Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Кулінарная балбаталка

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  наступная » 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Кулінарны клуб

Аўтар Паведамленне
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 16.10.11 9:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina пісаў(-ла):
наталька, мы сталі ўжываць больш гародніны, і дзякуем богу, што маем бабуляў з агародамі, якія яны садзяць насуперак усім забаронам лекараў. На гатаванне часу няма зусім, бо сталі яшчэ болей працваць - так што толькі самыя простыя стравы на стале. Міронавы сняданак - гэта найчасцей яешня, амлет, вараныя яйкі, сырнікі, дранікі ці запечаныя кабачкі-сыр-памідоры.

Крысціна, кажаш, што часу на гатоўку няма, а зранку гатуеш сырнікі, дранікі, запечаныя кабачкі? Ці гэта звечара застаецца. А я адмыслова Франку зранку гарачага не гатую, каб у школе кашу ці амлет з'еў, што ім на сняданак даюць. Дый яму, як толькі ўстаў, яшчэ і есці не хочацца.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 17.10.11 9:57    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, я (ці муж) гатуем звечара, зранку толькі грэем. Мірон зранку ўжо галодны - ён жаўранак, калі ёсць магчымасць, то з'ядае раніцай паўнавартасную порцыю бульбы з мясам, а потым пару канапак з гарбатай і яблык. А ў школе яны з Франкам актыўна буфет наведваюць - ім падабаецца ўдваіх нешта купляць і разам па-даросламу есці Сьмешка Калі даю ссабойкі - ён частуе аднакласнікаў, а сам усё роўна выпраўляецца па набыткі ў буфет - такая сабе прыкладная арфметыка

наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.10.11 10:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kryscina, яны там з Франкам хоць грашыма не хімічаць? Бо неяк Мірон даў Франку 5 тыс, як я зразумела, толькі за тое, каб Франак яму чагосьці набыў. Я сказала, каб назад аддаў. Наогул самі мусяць разабрацца, але ўсё-такі ў галовах яшчэ няма добрага разумення, што ёсць грошы, таму калі раптам якія праблемы будуць, дык свісці ціхенька. Міргаю

Угару
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 17.10.11 11:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

наталька, Мы не даем Мірону такіх вялікіх грошай, каб гэта было страшна. Сапраўды, хай самі разбіраюцца, наколькі я разумею, яны там у роўных умовах. Я трохі здзіўлялася, калі яны набывалі на дваіх 1 яблык ці гамбургер, а потым дзялілі, хаця кожны меў магчымасць набыць сабе ўласны. Ім так цікавей, гэта этапы сталення, напэўна.

наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 17.10.11 13:27    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

ну калі праблем няма, дык хай вучаць арыфметыку ў буфеце

Угару
Palina007

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 02.03.2007
Паведамленні: 2291

ПаведамленнеДададзена: 20.11.11 1:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Падкажыце, дзе набыць дэкаратыўную пасыпку на печыва? Нешта без яе і торцік не робіцца, і печыва не пячэцца, і навагоднія святы - не святы)))
Як ляснуў крызіс, прапалі з крамаў усялякія файныя штукі.

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 10.12.11 10:12    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Каляды - час пячы пячэнне. Сёння ЖЖ парадвала вось такім рэцэптам http://alinawho.blogspot.com/2011/12/blog-post_8724.html . Вельмі хачу паспрабаваць, але без сыра філадэльфія. Чым яго можна замяніць?

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
наталька

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 10.12.11 14:47    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

а я хачу штосьці пахучае, пэўна паспрабую вось гэтае: http://lemonshoco.livejournal.com/47638.html

Угару
Palina007

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 10.12.11 23:21    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik пісаў(-ла):
хачу паспрабаваць, але без сыра філадэльфія. Чым яго можна замяніць?

Юля, людзі кажуць, нібыта "Віола" ці "Янтарь" падыдзе, альбо "Маскарпонэ".

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 10.12.11 23:39    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Palina007, не ведаю ніякую віолу. А янтар - гэта плаўлены сырок? Ён зусім не падобны на філадэльфію... Фета больш падобны, але салёны.

Угару
Palina007

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 11.12.11 0:23    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Я таксама не ведаю ніякую "Віолу"))) Зрокава памятаю, што бачыла такія круглыя скрынкі ў краме. Кошт, праўда, не ўяўляю.
Паспрабуй падабраць нешта падобнае да мяккага вяршковага несалодкага сыру. Яшчэ пішуць, можна браць плаўлены вяршковы "Прэзідэнт", які на хлеб мажуць.

Адміністратарка

ПаведамленнеДададзена: 11.12.11 1:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Калі прэзідэнт можна - то і янтар падыйдзе. Яны амаль аднолькавыя.

Але гэта ў цесце, я вось думаю - мо лепей на тварожную пасту замяніць... Трэба паспрабаваць

Угару
Svetlana

Зарэгістраваны: 09.12.2011
Паведамленні: 10

ПаведамленнеДададзена: 11.12.11 1:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik пісаў(-ла):
Вельмі хачу паспрабаваць, але без сыра філадэльфія. Чым яго можна замяніць?

julcik, я ведаю гэты рэцэпт, усе павінна добра атрымацца калі ты проста заменіш філадэльфію на тлусты тварог ці яшчэ лепей тварожны сырок, каб структура была аднародная.

Зарэгістраваны: 09.12.2011
Паведамленні: 10

ПаведамленнеДададзена: 11.12.11 1:49    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik пісаў(-ла):
мо лепей на тварожную пасту замяніць... Трэба паспрабаваць

з пастай зусім ідэальны варыянт!

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 2261

ПаведамленнеДададзена: 11.12.11 2:19    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, можна яшчэ бярозаўскі плаўлены сырок "Прэзэнт. Сьметанковы" паспрабаваць. http://www.cheese.by/syr-plavlenyi-prezent-slivochnyi-45.html
Я яго ў сушы кладу, і па смаку нават лепш атрымліваецца, чым з сапраўднай "Філадэльфіяй". Толькі трэба браць менавіта "Сьметанковы" (ёсьць яшчэ "Прэзэнт" з папрыкай, з цыбуляй, яны горш спалучаюцца).

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Кулінарны клуб Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  наступная »
Старонка 11 з 12.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 51865 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 82095 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 159650 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ці ёсьць у вашай дзеткі фотааальбом? 37 Tanya 49555 18.03.09 16:56
Nadzeyka Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 32783 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map