамленнеДададзена: 27.08.12 23:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзякуй за тлумачэнне.
Па канцтаварах мы ўжо закупіліся крыху сям-там (ЦУМ, Глобус, Еўраопт). Але люблю я канцтавары...
І шчасліва натрапілі на школьны касцюм з калекцыі мінулых гадоў "Белкрэда". Кошт быў нешта каля 100 тыс.Я ў шоку! , праўда ПЭ і віскоза.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 15.08.14 10:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Можа хто раптам бачыў веер з беларускім алфавітам? Я ўжо год пытаю ў крамках, сёння датопала нават да тавараведа ЦУМа, мне адказалі, што яго ўжо знялі з вытворчасуі (то бок няма і не будзе Сумнік )..
І ўвогуле можа дзе добры выбар канфтавараў? Каляровы кардон адкапала ў ЦУМе..

CheGirl

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.12.2008
Паведамленні: 289
Адкуль: Менск, Чыжоўка

ПаведамленнеДададзена: 15.08.14 17:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

З пытаннямі пра веер нас таксама паслалі паўсюль як надалей, параілі ў кнігарнях папытацца, можа дле пыліцца(. Добрага выбару канцтавараў нідзе не бачыла, каляровы кардон набыла ў Кірмашы, асаблівым попытам ён там не карыстаецца, сшыткі - там жа. Ваня ўчора бачыў альбомы для малявання ў Беларусі, сёння іх там ужо не было - расхапалі Афігець-застрэліцца! , у Кірмашы ёсць сшыткі для малявання, але яны тонкія, па 12 аркушаў.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
kamilka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 122

ПаведамленнеДададзена: 16.08.14 20:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я сёньня набывала ў кнігарні ля 314 садка кардон, каляровую паперу, альбом для маляваньня (45 аркушаў, папера 100 г/м2). Яшчэ былі сшыткі для нот, але з ружачкамі Сьмешка

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 18.08.14 19:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сёння ў кнігарні ля 314 садка альбомаў для малявання ўжо не было. Разгубленая супрацоўніца сказала, што давядзецца яшчэ замаўляць...

Угару
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 18.08.14 21:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А хто-небудзь набываў новыя сшыткі, распрацаваныя аматарамі - з вершамі на вокладцы - і альбомы для малявання з Пагоняй?

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.08.14 0:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я замовіла --- але яшчэ не атрымала

Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 21.08.14 9:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У ЦУМе з'явілася каляровая папера, 16 аркушаў, 5600р (ААТ "Чырвоная зорка"). Калі каму трэба - магу набыць, каб за такой дробяззю не ехацьСьмешка

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.08.14 18:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я атрымала замову -- якасцю вельмі задаволена!

CheGirl

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 25.08.14 16:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Набылі вееры ў Цэнтральнай кнігарні.

Угару
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 27.08.14 12:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А што з дзённікамі для 3 класа? Можна купіць у звычайнай краме нармальныя ці зноў трэба неяк шукаць/замаўляць?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 2.09.14 22:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://krasnayazvezda.by/products/other/id=2496 - "Чырвоная зорка" працягвае выпускаць касы з беларускімі і рускімі літарамі. У вытворцы гэта каштуе зусім капейкі

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Купляй беларускае! Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5  наступная »
Старонка 4 з 5.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 220198 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 60109 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Гэтая тэма зачыненая, вы не можаце адказваць і рэдагаваць паведамленні. [ Апытанка ] Беларускамоўныя садкі (групы і г.д.) 394 pink_by 303151 28.12.08 20:04
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Віня Пых: хто жадае набыць? 52 stasia 53886 18.01.08 22:19
Vola Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў чаго трэба імкнуцца пазбегнуць пры родах 35 schtirliz 46779 6.08.07 22:31
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map