Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Ці магчыма перакарміць на ГВ?...

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Кансультацыі па ГВ

Аўтар Паведамленне
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 26.09.09 0:45    Загаловак паведамлення: Ці магчыма перакарміць на ГВ?... Адказаць з выцемкаю

Вольга, добры дзень
А як вы лічыце, на ГВ магчыма перакарміць дзіця?
Калі корміш па запатрабаваньню, нічым больш не дакормліваеш (ужо 5 месяцаў). Немаўлятка пье, есьць, супакоўваецца, засынае каля грудзі, т.ч. сам вырашае колькі яму патрэбна.
(У адной радзільні лекары вынайшылі файную формулу, якая вырашае ўсе спрэчкі: "Карміць трэба па запатрабаваньню раз у 3 гадзіны" Вельмі шчасьлівы )

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Ольга Бабаян

Зарэгістраваны: 11.09.2009
Паведамленні: 16
Адкуль: Полоцк

ПаведамленнеДададзена: 27.09.09 18:28    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Добры дзень!

Вераника, вы малайчына, што арыентавалися на дзиця, а не на формулу. Гетага и трымайцеся далей.
Перакармиць дзиця грудным малаком немагчыма! Дзиця само рэгулюе колькасть малака, якое яму патрэбна. Кали кармиць па запатрабаванню, то и у мамы малака вырабатваецца кольки трэба, ни больш, ни менш.
Кармленне раз у тры гадзины -- гета кармленне па рэжыму!

Дакорм можна пачынаць уводзиць пасля 6 месяцау. Есць розныя варыянты увода дакорма. Пра адзин з их вы можаце прачытаць тут:
http://detstvo-m.narod.ru/information/health/prikorm.html

Яшчэ цикавыя артыкулы:
http://detstvo-m.narod.ru/information/mama/trebovanie.html
http://detstvo-m.narod.ru/information/mama/tablica.html
http://detstvo-m.narod.ru/information/mama/vmeste.html
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара
Weranika

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 10.10.2008
Паведамленні: 510
Адкуль: Minsk, "Захад"

ПаведамленнеДададзена: 28.09.09 0:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дзякуй, Вольга
Першыя некалькі месяцаў у мяне былі непаразуменьні з педыятарам. У яе на ўсе мае пытаньні адзін адказ - "Вы перакармліваеце дзіця". Спачатку я хвалявалася, шукала нейкую дадатковую інфармацыю і г.д. А потым зразумела, што педыятару я магчыма проста сярэдне-статыстычныя паказчыкі псую. Ды неведама хто, калі і на падставе якіх дадзеных распрацоўваў гэныя паказчыкі. Навошта мне глядзець на яе, калі я магу глядзець на сваё дзіця. А з ім усё добра.
Так, Андрэйка трохі большы за сваіх "аднагодак": нарадзіўся - 4 кг, 56 см; месяц назад, у свае 4 месяцы, быў - 68 см і 9 кг. Але ён здаровы і класны хлопчык. І, напрыклад, па паказчыках ВОЗ (індэкс вагі і росту) у нас нармальная вага.
Проста надакучвае заўсёды трымаць абарону ад добраахвотнікаў. Ужо здаецца і дамовілася з сабою, але ж усё роўна час ад часу пачынаеш хвалявацца. І трэба падтрымка. Сьмешка
Мне педыятар раіла ўводзіць прыкорм 2 месяцы назад. Я ўжо нічога ў яе не пытаюся і яна зразумела, што нічога мне ў гэтым плане не давядзе.
Праглядзела артыкулы - карысная інфармацыя, дзякуй. Пазней больш уважліва пра педагагічны прыкорм пачытаю.

тэл. +375-29-9672826 / +375-29-7777681
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Ольга Бабаян

Зарэгістраваны: 11.09.2009
Паведамленні: 16
Адкуль: Полоцк

ПаведамленнеДададзена: 28.09.09 20:38    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Добры вечар!

Яшчэ раз пераканалася у тым, што вы вельми добрая матуля, нават знайшли нормы ВОЗ!!! Малайчына!!!

Кали пачнеце хвалявацца - пишыце мне, а можна и пазваниць!
тэл. тут
http://detstvo-m.narod.ru/about/members.html

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Кансультацыі па ГВ Часавы пояс: GMT + 3
Старонка 1 з 1.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 55925 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 85590 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 84039 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 167123 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 33917 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map