Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
Ці верыце вы ў Бога?

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 27.10.06 1:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Natka,
каторы ў Серабранцы

matias

Вельмі актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 15.05.2006
Паведамленні: 617
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 27.10.06 9:32    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha, не, да ўсіх гэтых рэчаў ("таінства") я адношуся вельмі сур'езна, і з мужам мы венчаныя (да вянчання таксама рыхтаваліся) і янку я пахрысціла, і ў царкву хаджу....але стараюся незаўважаць тых рэчаў, якія мне не падабаюцца, ці з якімі я не згодна. Ў царкве ўсе спрошчана, метафарычна і сімвалічна, пра чалавечы фактар я ўжо і не кажу. Каноны я лічу неабходнымі, толькі для замацавання царквы, як грамацкага інстытута, на самой справе ўсе нашмат складаней...

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 27.10.06 12:24    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Самы шчасьлівы ў сьвеце Я агностык. Не хрышчоная і наўрад ці буду. З рэлігіяў мне падабаюцца крышнаіты, будызм, іўдаізм, вуніяцтва (хрысціянства мяне мала цікавіць, але вось вуніяты проста таму што нацыянальнае). З большага рэлігіі разгладаю з кропкі гледжання філасофіі.

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 27.10.06 12:53    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

pink_by пісаў(-ла):
З рэлігіяў мне падабаюцца крышнаіты, будызм, іўдаізм,

а чым табе падабаюцца гэтыя рэлігіі?

Vola

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 17.05.2006
Паведамленні: 1686
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 27.10.06 13:30    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina мы ж вырошылі не кранаць дагматызм. Падабаецца - ну й ладна. Ёсьць и там пэўныя вартыя рэчы. Міргаю

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 1336
Адкуль: Менск-Гомель

ПаведамленнеДададзена: 27.10.06 14:33    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Вельмі шчасьлівы Мне падабаецца таму што падабаецца. Крышнаіты, таму што мантры іх падабаюцца, сама рэлігія, індыйскі дух, благавонні, малітвы, святы, прасат (ежа), вегатыр'янства (пакуль не дабралася сабе адлучыць ад мяса), спецыі, адносіны да іншаверцаў і мяне Сьмешка Будызм пэўна з усіх найбольш адпавядае майму ўнутранаму светаадчуванню - цэнтр сусвета чалавек, нерэальнасць света, нірвана, прычына пакутаў жаданні ну і г.д. А іўдаізм мне спадабаўся таму, што ў ім адразу бачная старажытнасць, традыцыя, кожнае свята падрабязна тлумачыцца і распісана... дух там такі, я адразу запаважала.
І ўвогуле ў мяне якіх толькі рэлігіяў знаёмых няма - каталікі, праваслаўныя, пратэстанты, вуніяты, адвянтысты 7 дня ... хаця гэта пратэстанты, крышнаіты, муністы, будысты, іўдзеі, мусульмане, гэтыя... хто там хацеў аб'яднаць усе рэлігіі?... фуф, падаецца ўсё. Усіх люблю на свеце я Сп. Зялёная Усьмешка І ўсе гэтыя рэлігіі хацелі мяне абраціць... Нажаль, ці то на шчасце я не рэлігійная па сваёй сутнасці. агностык - гэта пакуль максімум. Кул!

skype pink_by
http://pink-by.livejournal.com/

Апошні раз рэдагавалася: pink_by (27.10.06 15:17), усяго рэдагавалася 1 разоў
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Наведаць сайт аўтара Yahoo Messenger MSN MessengerНумар ICQ
Alina

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 27.10.06 15:07    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Vola,
які ж тут дагматызм? Бачыш, пінк адказала як раз тое, пра што я хацела пачуць. А дагматызм там і блізка не стаіць. Бо гэта ўсё ў сфэры падабаецца/не падабаецца, а не правільны/няправільны

pink_by,
дзякуй. цікава.

Паказаць паведамленні:   

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2
Старонка 2 з 2.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы не можаце далучаць файлы
Вы не можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Кніжкі для самых маленькіх 460 julcik 479223 4.12.18 14:41
drakosha2000 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Сядушка для ровара 61 Volha 101841 24.03.15 10:28
AndreyUK Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Музыка для дзетак 63 julcik 115324 3.05.13 22:13
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Карысныя гульні для нашых дзетак 26 pink_by 57764 28.03.12 13:28
CheGirl Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Ідэя для ТБШ 3 наталька 17903 21.06.06 1:11
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map