Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Падарожжа па Прыбалтыке на машыне

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Адпачынак

Аўтар Паведамленне
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 9.04.14 0:55    Загаловак паведамлення: Падарожжа па Прыбалтыке на машыне Адказаць з выцемкаю

А парайце, калі ласка, маршрут вандроўкі па Літве ўлетку на машыне - ад Вільні на ўзбярэжжа - Клайпеда, Куршская каса?...
Хачу спланаваць.
Прымаюцца падарожныя парады - месцы, яўкі, паролі. Сьмешка

А я на гэты Казюкас ездзіла. Столькі цікавага знайшлі: і пакуль планавалі-рыхтаваліся, і на месцы. Знайду час, пакажу і распавяду.

А летам не хочацца шмат спыняцца на адным месцы. Хочацца больш рухацца. Прынамсі мне. Не ведаю, як дзецям і Сярожку. Мне так руху не хапае і прасторы... Вар'яцею проста ад "завісанняў" на адным месцы.

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 12.04.14 10:04    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

у Клайпедзе можна цикава правесьці дзень. там у старым горадзе ёсць інфармацыйны цэнтр, там выдаюць, між іншага, бясплатныя мапы з пазначэннем цікавостак старога гораду. Кшталту, мышаняці, якому можна нашаптаць жаданні, ці цмока на сцяне. Збольшага гэтыя цікавосткі новыя, не старажытныя, але ўсё адно цікава хадзіць з мапай, шукаць гэтыя штукі, чытаць пра іх.
яшчэ там на карабліку можна сплаваць на выспу, дзе дэльфінарый.
і там таксама ёсць акропаліс )

Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 13.04.14 16:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы падарожнічалі па балтыйскіх кемпінгах. Калі вы будзеце ў Клайпедзе (марскі музей), то там блізка і Паланга - рэкамендую Музей Бурштыну, а крыху праехаць - і мой родны Ліепая - вялізны порт, прамысловыя марскія краявіды, далей - рыбацкія вёскі і неверагодныя марскія краявіды ў Павілосце і Юркалнэ. Далей варта паехаць у Венспілс - там цяпер самы папулярны балтыйскі сямейны цэнтр. Там цягнічок уздоўж уузбярэжжа, каляровыя каровы, атракцыёны, караблікі і г.д. Крыху далей ад узбярээа - Кулдыга, горад, які не змяніўся з 14 стагоддзя, у якім знаходзіцца самы шырокі вадаспад у Эўропе, зусім далёка ад мора, але цікава і ў Латвіі - Сігулда з пячорай Турайскай ружы, з бабслейнымі трасамі, балтыйскімі гарамі і зусім іншымі уражаннямі.
Карацей - Літва ўжо збітая тэма, прапаную адкрываць для сябе Латвію. Сьмешка

Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 17.04.14 0:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina пісаў(-ла):

Карацей - Літва ўжо збітая тэма, прапаную адкрываць для сябе Латвію. Сьмешка

Тады ўжо Эстонію. Яна яшчэ больш не збітая. Сьмешка Я яшчэ б Японію для сябе адкрыла. Сьмешка

У Літве я толькі ў Вільні і была. Усе дарогі туды вядуць. Міргаю

У мяне ў Прыбалтыке троху забытых сваякоў жыве. Знайшла ў бабулі на гарышчы лісты сястры яе мамы, маёй прабабулі. Тая была замужам за некім пад прозвішчам Ваначас. З Дусецкага р-ну, в. Гілешкей. Пасля вайны ліставаліся. У Эстоніі пад Талінам жыве сястра майго расейскага дзеда са сваёй сям'ёй... Але наўрадці паеду па гэтаму маршруту.

Занадта дынамічна наўрад ці атрымаецца паездзіць. Каміла пераезды не асабліва любіць.

Дзякуй! Сьмешка

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
гануля-мамуля

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 23.03.2009
Паведамленні: 226
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 5.05.14 19:25    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Мы усю Балтыю аб'ехалі. Асаблівае уражанне - Куршская каса, марское узбярэжжа у Латвіі (дзікае!), усе сталіцы, маленькія эстонскія гарадкі.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Ptyz

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.07.2006
Паведамленні: 266
Адкуль: МенскЗялёныЛуг

ПаведамленнеДададзена: 14.05.14 2:29    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

гануля-мамуля пісаў(-ла):
Мы усю Балтыю аб'ехалі. Асаблівае уражанне - Куршская каса, марское узбярэжжа у Латвіі (дзікае!), усе сталіцы, маленькія эстонскія гарадкі.

А што вас на Куршскай касе ўразіла? Нешта мы не пранікліся.. едзеш і едзеш, лес звычайны беларускі па абодва бакі дарогі. Дзюны ў Нідзе.. у палякаў лепшыя ў Лэбе. Сама Ніда.. вёсачка, нічога цікавага.

Зарэгістраваны: 08.10.2014
Паведамленні: 1

ПаведамленнеДададзена: 8.10.14 18:43    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Прывітанне! Тэстую на рэальнасць ідэю - тыдневы сямейны летнік, другая палова ліпеня, дзе будзе месца і маці і дзецям. На яго хочацца запрасіць цудоўную кіраўніцу цудоўнага дзіцячага гурта "калыханка" для штодзенных заняткаў з дзеткамі спевамі і танцамі, пашыць на летніку кашулю для маленькага, павазюкацца разам з глінай. Навучыцца спяваць самім і зладзіць для сябе спеўнае свята, і шмат яшчэ якія ідэі. Правесці летнік можна ў мяне на весцы Засулле - і нават паспытаць сапраўднага вясковага жыцця, папрасіўшыся жыць да бабулек, ці ў наметах у садзе. Ці шукаць іншыя варыянты, блізка да Мінска, можна ля Міханавічаў). Мне асабіста хочацца камфорту, аднак і наметы ў лесе не палохаюць. На сенняшні момант правяраю жыццяздольнасць і запатрабаванасць ідэі, пажаданні да ўдзелу і ўмоваў летніка. Каардынаваць летнік запрасіў СЭТ, распачалі ж традыцыю і ў мінулым годзе летнік ладзілі іншыя дзяўчаты, думаю, яны адзначацца ў каментарах і таксама будуць удзельнічаць). Таму - каму цікава, так і пішам: хачу ў веску).

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Адпачынак Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Хто пераклаў бы гэты вершык беларускай мовай? 5 Кот Максім 3210 17.09.17 11:05
Кот Максім Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Як зрабіць гэты сайт лепей? 144 julcik 181105 11.10.11 8:27
julcik Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Кармленне ў грамадскім месцы 13 stasia 20279 18.05.09 15:50
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў У беларускамоўнай групе у ДС №570 есьць 3 вакантных месцы 32 adelka 42169 20.04.09 12:27
adelka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Якім вы бачыце гэты рэсурс? 5 julcik 18473 3.07.06 0:56
Ptyz Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map