Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Прафсаюзы

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Для і пра дарослых

Аўтар Паведамленне
Vita

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 04.01.2011
Паведамленні: 183
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 12.01.12 19:09    Загаловак паведамлення: Прафсаюзы Адказаць з выцемкаю

Kjara пісаў(-ла):
Узгадала, было некалькі выездаў за межы Менска. Якраз па "нацыянальнаму" прайшліся: Дудуткі, Азярцо. Але гэта яшчэ да масавага выхаду з прафсаюза было. Ён часткова аплачваўСьмешка

Kjara, прабачце, за "не зусім да тэмы" - а масавы выхад з прафсаюзаў - па якіх прычынах? (Дакладней - а такое магчыма? Міргаю)
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Kjara

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 14.09.2011
Паведамленні: 112

ПаведамленнеДададзена: 12.01.12 19:18    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vita, я папраўдзе ўжо пашкадавала, што пра гэта напісала. Бо да тэмы гэта ніяк.)))

Магчыма. Амаль увесь аддзел выйшаў. Не за адзін дзень. Але цягам 2-3 месяцаў. Па розных прычынах. Я за свае магу адказаць, але давайце, калі што, ў прыват.

Праблемы праз тое ёсць. Але не "смяротныя". Прынамсі пакуль...
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Vita

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 04.01.2011
Паведамленні: 183

ПаведамленнеДададзена: 12.01.12 20:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Не ў бок, але побач)))
нашыя карпаратывы арганізоўвае якраз сакратар прафсаюзу - яна ўсіх паднайчвае (думаю, без яе і такіх сустрэч не было)і калі чалец - аплачваеш палову, калі не - поўную суму.
То бок, нашыя карпаратывы існуюць (і ідэйна і матэрыяльна) за кошт прафсаюза)

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Kjara

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 14.09.2011
Паведамленні: 112

ПаведамленнеДададзена: 12.01.12 21:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vita, асноўную функцыю прафсаюза я бачу як абарону правоў работнікаў. Хаця б на ўзроўні свайго прадпрыемства. Наш прафсаюз яе не выконвае. Чалецтвам у прафсаюзе амаль адкрыта шантажуюць. Гэта, як мінімум, не выклікае даверу. Ну і, нарэшце, мне недаспадобы, што асобныя прадстаўнікі гэтай арганізацыі (ужо на больш высокім узроўні), мякка кажучы, несумленны. Асабіста я не жадаю мець да гэтага ніякага дачынення.

Згодна аплачаваць свае паездкі і карпарытывы сама. Пры гэтым ведаць, на што і куды пайшлі мае грошы. Сьмешка

Выбачаюся за афтоп.
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 13.01.12 10:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vita, ведаю вельмі шмат масавых "выхадцаў" з афіцыйных прафсаюзаў, прычым у дзярж. установах. Муж палічыў, што за год аддаваў бы прафсаюзам скрыню піва, вандроўку ў Вільню і добры салодкі стол для дзіцяці - так што нават эканамічна гэта невыгодна. Правы працоўных бароніць працоўны кодэкс і калектыўная дамова, а таксама ўласная дамова ці кантракт.
Я ні на адным месцы працы і вучобы ў прафсаюзы не ўступала. Так што - гэта асабісты выбар, які вельмі лёгка рэалізуецца.
Зараз у нас на працы прафсаюза няма ўвогуле - увесь калектыў вырашыў, што гэта - лішняе. А функцыі арганізацыі карпаратыўных мерапрыемстваў, сходаў, святаў, віншаванняў, спачуванняў, дапамогі, распаўсюду інфармацыі, дзіцячых ранішнікаў (напрыклад: http://bbsb.by/press-centr/novosti-banka/0001185/ ) і падарункаў і г.д. падзялілі паміж сабой HR i PR. Удзел ва ўсім для кожнага супрацоўніка - цалкам дабраахвотны. Тым не менш, з нагоды вяселля, нараджэння ці смерці супрацоўнікі атрымліваюць падтрымку - але ж гэта прыватна людзьмі сабраныя грошы, хто колькі вырашыў сам для сябе. І НІЯКІХ АДЛІЧЭННЯЎ ПАЛІТЫЧНЫМ ФУНКЦЫЯНЕРАМ!!!

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Для і пра дарослых Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 81523 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 60834 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 45913 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 26847 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 47312 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map