Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Канцтавары па-беларуску

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Купляй беларускае!

Аўтар Паведамленне
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 25.08.12 17:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Учора бачыла альбомы для малявання, а таксама каляровую паперу и каляровы кардон у "Тысячы дробязяў" ля Парку Чалюскінцаў. Мнея яшчэ і пачак празрыстых вокладак для падручнікаў падаравалі пры пакупцы.

Aliona

Зарэгістраваны: 01.12.2011
Паведамленні: 29
Адкуль: Мінск, Каменная горка

ПаведамленнеДададзена: 27.08.12 2:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А можа хто наведваў школьны кірмаш на Белэкспа? Ці можна там знайсці канцтавары па-беларуску ці школьную вопратку па добрых коштах?

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 27.08.12 11:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Aliona, я была ў першы дзень. Канцтавары па-беларуску лепш шукаць у крамках Саюздруку і вялікіх універмагах, там я зусім не бачыла.
Школьная вопратка была самая розная (у тым ліку ад расейскіх і інш. вытворцаў). Я глядзела не на кошты, а на склад тканіны і фасон - пераважна сінтэтыка, як і паўсюль. Сумнік
Мы набылі там прыгожую камізэльку, з гузікамі і кішэнькамі, прыталеную, але расейскай вытворчасці і за 500 тыс.

Па добрым кошце наблі 2 пары абутку: штодзённыя "офісныя" чаравікі - каля 200 тыс. і зімовыя боты - трохі больш за 250. Чаравікі натуральныя цалкам, а ў ботах натуральнае ўсё, акрамя футра (але такія ўжо набывалі - яны і праўда лёгкія, цёплыя і надзейныя). Баюся зараз памыліцца, але зімовыя, здаецца ОТІКО, а штодзённыя - Легранд.
У "Сталіцы" набылі выдатныя красоўкі Шагавіты - скура+замша, усё натуральнае, носікі высокія - не будуць абівацца. Вельмі прыгожыя, каштавалі 310 тыс.

Увогуле, беларускія вытворцы дзіцячага абутку сёлета радуюць: такое ўражанне, што яны пачыталі мае заўвагі, і пачалі шыць яркі дзіцячы абутак вялікіх памераў, з высокім пад'ёмам, лёгкі і натуральны, з надзейнай фурнітурай. Толькі Марка па-ранейшаму чаравікі робіць у форме ластаў - зусім плоскія. Сьмешка

Aliona

Зарэгістраваны: 01.12.2011
Паведамленні: 29
Адкуль: Мінск, Каменная горка

ПаведамленнеДададзена: 27.08.12 23:51    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзякуй за тлумачэнне.
Па канцтаварах мы ўжо закупіліся крыху сям-там (ЦУМ, Глобус, Еўраопт). Але люблю я канцтавары...
І шчасліва натрапілі на школьны касцюм з калекцыі мінулых гадоў "Белкрэда". Кошт быў нешта каля 100 тыс.Я ў шоку! , праўда ПЭ і віскоза.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 15.08.14 10:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Можа хто раптам бачыў веер з беларускім алфавітам? Я ўжо год пытаю ў крамках, сёння датопала нават да тавараведа ЦУМа, мне адказалі, што яго ўжо знялі з вытворчасуі (то бок няма і не будзе Сумнік )..
І ўвогуле можа дзе добры выбар канфтавараў? Каляровы кардон адкапала ў ЦУМе..

CheGirl

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.12.2008
Паведамленні: 289
Адкуль: Менск, Чыжоўка

ПаведамленнеДададзена: 15.08.14 17:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

З пытаннямі пра веер нас таксама паслалі паўсюль як надалей, параілі ў кнігарнях папытацца, можа дле пыліцца(. Добрага выбару канцтавараў нідзе не бачыла, каляровы кардон набыла ў Кірмашы, асаблівым попытам ён там не карыстаецца, сшыткі - там жа. Ваня ўчора бачыў альбомы для малявання ў Беларусі, сёння іх там ужо не было - расхапалі Афігець-застрэліцца! , у Кірмашы ёсць сшыткі для малявання, але яны тонкія, па 12 аркушаў.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
kamilka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 122

ПаведамленнеДададзена: 16.08.14 20:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я сёньня набывала ў кнігарні ля 314 садка кардон, каляровую паперу, альбом для маляваньня (45 аркушаў, папера 100 г/м2). Яшчэ былі сшыткі для нот, але з ружачкамі Сьмешка

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 18.08.14 19:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сёння ў кнігарні ля 314 садка альбомаў для малявання ўжо не было. Разгубленая супрацоўніца сказала, што давядзецца яшчэ замаўляць...

Угару
Lisa

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.02.2007
Паведамленні: 332
Адкуль: Маладэчна

ПаведамленнеДададзена: 18.08.14 21:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А хто-небудзь набываў новыя сшыткі, распрацаваныя аматарамі - з вершамі на вокладцы - і альбомы для малявання з Пагоняй?

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 19.08.14 0:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я замовіла --- але яшчэ не атрымала

Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 21.08.14 9:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У ЦУМе з'явілася каляровая папера, 16 аркушаў, 5600р (ААТ "Чырвоная зорка"). Калі каму трэба - магу набыць, каб за такой дробяззю не ехацьСьмешка

Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 23.08.14 18:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

я атрымала замову -- якасцю вельмі задаволена!

CheGirl

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 25.08.14 16:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Набылі вееры ў Цэнтральнай кнігарні.

Угару
Паўліна

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.04.2006
Паведамленні: 345
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 27.08.14 12:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А што з дзённікамі для 3 класа? Можна купіць у звычайнай краме нармальныя ці зноў трэба неяк шукаць/замаўляць?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 2.09.14 22:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

http://krasnayazvezda.by/products/other/id=2496 - "Чырвоная зорка" працягвае выпускаць касы з беларускімі і рускімі літарамі. У вытворцы гэта каштуе зусім капейкі

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Купляй беларускае! Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4, 5  наступная »
Старонка 4 з 5.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 193516 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Беларуская тэлевізія: Што было добрага, што ёсьць? 28 наталька 54356 23.02.12 10:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Гэтая тэма зачыненая, вы не можаце адказваць і рэдагаваць паведамленні. [ Апытанка ] Беларускамоўныя садкі (групы і г.д.) 394 pink_by 268865 28.12.08 20:04
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Віня Пых: хто жадае набыць? 52 stasia 47146 18.01.08 22:19
Vola Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў чаго трэба імкнуцца пазбегнуць пры родах 35 schtirliz 41985 6.08.07 22:31
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map