Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Зубкі і карыез

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Здароўе

Аўтар Паведамленне
dzed

Зарэгістраваны: 26.07.2013
Паведамленні: 23

ПаведамленнеДададзена: 15.11.13 21:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 18.11.13 0:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Слухаце, а ў кагосьці дзеці зубы сьціралі? Ну так каб рэжучая кромка рабілася абсалютова плоскаю. У мяне самой рэжучая кромка пярэдніх зубоў як у іншапланецяніна плоская. Але я кепскі прыклад, бо зубы паскудныя і ў дзяцінстве былі нават горш, чым зараз. Старэйшыя дзеці ў парадку, а вось меньшая мае здаецца тую самую праблему як і я. Прынамсі дантыст сказаў што зубы ў яе сьціраюцца нашмат раней чым павінны. Палічыў што яна ўночы зубамі скрыгоча. Я ня чула такога, але я моцна сплю і глухая, так што можа скрыгоча. Пытаньне: што рабіць? Нібыта ў астатнім ейныя зубы ў норме. Дзюрак няма, эмаль у норме, дзёсны ў норме. Спакойна адсядзела патрэбныя паў гадзіны з разяўленаю пашчаю пакуль чысьцілі.

ПаведамленнеДададзена: 18.11.13 7:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Угару
dzed

ПаведамленнеДададзена: 18.11.13 8:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

вельмі цікaвa....

http://www.youtube.com/watch?v=DUg7u3J13LA
Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 18.11.13 23:44    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julker пісаў(-ла):
Слухаце, а ў кагосьці дзеці зубы сьціралі? Ну так каб рэжучая кромка рабілася абсалютова плоскаю. У мяне самой рэжучая кромка пярэдніх зубоў як у іншапланецяніна плоская. Але я кепскі прыклад, бо зубы паскудныя і ў дзяцінстве былі нават горш, чым зараз. Старэйшыя дзеці ў парадку, а вось меньшая мае здаецца тую самую праблему як і я. Прынамсі дантыст сказаў што зубы ў яе сьціраюцца нашмат раней чым павінны. Палічыў што яна ўночы зубамі скрыгоча. Я ня чула такога, але я моцна сплю і глухая, так што можа скрыгоча. Пытаньне: што рабіць? Нібыта ў астатнім ейныя зубы ў норме. Дзюрак няма, эмаль у норме, дзёсны ў норме. Спакойна адсядзела патрэбныя паў гадзіны з разяўленаю пашчаю пакуль чысьцілі.

Пэўна трэ валер'яну піць Сп. Зялёная Усьмешка А з прыкусам у яе усе добра?

Угару
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 20.11.13 9:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Добра. И дзіця даволі спакойнае. Не хацелася бы как зубы пасыпаліся з-за нейкай лухты, кшталту недахопу ёгурту ў аргіназме.

ПаведамленнеДададзена: 16.12.13 8:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Тоня пісаў(-ла):
Як та дагэтуль чула ад усіх лекараў, што вышэйапісаныя галачкі вельмі карысныя, а як раз ўчора пачула меркаваньне аднаго стаматолага, які сказаў, што яны на самой справе нічога карыснага не прыносяць, бо дзеці іх хутка праглынаюць, у выніку да зубоў ня шмат чаго даходзіць, што у вадзе фтора дастаткова і што нашмат істотней правільна і добра чысьціць зубы і каб у рацыёне дзіцяці было дастаткова вітамінаў і мінералаў (малако, сыр).

Так што я ў гэтых галачках расчаравалася і ня кому іх не набываю

тут aдказы нa ўce пытaнні
http://www.youtube.com/watch?v=msM9va4eDVo
Угару
Nika

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 17.02.2012
Паведамленні: 188
Адкуль: Менск, Чырвоны Бор

ПаведамленнеДададзена: 16.12.13 14:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ага, цікавая спасылка, усё па-ангельску і я нічога не зразумела, мо хто растлумачыць коратка?
Угару
kamilka

Актыўны ўдзельнік

Паведамленні: 122

ПаведамленнеДададзена: 6.08.14 14:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Спадарства, а ці выдаляў хто здаровыя малочныя зубкі ў стаматолага? Падзяліцеся досьведам і кантактамі, калі ласка.
У Алесіка пачаў расьці карэнны зуб, а малочны нават не хістаецца. Сумнік

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 6.08.14 15:17    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kamilka, мы тольки лекавалі, але ў вялікім захапленні ад стаматалогіі http://medicaldent.by/index.php?main_page=page&id=22 доўга рыхтавала Рагнедку, каб не спужаць, яны самі кажець, што галоўнае ў дзіцячым наведванні -- гэта не напалохаць. Вельмі добры доктар Журкоў Уладімір Мікалаевіч ставіў пломбу, прычым атрымалася паставіць нават не часовую дзіцячую, а вінір. Расказваў што робіць, неяк цікава і спакойна сябе паводзіў. Я нават не трымала Рагнедку, а толькі побач стаяла, за ручку трымалала.
А на наступны дзень яшчэ хадзілі да Кахановіча Аляксандра Міхайлавіча, ён пачысціў зубкі і фторлакам пакрыў. У Рагнедкі гэта зараз любімыя ўспаміны, гуляе, расказвае. Можна ім патэлефанаваць і параіцца.

kamilka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 7.08.14 0:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ksysh_ka, дзякуй!
Далекавата нам, але буду мець на ўвазе. А Рагнедцы абязбольвалі што-небудзь? Мяне вось анэстэзія найбольш непакоіць...

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 7.08.14 0:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kamilka, маленькім дзеткам робяць толькі агульны наркоз, бо мясцовы не разлічыць на такую малую масу. Не абезбольвалі, яна так трывала.
А тое, што далёка, мяне здзівіла, што прыязджаюсь людзі з усяго гораду, як-раз мясцовых амаль няма, бо не ведаюць. Шмат хто пасля ЛАДЭ дзетак прывозіць, напужаных ужо.

kamilka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 7.08.14 0:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ksysh_ka, наркоз? Афігець-застрэліцца! Трэба сапраўды патэлефанаваць, распытацца.

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 7.08.14 10:08    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ksysh_ka, ты загнула канешне пра "шмат хто" напужаных)))) Адзіны плюс, чаму я на тую клініку паглядаю, што там танней на шмат за Ладэ і няма чаргі на запіс (у ладэ тыдні два трэба чакаць мінімум каб да ўлюбёнага доктара трапіць, альбо станавіцца ў ліст чакання і тады можа быць калі нехта адмовіцца...)
Нам зубы не выдзіралі, але наркозу ні разу не рабілі ніякага, нават у 1,5 год (пры тым што мы незлічоную колькасць дзірак замазалі, у тым ліку ўжо і ў карэнным зубе ставілі і свідравалі). Дзеці сябе ў кабінеце адчуваюць разневолена (заходзяць і ўвальваюцца у крэсла)))

зы: мне самое ў дзяцінстве амаль усе малочныя вырывалі (бо карэнныя лезлі, калі малочныя нават не хісталіся). Без агульнага наркозу, толькі пшыкалі нечым (не ўзгадаю чым, але не калолі нічога). І пасля шматгадовая эпапея ў артадонтаў з пласцінкаміСумнік Таму не зацягвайце!

Тоня

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.05.2006
Паведамленні: 291
Адкуль: Гамбург, Нямеччына

ПаведамленнеДададзена: 11.08.14 16:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У нас таксама першыя зубы вылазілі трошкі з боку ад малочных, таму малочныя спачатку нават не хісталіся, а пасьля карэнныя самі пасоўваліся у бок малочных,выпіхвалі іх, і зараз стаяць роўныя. Ня ведаю, ці нармальны гэта працэс, але я рада што не спяшалася

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Здароўе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  наступная »
Старонка 20 з 21.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Усё не так проста... 41 Alionka 64996 21.04.11 21:52
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А яны крадуць кантэнт! 57 julcik 56017 31.05.09 13:20
Volha Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чым Вы зараз займаецеся? 48 valerka 49223 20.07.08 11:47
наталька Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў А можа хто добра малюе? 4 tasia 17872 22.05.08 8:29
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ня шкодна піць толькі сок? 29 наталька 36515 6.07.07 0:25
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map