Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Падкажыце дзе хрэсціць?

Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Выхаванне і Адукацыя

Аўтар Паведамленне
Poiccard

Зарэгістраваны: 29.07.2014
Паведамленні: 2

ПаведамленнеДададзена: 29.07.14 16:12    Загаловак паведамлення: Падкажыце дзе хрэсціць? Адказаць з выцемкаю

Вітаю бацькі і мацькі Сьмешка

Падкажыце, калі ласка - хацеў бы дачку хрэсціць, але ня ведаю дзе, бо занадта разборлівы Кул!

ну не магу глядзець на цэрквы, якія займаюцца палітыкай/бізнэсам.

У БПЦ Маск. Паптрыярхат не пайду. Беларуская аўтакефалія і ўніяты з другога боку - гэта усе роўна выбар ад супрацьлеглага, усероўна палітыка. Каталікі - нейкія палячныя, евангелісты нейкія агалцелыя.

Хацелася б нейкую царкву якая пра царкву, пра духоўнасць, некую маленькую незалежную дзе асноўная задача - мараль, а не набіраць паству. гэта можа быць і бпц і кальвіністы і гд - просто каб былі пра духоўнасць, а не пра інстытут.

Другая рэч, сам не ахрышчаны, і не хацелася каб хрэсціць бацкоў было ўмовай.

Дзякуй.

ps.. адзінае што да галавы ідзе - кальвініскі збор у гародні)
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Nadzeyka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 20.02.2007
Паведамленні: 1379
Адкуль: Менск, Серабранка

ПаведамленнеДададзена: 29.07.14 17:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А ў чым пытанне пакінуць выбар дзіцю ў такім разе?

Black aspid

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1230

ПаведамленнеДададзена: 30.07.14 6:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а з хроснымі бацькамі вызначыдіся? Хросныя бацькі - тыя, хто адказвае за духоўны рост дзіцяці непасрэдна. Яны мусяць быць хаця прыблізна той веры, а вы хоць папуасскай. Вось з імі і лагічна было б раіцца, дзе яны духоўна практыкуюць, дзе дзіцяці лепей. Мне так падаецца))). І потым, чыста прагматычна: хрост не прапіска, духоўна расці потым можна і ў іншым храме, і ў іншай плыні))) Пашпарт на ўваходзе не пытаюць (гэта на выпадак, калі страшная памылка здарылася і будынак не той абралі.)
Дарэчы, пры храмах бываюць заняткі для тых, хто рыхтуецца да таінства - дзе ў форме лекцый, дзе з хатнімі заданнямі - назіральнаму чалавеку шмат інфармацыі. І заадно разабрацца - мэта ў хрышчэння якая? Можа, чыста паганская - каб не хварэла і г.д.? Бо процьма народу - і вы самі - неяк і без гэтага духоўна развіваюцца, а процьма - і з гэтым не развіваецца))) Прыклад у жыцці даеце вы, а не Царква.
Угару
Nadzeyka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 30.07.14 11:10    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Black aspid пісаў(-ла):
І заадно разабрацца - мэта ў хрышчэння якая? Можа, чыста паганская - каб не хварэла і г.д.? Бо процьма народу - і вы самі - неяк і без гэтага духоўна развіваюцца, а процьма - і з гэтым не развіваецца))) Прыклад у жыцці даеце вы, а не Царква.
Супер! Супер! Супер! Супер! Супер!

LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 31.07.14 8:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вось і я ніяк не вызначуся. У царкве не хачу, а ў касцёле вянчацца патрабуюць. Ды і душа не патрабуе: я яшчэ не ўпэўнена, што нам гэта трэба. Калі сваякі канчаткова націснуць, пойдзем у царкву каля дома, бо яна people friendly, там у двары заапарк арганізавалі, увесь раён туды ходзіць гуляць.)

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Nadzeyka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 31.07.14 12:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у мяне дзіцё старэйшае патрабуе ўжо, у царкве такой, як бабуля. Каб крыжык быў, як ва ўсіх Сумнік А там не проста не піпл фрэндлі, там злоны поп, які у царкве 16 стагоддзя натыкаў шклапакеты, і ўсталёўвае новую цыбуліну(( Я яго як бачу, мяне трэсці пачынае.
Я пакуль адхрэшчываюся тым, што хай бабуля туды спачатку хадзіць пачне, а не проста крыжык насіць))

helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 1.08.14 10:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Nadzeyka, пад'едзе у Ратамку.Бацюшка вельмi добры i добра валодае мовай,у царкве шмат iкон з беларускiмi святымi .

Угару
Poiccard

Зарэгістраваны: 29.07.2014
Паведамленні: 2

ПаведамленнеДададзена: 1.08.14 15:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзякуй за парады, сапраўды мэта паганская - анёл ахоўнікСьмешка

вырасце - сама вызначыцца, сама то, але дапамогі нябесаў хацелася б ужо зараз)

хросныя - праваслаўныя

зганяю ў ратамку, пагляджу..
Угару
ksysh_ka

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 26.07.2009
Паведамленні: 680
Адкуль: Mensk

ПаведамленнеДададзена: 5.08.14 23:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Poiccard, як нам расказваў бацюшка пры хросце ў праваслаўнай царкве, і ў кніжках чытала, у чалавека два Анёла Ахоўнікі, адзін пры нараджэнні побач стае, другі -- пры хросце. Я б не пайшла з паганскай мэтай дзіця хрысціць, бо яно ўжо абарону мае. Але ж дзіця ваша.

Nadzeyka

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 6.08.14 9:58    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

helin, дзякуй, але мне яно не трэбаСьмешка Я не веру ў тое, што не хрышчоныя "ушчэрбныя" без аховы)) Як і няма ў мяне шкадавання пра нехрышчоная большую частку насельніцтва. Рэлігія гэта трошку іншае, і хрысціць дзіцё для галачкі з майго боку - гэта хлусня проста (то бок ты вучыш дзіцё адразу рабіць проста так, бо ўсе так робяць і не ўкладаеш у гэта патрэбны сэнс). Да больш высокіх мэтаў хросту я не дарасла, калі я пабачу, што сын дарос - тады ён у мяне ўжо пытацца ня будзеСьмешка
То бок чалавечнасць яна не заўжды з рэлігіяй карэліруе, мяне вось проста забіў нядаўні прыклад, што бацюшка распачаў "адмену ўсынаўленя" для сына 16 год з-за таго, што той пачаў паліць (усынавіў яго ў 7 год).

гануля-мамуля

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.03.2009
Паведамленні: 226
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 6.08.14 16:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я так Юру не пахрысціла. Хацела з узвышаных паганскіх мэтау па нараджэнні. Але не склалася, у Чырвоным касцеле сталі патрабаваць каталіцкіх хросных. Перахацела. Цяпер вось зноу думаю пра гэта, тэма дарэчы

Угару
Luba

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 16.01.2009
Паведамленні: 268
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 6.08.14 16:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

І я не буду Тараса хрысціць пакуль.

Угару
skylark

Зарэгістраваны: 16.04.2012
Паведамленні: 11

ПаведамленнеДададзена: 14.08.14 0:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Хрышчэнне вызваляе чалавека з-пад абцугоў першароднага граху. Гэта значыць, што кожнае немаўля мае гэтую загану. Праз хрост чалавек далучаецца да Божага народу, робіцца часткай Цела Хрыста. Гэта толькі ўваход, а ці будзе шлях і плён? Мо шлях пачнецца і праз 20 ці 40 гадоў... Але бацькі самім Хростам ужо адчыняюць хрысціянскія дзверы. Дарэчы, дзеці хрысцяцца па веры бацькоў, а хросныя адказныя за веру хрэснікаў перад Богам. Якасць веры хросных і бацькоў уплывае ў пэўнай ступені на духоўны шлях. Таму чыста з чалавечых меркаванняў хросных выбіраць трэба ў адпаведнасці з тымі чаканнямі, якія вы б хацелі даваў Хрост.
Угару
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 14.08.14 14:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

skylark пісаў(-ла):
Хрышчэнне вызваляе чалавека з-пад абцугоў першароднага граху. Гэта значыць, што кожнае немаўля мае гэтую загану. Праз хрост чалавек далучаецца да Божага народу, робіцца часткай Цела Хрыста. Гэта толькі ўваход, а ці будзе шлях і плён? Мо шлях пачнецца і праз 20 ці 40 гадоў... Але бацькі самім Хростам ужо адчыняюць хрысціянскія дзверы. Дарэчы, дзеці хрысцяцца па веры бацькоў, а хросныя адказныя за веру хрэснікаў перад Богам. Якасць веры хросных і бацькоў уплывае ў пэўнай ступені на духоўны шлях. Таму чыста з чалавечых меркаванняў хросных выбіраць трэба ў адпаведнасці з тымі чаканнямі, якія вы б хацелі даваў Хрост.

А гэта Вы цяпер ад якой канфесіі казань кажаце?

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 15.08.14 11:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ой, у нас нас нават пра хрышчэнне ёсць?
У нас з хрышчэннем іншыя траблы: цяжка хросных знайсці. А як знойдзеш, яны потым усё імігруюць і імігруюць. А некаторыя нават канфесію змяніць пагражаюць Сьмешка

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Выхаванне і Адукацыя Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: 1, 2  наступная »
Старонка 1 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Нашае вясельле было незабыўным!!! 199 Kryscina 201775 20.07.13 23:40
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Шукаем робатаў, але не простых і не залатых 4 Птушкі-калібры 14708 6.09.12 1:02
Птушкі-калібры Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзякуй! 22 Kryscina 31384 12.03.12 21:44
Tanya Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Наваградак — ня Леніна, але Міндоўга! 0 Wojsza 17521 8.07.09 9:38
Wojsza Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Дзякуй шчырым людзям за такі файны сайт!!! 21 Ліцьвін 34661 17.02.07 20:56
Алена Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map