Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Беларускамоўныя садкі (групы і г.д.) - 2

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Выхаванне і Адукацыя

Аўтар Паведамленне
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 18.08.2007
Паведамленні: 141
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 11:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы так i не пайшлi у 314-ы, хоць i збiралiся. Спужалiся штодзеннай дарогi на грамадскiм транспарту i прапановы загадчыцы iсцi у звычайную групу яслей, бо нам на 1 верасня яшчэ ня споунiлася 3 гады. Таму у яслi мы пайшлi звычайныя, ближэйшыя да дому. Але чым больш я разважаю наконт будучынi майго дзицяцi, тым больш упэунiваюся, што трэба з наступнага года пераводзiць дачку у беларускамоуны садок.

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 13:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, а ў якім районе жывеце?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 13:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin, Зялёны Луг, каля Экспабелу. Мы тут знiмаем хату

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 14:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дарэчы, зараз я рыхтую артыкул пра беларускамоунае навучанне i абзвоньваю садкi, якiя паведамлялi раней, што у нiх працуюць беларускамоуныя групы. Пакуль падцвердзiлi, што яны iснуюць, толькi палова. Але з`явiлiся i iншыя, пра якiя нiхто не пiсау на форуме i, мо. ня ведае. Загадчыцы расказваюць, што не 100-працэнтна у такiх групах размауляюць па-беларуску, бо туды приходзяць дзеткi, якiя зусiм дома роднай мовы не чулi, але такiя групы ёсць!

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 14:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, налета ў нашай рознаўзроставай групцы 314 садка нібыта будзе 6 месцаў. Але жадаючыя ёсьць, таму, калі сабраліся, не цягніце з пастаноўкай на улік і накіраваньнем.
Вам, напэўна, на трамваі можна езьдзіць?
Мы з Валгаградскай езьдзім на 29 тралейбусе, нармалёва. Таксама здымаем хату.
Але наступную хату будзем здымаць каля садка, як Стася-разумніца. Сьмешка

Угару
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 14:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alenka, я вось ня ведаю, а якое трэба накiраванне, калi дзiця пераходзiць з аднаго садка у другi? Хм.. Загадчыца 314-га абяцала нам месца i сама угаворвала: "вы адзiн год пахадзiце у звычайныя яслi, а потым да нас, бо вельмi ж цяжка дзiцяцi будзе". Але трэба будзе як-небудзь да яе пад`eхаць Сьмешка Наконт дарогi да садка, у нас ёсць 46 i 53 тралейбусы, але у час пiк ня вельмi прыемна iмi карыстацца

Свой чалавек

Паведамленні: 2261

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 15:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, патрэбнае такое ж самае накіраваньне, як вы несьлі ў першы садок. Сьмешка Мы таксама зь іншага садка перайшлі.
Так, варта пад'ехаць да загадчыцы. І абавязкова трэба стаць на чаргу ў райвыканкаме.

46 тралейбус так часта ходзіць, што нармалёва павінна быць. Гадзіна пік, канешне, непрыемна, але перажыць можна, ссунуўшы час прыходу ў садок у той ці іншы бок. Вялікая таямніца: у нашую групку можна прывесьці дзіця з 8.00 да 9.00. Прымуць і накормяць. Міргаю А можна і пазьней прывесьці, калі самой удома сьняданкам дзіця пакарміць. Пра ўсё можна дамовіцца з выхавацелькамі.

Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 18:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alenka пісаў(-ла):
Вялікая таямніца: у нашую групку можна прывесьці дзіця з 8.00 да 9.00. Прымуць і накормяць. Міргаю А можна і пазьней прывесьці, калі самой удома сьняданкам дзіця пакарміць. Пра ўсё можна дамовіцца з выхавацелькамі.

чыстая праўда. праверана.

stasia

Свой чалавек

Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 4.12.08 16:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka,
Дык вам увогуле зручна, бо і 46, і 53 ідуць да садка.
Alina, Alenka,
Не з 8.00, а з 7.30. Проста ў нас ніхто так рана не прыходзіць.

Угару
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 4.12.08 17:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia пісаў(-ла):
fasolinka,
Дык вам увогуле зручна, бо і 46, і 53 ідуць да садка.
Alina, Alenka,
Не з 8.00, а з 7.30. Проста ў нас ніхто так рана не прыходзіць.

З 7.00. Акурат сёння пагадненне падпісвала. )

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 4.12.08 17:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, stasia, Volha, дзякуй, так сапрауды лягчэй) Мне яшчэ год таму Вольга Pink_by казала, што возiць малую у садок пазней, але я не прыдала таму факту значэння. Зараз буду ведаць.
Хутка напiшу тут пра вынiкi працы над артыкулам. За 2 днi абзванiла амаль 200 садкоу у горадзе, пыталася наконт беларускамоуных груп i беларускамоунага навучання. Зрабiла нечаканыя для сябе вывады

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.10.2006
Паведамленні: 451

ПаведамленнеДададзена: 4.12.08 22:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Карына ходзіць з кастрычніка ў беларускамоўную малодшую групу садка № 202 (каля ўнівермага "Беларусь"). Гэта найбліжэйшае, што я знайшла, - штодня езьдзім грамадзкім транспартам 7 прыпынкаў з Чыжоўкі Сумнік Дзеткам у групе 3, некаторым амаль 4 гады, і Карыну ўзялі туды толькі з-за таго, что мне ўдалося пераканаць (ці ўгаварыць?) загадчыцу Вельмі шчасьлівы Але астатнія дзеці, вядома, рускамоўныя, выхавацелькі ж размаўляюць - у кожным разе, пераважна, - на беларускай мове. Бачыла нават беларусіфікаваныя кубікі Зайцава, па якіх яны вучацца чытаць Вельмі шчасьлівы Вядома, не ідэальна, але ж гэта адзіны кампрамісны варыянт, які я знайшла: вазіць дзіця на Кахоўскую ці на Багдановіча з Чыжоўкі няма ніякай магчымасьці Сумнік Дый гэты варыянт каштаваў мне не адной спрэчкі з мужам - не з-за мовы, а з-за неабходнасьці вазіць дзіця ў грамадзкім транспарце - рассадніку інфекцый, асабліва ў пэрыяд эпідэмій Сумнік Дарэчы, да Карыны ў садку няма ніякіх прэтэнзій: паводле развіцьця яна не толькі ні ў чым не саступае старэйшым дзеткам, але й перасягае некаторых зь іх Самы шчасьлівы ў сьвеце

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 5.12.08 1:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary,
прывітаньне! даўна ня чуліся. Здорава, што ты аб'явілася!

helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 5.12.08 16:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary, lдзякуй за допіс,бо мы таксама вагаемся ці варта гэта таго.бо перспектыва вазіць у грамадзкім транспарце ў бел.моўны садок ня радуе.але паспрабуем Сьмешка

Угару
Mary

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.10.2006
Паведамленні: 451

ПаведамленнеДададзена: 5.12.08 18:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina пісаў(-ла):
Mary,
прывітаньне! даўна ня чуліся. Здорава, што ты аб'явілася!

Alina,
прывітаньне! І я рада вярнуцца да вас, бо раней нешта ну ніяк рукі не даходзілі: сьпярша падрыхтоўка да паездкі, потым мяне больш за месяц не было, потым навалілася ўсё разам: і Карынін садок, і праца (хоць і дома, але вышэй галавы, я пакуль у дэкрэтным) Сумнік Не абяцаю, што часта, але буду зьяўляцца Сьмешка Бо працую насамрэч шмат - пераклады...

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Выхаванне і Адукацыя Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  наступная »
Старонка 1 з 32.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Чаму так важна купляць беларускае? 105 Несцерка 94252 29.11.11 1:07
Weranika Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Усё не так проста... 41 Alionka 65022 21.04.11 21:52
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чаму дзеці так падаюць? 9 Vola 13845 30.07.09 21:34
julker Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чаму званіць у Беларусь так дорага???? 7 mama Halja 16135 13.02.09 10:08
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Каляровыя кніжкі - не так складана, як здавалася 26 julcik 40741 13.02.08 1:10
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map