Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Падкажыце дзе хрэсціць?

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Выхаванне і Адукацыя

Аўтар Паведамленне
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 15.08.14 23:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

skylark, калі пачытаць праваслаўных старцаў ці пагазмаўляць са свяшчэннікамі, вы даведаецеся, што той чалавек, які далучыўся да Цела і Крові Хрыстовых, а пасля перастаў гэгулярна гэта выгонваць, нясе большую адказнасць, чым той, хто ніколі да Прычасця не хадзіў.
Улічваючы, што ў праваслаўняй царкве прычашчаюць усіх немаўлятак, то на немаўлятку акрамя першароднага граха накладваецца яшчэ адзін.

ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 15.08.14 23:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, як я цябе разумею з хроснымі! Мы калі Рагнедку хрысцілі, я была гатовая з вуліцы хоць каго ўзяць, так шмат чалавек нам адмовілі блізкіх.

skylark

Зарэгістраваны: 16.04.2012
Паведамленні: 11

ПаведамленнеДададзена: 22.08.14 14:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я каталічка. У каталіцкім касцёле пры хрышчэнні дзеткам не даецца Цела і Кроў Хрыста. Пасля двухгадовай падрыхтоўкі дзесці каля 9 гадоў дзеці прыступаюць да першай споведзі і камуніі. І я думаю, што больш важна паспавядацца і прычасціцца, гэта значыць прымірыцца з Богам і ўзмацніцца, аб'яднацца з Хрыстом, чым баяцца, што не будзеш пастаянны. Ніхто не ведае, якія ласкі дасць Бог праз гэтыя Сакраманты. Быў чалавек, што служыў у юнацтве міністрантам (дапамагаў пры алтары). У свой час ён адмаліўся аб ласцы добрай смерці ( паспавядацца і прычасціцца перад смерцю), пасля вырас і адышоў ад касцёла, усё занядбаў. Трапіў у аварыю, паміраў, міма ехаў ксёндз, і ён прымірыўся з Богам. Гэта было на Беларусі. Бог хоча збаўлення ўсіх. А той, хто "да прычасця не хадзіў", пазбаўляе сябе ўратавання.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Выхаванне і Адукацыя Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2
Старонка 2 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 220205 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Шукаем робатаў, але не простых і не залатых 4 Птушкі-калібры 16591 6.09.12 1:02
Птушкі-калібры Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзякуй! 22 Kryscina 34139 12.03.12 21:44
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 18844 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзякуй шчырым людзям за такі файны сайт!!! 21 Ліцьвін 37499 17.02.07 20:56
Алена Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map