Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Беларускамоўныя садкі (групы і г.д.) - 2

Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Выхаванне і Адукацыя

Аўтар Паведамленне
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 18.08.2007
Паведамленні: 141
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 11:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы так i не пайшлi у 314-ы, хоць i збiралiся. Спужалiся штодзеннай дарогi на грамадскiм транспарту i прапановы загадчыцы iсцi у звычайную групу яслей, бо нам на 1 верасня яшчэ ня споунiлася 3 гады. Таму у яслi мы пайшлi звычайныя, ближэйшыя да дому. Але чым больш я разважаю наконт будучынi майго дзицяцi, тым больш упэунiваюся, што трэба з наступнага года пераводзiць дачку у беларускамоуны садок.

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 13:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, а ў якім районе жывеце?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 13:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin, Зялёны Луг, каля Экспабелу. Мы тут знiмаем хату

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 14:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дарэчы, зараз я рыхтую артыкул пра беларускамоунае навучанне i абзвоньваю садкi, якiя паведамлялi раней, што у нiх працуюць беларускамоуныя групы. Пакуль падцвердзiлi, што яны iснуюць, толькi палова. Але з`явiлiся i iншыя, пра якiя нiхто не пiсау на форуме i, мо. ня ведае. Загадчыцы расказваюць, што не 100-працэнтна у такiх групах размауляюць па-беларуску, бо туды приходзяць дзеткi, якiя зусiм дома роднай мовы не чулi, але такiя групы ёсць!

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 14:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, налета ў нашай рознаўзроставай групцы 314 садка нібыта будзе 6 месцаў. Але жадаючыя ёсьць, таму, калі сабраліся, не цягніце з пастаноўкай на улік і накіраваньнем.
Вам, напэўна, на трамваі можна езьдзіць?
Мы з Валгаградскай езьдзім на 29 тралейбусе, нармалёва. Таксама здымаем хату.
Але наступную хату будзем здымаць каля садка, як Стася-разумніца. Сьмешка

Угару
fasolinka

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 14:48    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alenka, я вось ня ведаю, а якое трэба накiраванне, калi дзiця пераходзiць з аднаго садка у другi? Хм.. Загадчыца 314-га абяцала нам месца i сама угаворвала: "вы адзiн год пахадзiце у звычайныя яслi, а потым да нас, бо вельмi ж цяжка дзiцяцi будзе". Але трэба будзе як-небудзь да яе пад`eхаць Сьмешка Наконт дарогi да садка, у нас ёсць 46 i 53 тралейбусы, але у час пiк ня вельмi прыемна iмi карыстацца

Свой чалавек

Паведамленні: 2261

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 15:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka, патрэбнае такое ж самае накіраваньне, як вы несьлі ў першы садок. Сьмешка Мы таксама зь іншага садка перайшлі.
Так, варта пад'ехаць да загадчыцы. І абавязкова трэба стаць на чаргу ў райвыканкаме.

46 тралейбус так часта ходзіць, што нармалёва павінна быць. Гадзіна пік, канешне, непрыемна, але перажыць можна, ссунуўшы час прыходу ў садок у той ці іншы бок. Вялікая таямніца: у нашую групку можна прывесьці дзіця з 8.00 да 9.00. Прымуць і накормяць. Міргаю А можна і пазьней прывесьці, калі самой удома сьняданкам дзіця пакарміць. Пра ўсё можна дамовіцца з выхавацелькамі.

Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 3.12.08 18:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alenka пісаў(-ла):
Вялікая таямніца: у нашую групку можна прывесьці дзіця з 8.00 да 9.00. Прымуць і накормяць. Міргаю А можна і пазьней прывесьці, калі самой удома сьняданкам дзіця пакарміць. Пра ўсё можна дамовіцца з выхавацелькамі.

чыстая праўда. праверана.

stasia

Свой чалавек

Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 4.12.08 16:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

fasolinka,
Дык вам увогуле зручна, бо і 46, і 53 ідуць да садка.
Alina, Alenka,
Не з 8.00, а з 7.30. Проста ў нас ніхто так рана не прыходзіць.

Угару
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 4.12.08 17:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia пісаў(-ла):
fasolinka,
Дык вам увогуле зручна, бо і 46, і 53 ідуць да садка.
Alina, Alenka,
Не з 8.00, а з 7.30. Проста ў нас ніхто так рана не прыходзіць.

З 7.00. Акурат сёння пагадненне падпісвала. )

Актыўны ўдзельнік

ПаведамленнеДададзена: 4.12.08 17:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, stasia, Volha, дзякуй, так сапрауды лягчэй) Мне яшчэ год таму Вольга Pink_by казала, што возiць малую у садок пазней, але я не прыдала таму факту значэння. Зараз буду ведаць.
Хутка напiшу тут пра вынiкi працы над артыкулам. За 2 днi абзванiла амаль 200 садкоу у горадзе, пыталася наконт беларускамоуных груп i беларускамоунага навучання. Зрабiла нечаканыя для сябе вывады

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.10.2006
Паведамленні: 451

ПаведамленнеДададзена: 4.12.08 22:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Карына ходзіць з кастрычніка ў беларускамоўную малодшую групу садка № 202 (каля ўнівермага "Беларусь"). Гэта найбліжэйшае, што я знайшла, - штодня езьдзім грамадзкім транспартам 7 прыпынкаў з Чыжоўкі Сумнік Дзеткам у групе 3, некаторым амаль 4 гады, і Карыну ўзялі туды толькі з-за таго, что мне ўдалося пераканаць (ці ўгаварыць?) загадчыцу Вельмі шчасьлівы Але астатнія дзеці, вядома, рускамоўныя, выхавацелькі ж размаўляюць - у кожным разе, пераважна, - на беларускай мове. Бачыла нават беларусіфікаваныя кубікі Зайцава, па якіх яны вучацца чытаць Вельмі шчасьлівы Вядома, не ідэальна, але ж гэта адзіны кампрамісны варыянт, які я знайшла: вазіць дзіця на Кахоўскую ці на Багдановіча з Чыжоўкі няма ніякай магчымасьці Сумнік Дый гэты варыянт каштаваў мне не адной спрэчкі з мужам - не з-за мовы, а з-за неабходнасьці вазіць дзіця ў грамадзкім транспарце - рассадніку інфекцый, асабліва ў пэрыяд эпідэмій Сумнік Дарэчы, да Карыны ў садку няма ніякіх прэтэнзій: паводле развіцьця яна не толькі ні ў чым не саступае старэйшым дзеткам, але й перасягае некаторых зь іх Самы шчасьлівы ў сьвеце

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 5.12.08 1:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary,
прывітаньне! даўна ня чуліся. Здорава, што ты аб'явілася!

helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 5.12.08 16:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Mary, lдзякуй за допіс,бо мы таксама вагаемся ці варта гэта таго.бо перспектыва вазіць у грамадзкім транспарце ў бел.моўны садок ня радуе.але паспрабуем Сьмешка

Угару
Mary

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 01.10.2006
Паведамленні: 451

ПаведамленнеДададзена: 5.12.08 18:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina пісаў(-ла):
Mary,
прывітаньне! даўна ня чуліся. Здорава, што ты аб'явілася!

Alina,
прывітаньне! І я рада вярнуцца да вас, бо раней нешта ну ніяк рукі не даходзілі: сьпярша падрыхтоўка да паездкі, потым мяне больш за месяц не было, потым навалілася ўсё разам: і Карынін садок, і праца (хоць і дома, але вышэй галавы, я пакуль у дэкрэтным) Сумнік Не абяцаю, што часта, але буду зьяўляцца Сьмешка Бо працую насамрэч шмат - пераклады...

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Выхаванне і Адукацыя Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  наступная »
Старонка 1 з 32.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Чаму так важна купляць беларускае? 105 Несцерка 91934 29.11.11 1:07
Weranika Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Усё не так проста... 41 Alionka 63802 21.04.11 21:52
LaVita Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чаму дзеці так падаюць? 9 Vola 13567 30.07.09 21:34
julker Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Чаму званіць у Беларусь так дорага???? 7 mama Halja 15850 13.02.09 10:08
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Каляровыя кніжкі - не так складана, як здавалася 26 julcik 40090 13.02.08 1:10
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map