Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
У другія рукі, з другіх рук

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Хатняе

Аўтар Паведамленне
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 13.06.08 9:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я дзіцячыя рэчы не захоўваю. Пазычыла сяброўцы (у яе 2 дзяўчынкі 1,5 і 3 гады), бо вопратка, асабліва на немаўлятак, зношвацца не пасьпявае. Дамовіліся, што калі нешта зношваецца, то заўсёды дадаецца нешта новае. Ну і часам немагчыма ўтрымацца, каб нешта не набыць. Я вось учора набыла Івонцы бодзік з кішэнькай. Упс... Зусім не патрэбна, але вельмі прыгожа! Атрымалася, што я ёй пазычала 1 каробку, а зараз атрымала 2! Rolling Eyes
Я неяк падумакла, што захозваць столькі вопраткі невядома колькі год проста няма сэнсу. Потым ўсёроўна захочацца набыць нешта новае. Мода ж мяняецца і дзіцячая таксама. А так і мне добра (вопратка для немаўлятаў не займала месца ў мяне ў шафе 5 год) і сяброўцы - не трэба набываць шмат дарагіх рэчаў, якімі карыстаешся ўсяго парў тыдняў.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
julcik

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 13.06.08 10:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, не, я аддавала толькі тую дзіцячую вопратку. якая мне не падабалася, альбо была крыху падзёртая (па швах чата распаўзаецца, я не зашываю). Тую вопратку, якуя я думаю магчыма яшчэ выкарыстоўваць, я не даю. Я грэблівая - не люблю чужое. і яшчэ у мяне гіпертрафіраванае разуменне прыватнай уласнасці (мабыць з-за нянавісці да калектыўнай калгаснасці)

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
kropka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 13.06.08 10:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

я аддавала толькі тую дзіцячую вопратку. якая мне не падабалася, альбо была крыху падзёртая (па швах чата распаўзаецца, я не зашываю).

Такую вопратку нават чырвоны крыж не прымае (маю на ўвазе падзёртыя швы) а аддаць сяброўцы такое мне было б сорамна. Я таксама не люблю агульнай ўласнасьці. Але захоўваць вопратку доўга няма магчымасьці, бо кватэра вільготная і рэчы хутка пачынаюць пакрывацца цьвільлю. А што з ёй рабіць!? А так ўсім добра і мне і ёй. Ад чужога, ці мала знаёмага чалавека я б вопратку не брала (і саёй яму не давала).

Угару
Tanya

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1921
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 13.06.08 11:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, так, і мы зь сяброўкамі такое практыкуем, асабліва што тычыцца камбезаў, куртак, швэдраў, бо якасныя рэчы проста ня зношваюцца

Угару
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 13.06.08 12:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, гэта праблемы чырвонага крыжа Сьмешка не буду ж я зашываць нешта перад тым як аддаваць. Тады ўжо прасцей проста выкінуць. Тым больш, што гэта не значыць, што сама рэч дрэнная.

Угару
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 14.06.08 15:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама шмат усяго паадавала, але тое, што мне вельмі падабаецца, таксама захоўваю. Але, калі добра ўсё перагледзець, дык можна было б аддаць і больш!

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 16.06.08 5:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я усё аддавала, карысталася сэкандамі і з удзячнасьцю прымала адданае Сьмешка
Добра пасьціраць, і няма грэблівасьці.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 16.06.08 8:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

kropka, гэта праблемы чырвонага крыжа

я думаю, што гэта не праблема чырвонага крыжа, але грамадзтва. Дазволь прыносіць вопратку, якая крыху распаўлася па шву, дык пачнуць ўсялякае рваньнё насіць. А што потым з ім рабіць?

Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 16.06.08 13:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я заўседы з удзячнасьцю прымаю адданае-у выніку да 2 год Яську амаль нічога з вопраткі не набывала,самае цікавае,што я яе не прасіла,мне самі знаемыя і сябры проносілі .Зараз перабіраю вопратку на немаўлятку,дык яе ў мяне хопіць на адначасовае гадаваньне некалькіх дзетак,мо нам адмовіцца ад памперсаў Упс... (а з другога боку я тады больш буду траціць на мыючыя сродкі і электрычнасьць) Не

Угару
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 8.01.11 14:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Каб не ствараць новую тэму, напішу сюды.
З нагоды часовага пераезду, нам патрэбна кухня і сталовы гарнітур (стол, табурэткі). Мо хто якраз хацеў пазбавіцца ад нечага старога? Яшчэ патрэбны карнізы. Ну і межпакаёвыя дзьверы.
Пераяжджаем на 4-6 месяцаў, потым будзе ўласная кватэра. Вось сяджу, і ня ведаю, што рабіць - новае адназначна купляць ня варта, бо новае будзе купляцца ў сваё. Але поў года жыць без фіранак і кухні таксама нязручна. Так што калі ў каго што ёсьць - пішыце.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
julcik

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 9.01.11 17:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Наста, калі раптам ты знойдзеш нешта часовае і праз паўгады яно табе будзе не трэба - забяру на сваю часовую дачу, якая мусіць з'явіцца як раз ў той час і ў якую новае таксама купляць не хочацца Сьмешка

Угару
Наста

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 29.07.2006
Паведамленні: 1716

ПаведамленнеДададзена: 18.01.11 1:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, ок. Я яшчэ і са сваёй кватэры пляную тое сёе аддаць, так што дам ведаць).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 7.10.12 12:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Спадарства,мо ў каго маецца непатрэбны матрац ў дзіцячы ложак,мо б далі пакарыстацца.Буду ўдзячная,бо свой какосавы аддала,а людзі ім яшчэ карыстаюцца

Угару
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353

ПаведамленнеДададзена: 7.10.12 19:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin, у нас ёсць. Толькі мы зараз аж на Кахоўскай жывем.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 7.10.12 21:37    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, можа ты мне дашлеш цыдулкай свой тэлефон.Дзякуй Ружа

Угару
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Хатняе Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Новы вершык Веры Бурлак (з яе ласкавага дазволу) 17 Булачка 35800 25.08.14 12:44
Джэці Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Шукаем робатаў, але не простых і не залатых 4 Птушкі-калібры 15473 6.09.12 1:02
Птушкі-калібры Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Маю вельмі шмат вопраткі ў асноўным на дзяўчынку да 6 мес 0 MartaFreeBY 12287 12.08.10 13:00
MartaFreeBY Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 18044 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Стартуе вельмі цікавы праект! 0 annabrabus 14124 7.06.07 17:26
annabrabus Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map