Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Кулінарная балбаталка

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Кулінарны клуб

Аўтар Паведамленне
stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 7.01.08 22:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Cупер домік! А я паглядзела і паленавалася зрабіць.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Palina007

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 7.01.08 22:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

stasia, мяне ўразілі фоткі тваіх кулінарных шэдэўраў! А рэцэпты ад іх дзе-небудзь былі?

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 8.01.08 0:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Cупер домік! А я паглядзела і паленавалася зрабіць.

У нас наборы для такіх домікаў прадаюцца. Там гатовае фармавое печыва, белая глазур і разнакаляровыя, рознага памеру цукеркі. Мы зрабілі з дзецьмі і амаль адразу стапталі Так

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 8.01.08 18:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julker,
Mo i my kali da getaga dojdzem?
Palina007,
A jakih kankretna. Bo neszta bylo, a neszta -- nie. Pytajsia -- ja pavieszu.

Угару
stasia

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 9.01.08 11:36    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Geta nie ja -- geta gramadstva u agulnym. Nie usie z recepty maje. Bolszasc -- agulnaje dasiagnienne.

Угару
mama Halja

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.01.2007
Паведамленні: 1718
Адкуль: USA (а раней Менск)

ПаведамленнеДададзена: 9.01.08 18:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Віншую Алеся Белага з выданьнем кнігі THE BELARUSIAN COOKBOOK, знаёмая даслала мне каталог Hippocrene Books 2008 - там я яе пабачыла на ст.9! Вып'ем піва!

Sow a thought reap an action. Sow an action reap a habit.
Sow a habit reap a character. Sow a character reap a destiny
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686

ПаведамленнеДададзена: 12.01.08 10:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А дзе пергаментную паперу можна знайсьці?

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 12.01.08 15:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

У любой вялікай краме.

Угару
ROXer

Зарэгістраваны: 29.12.2007
Паведамленні: 18
Адкуль: зь Менску

ПаведамленнеДададзена: 13.01.08 2:00    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

"Я сёння з важным выглядам распавядала, што вараныя сырнікі (лянівыя варэнікі) разлазяцца ў вадзе ад таго, што ў цеста дабаўляецца шмат цукра ці цукру). А потым падумала, а можа гэта я сама выдумала. Хто ведае - ад чаго распаўзаюцца сырнікі ў вадзе?"

з-за недахопу яек і мукі
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 13.03.08 15:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Час ад часу ў мяне абуджаецца цікаўнасць да кулінарыі. Зараз менавіта сезоннае абвастрэнне Сьмешка Таму, шаноўныя кухары, падкажыце мне, калі ласка:
1) Як гатаваць панцак з бульбай? З дзяцінства памятаю, шт огэта самая смачная ў свеце страва. Бабуля гатавала з пярлоўкі і бульбы ў печы. Елі, забяліўшы малаком. Як гатаваць у сучасных умовах?
2) Хто ведае рэцэпты страваў з фезалісу і тапінамбуру? У мяне мама таленавіты кулінар і агароднік-эксперэментатар. Летась яна пасадзіла гэтыя новыя расліны, яны ўрадзілі, ды зараз шмат яшчэ прыпасаў ляжыць. З фезалісу яна рабіла сочыва, дадавала яго да марынаваных памідораў. Тапінамбур смажылі з бульбай.

Alenka

Свой чалавек

Паведамленні: 2261

ПаведамленнеДададзена: 13.03.08 16:55    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, лепш тапінамбур сьвежым есьці. Яго варта зараз выкопваць, а не восеньскі ўраджай есьці. У ім столькі ўсяго карыснага! Ён нашмат больш карысны, чымся бурак і морква.
Мой дзядуля ратаваўся тапінамбурам ад павышанага ўзроўню цукру, сапраўды дапамагала.

Рэцэпты страваў з тапінамбура ёсьць тут:
http://www.gotovim.ru/subject/ovoshy/topinambur.shtml

Угару
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 13.03.08 18:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Як гатаваць у сучасных умовах?

Pasprabuj u keramičnym haršočku u duchoucy.
Выцемка:

Зараз менавіта сезоннае абвастрэнне

J ja padzialusia receptam kurycy. U subotu hatavala hasciam-use ablizali palcy. Kurycu dzeliš na porcyi, ci adrazu nabyvaješ patrebnuju kolkasc kavalkau, čysta myješ i kladzeš na papiarovy ručnik absochnuc a u hety cas hatuješ marynad. 200ml. smiatany, kali nadta hustaja dadaj krychu kefira, dobra pasali, papiarčy pa smaku i dadaj kalia paušklianki pasečanaha na drobna zialeneva piytruška, krop, bazalika, cybulka, prosta usio, što maješ. Marynadam zalij kurycu i dobra peramiašaj, potym pastau u liadouniu na usiu noč, možna i daužej. Druhi dzen piačy u duchoucy 1-1,5 hadziny. Padavac z bulbaj.

Угару
helin

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 873
Адкуль: Случчына-Менск

ПаведамленнеДададзена: 13.03.08 18:50    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, я ў марынад шчэ часнык дадаю

Апошні раз рэдагавалася: helin (14.03.08 1:28), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.03.08 0:05    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

kropka, я таксама рабіла з часныком, але запякала ў мікрахвалёўцы - хутчэй атрымліваецца, хаця смак, можа, іншы

Kryscina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 14.03.08 0:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Pasprabuj u keramičnym haršočku u duchoucy.

Я не ведаю, у які момант кідаць у пярлоўку бульбу. Панцак гатуецца доўга і павольна, а бульба хутка. Калі амаль гатовая каша, то вады замала, здаецца для бульбы. Ці яна і так спячэцца? Але ж мусіць быць не месіва, а кавалачкі. Карацей, баюся сапсаваць і адбіць ахвоту ў сваіх хлопцаў каштаваць гэтую міфічную цудоўную страву, пра якую яны столькі ўжо чулі ад мяне. Хоць ты вязі іх спачатку ў якую вёску, дзе яшчэ ёсць печы і ўмеюць такое вырабляць, каб яны ведалі, да чаго я імкнуся ў сваіх спробах Rolling Eyes

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Кулінарны клуб Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  наступная »
Старонка 3 з 12.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 51055 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 81296 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 158259 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ёсьць у вашай дзеткі фотааальбом? 37 Tanya 49067 18.03.09 16:56
Nadzeyka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 32584 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map