Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
"Ненадзейныя" бацькі?

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 16.02.07 16:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

нам тэлефанавалі дзесьці месяц таму з "всеобуча". пыталіся толькі імя-імя па-бацьку бацькоў Адася. (ведалі ягонае поўнае афіцыйнае імя).

Vola,
наконт вашага выпадку. Можа, у паліклініцы згубілі картку ды запаўняюць новую (ці своечасова не запісалі): як раз там у першым візыце мусяць напісаць умовы быту дзіцяці: колькі пакояў, ці ёсьць ложачак, вазочак, цт ёсьць хатнія жывёлы.

stasia

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 28.04.2006
Паведамленні: 1568

ПаведамленнеДададзена: 17.02.07 12:26    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ага, і да нас прыходзілі. Пыталіся, у якую школу пойдзем, са скалькі год плянуем, у які будзе хадзіць садок.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
наталька

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 14.05.2006
Паведамленні: 4353
Адкуль: Менск

ПаведамленнеДададзена: 6.06.07 12:09    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Дык нам жа і двухх яшчэ няма.

Vola, да нас таксама прыходзілі, пыталіся, ці пойдзем мы ў новы садок, у якую шоклу. Франку было недзе 3. Не хвалюйцеся!

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Нумар ICQ
algunia

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 30.09.2006
Паведамленні: 154
Адкуль: Гародня

ПаведамленнеДададзена: 7.06.07 10:31    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Да нас таксама прыходзілі, нават калі дзіценка яшчэ не было

Зарэгістраваны: 01.07.2009
Паведамленні: 3

ПаведамленнеДададзена: 1.07.09 15:43    Загаловак паведамлення: Фотаздымкі нядбайнікаў вешаюць нават у сталоўках! Адказаць з выцемкаю

Генеральная пракуратура дазволіла міліцыі і сельсаветам паўсюль размяшчаць абвесткі пра нядобрасумленных бацькоў

Фотаздымкі з нядбайнікамі ўжо вывешаныя ў Пружанскім, Пінскім, Крупскім, Маларыцкім і Бабруйскім раёнах. Рашэнні ўсталяваць “дошкі ганьбы” прымалі раённыя саветы дэпутатаў. А Генеральная пракуратура дала на гэта афіцыйны дазвол.

“Мы шукаем новыя магчымасці ў правядзенні прафілактычных мерапрыемстваў у адносінах да абавязаных асобаў, — паведамляе прэс-служба Генпракуратуры. — Больш поўна рэалізуем палажэнні Дэкрэта прэзідэнта №18. Абвесткі з “нядбайнікамі” крытыкуюць іх асацыяльныя паводзіны, ўтрымліваюць фотаздымкі абавязаных асобаў і карыкатурныя замалёўкі”.

Чытаць далей: http://euroradio.fm/by/895/reports/34683/
Угару
Black aspid

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 05.04.2009
Паведамленні: 1206

ПаведамленнеДададзена: 2.07.09 8:54    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Сястра мужа ў маладосці працавала ў ІДН. Дык вось што адзначала. Дзеці сапраўды асацыяльных бацькоў любяць іх не паводле распараджэння пракуратуры. Ад самай забулдыжнай мамкі дзяцей даводзілася аддзіраць. Мамачка, матулечка, родная... А не предкі, шнуркі, дінозавры і не лезь в моі дела, як кажуць бацькам выхаваныя сацыяльнаадаптаваныя дзеці.
Угару
julker

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.05.2006
Паведамленні: 1384
Адкуль: Таронта

ПаведамленнеДададзена: 3.07.09 21:59    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Black aspid, а гэта адзін з вельмі паказальных псіхалагічных эфэктаў "недалюбленых" дзяцей. У самых горшых выпадках (напрыклад калі дзіця гвалцяць) такое дзіця нават у судзе будзе са слязамі даводзіць, што мая мама ці тата, самыя лепшыя ў сьвеце, яны мяне любяць больш як астатнія бацькі любяць сваіх дзяцей і гэдак далей.
Шнуркі з дыназаўрамі могуць быць праяваю бунту ў дзяцей якіх занадта апякалі, ці проста этапам станаўленьня ў соцыюме, які на дадзены момант скрайне недабразычлівы для падлеткаў.

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 3.07.09 22:01    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Дарэчы, калі мяне дзеці назавуць дыназаўрам, я іх абзаву пацукамі і прымушу прасядзець вечар у гугле, высьвятляючы як дыназаўры зьвязаны з пацукамі і вывучаючы тэорыі эвалюцыі Вельмі шчасьлівы

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 3.07.09 22:14    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Дзеці сапраўды асацыяльных бацькоў любяць іх не паводле распараджэння пракуратуры. Ад самай забулдыжнай мамкі дзяцей даводзілася аддзіраць.

Гэта ўласціва не толькі дзецям: рабы сапраўды абагаўляюць, любяць свайго тырана; прыгнечаныя народы, нягледзячы на тое, што ў кожнай сям'і ёсць закатаваныя, любяць дыктатараў; чым мацней і рэгулярней мужык збівае сваю бабу, тым больш шчыра яна верыць, што гэта - каханне.
Але ўсё гэта не мае аніякага дачынення да пачуццяў, на якія здатныя свабодныя асобы. І гэтая "любоў" ахвяраў толькі даказвае злачынствы катаў (у тым ліку біялагічных "бацькоў").

Black aspid

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 6.07.09 22:22    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Ёсць такі псіхолаг Казлоў , заснавальнік клуба "Сінтон", дзе свабодныя асобы свабодна любяць (не прывязваюцца, а любяць, не прывязваюць, а любяць). Кніжка, што мне патрапілася (шкада, назву не памятаю), классная. Але прачытаўшы, што жонка Казлова ў выніку заняткаў у ягоным клубе кінула, я дробна-помсліва радуюся. Так усім нам, апалагетам свабоды, і трэба. Праўда, калі мы апалагеты свабоды не ў тэорыі, а па жыцці (не так, як я), дык мы такое ўспрымаем без жалю. Лепей чалавеку без нас - і дзякуй яму.
А за прымус сядзець у гугле паліцыя дзяцей не адбярэ? :р
Угару
Skarynka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.12.2006
Паведамленні: 391

ПаведамленнеДададзена: 7.07.09 0:52    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Black aspid пісаў(-ла):
Ёсць такі псіхолаг Казлоў , заснавальнік клуба "Сінтон", дзе свабодныя асобы свабодна любяць (не прывязваюцца, а любяць, не прывязваюць, а любяць). Кніжка, што мне патрапілася (шкада, назву не памятаю), классная. Але прачытаўшы, што жонка Казлова ў выніку заняткаў у ягоным клубе кінула, я дробна-помсліва радуюся. Так усім нам, апалагетам свабоды, і трэба. Праўда, калі мы апалагеты свабоды не ў тэорыі, а па жыцці (не так, як я), дык мы такое ўспрымаем без жалю. Лепей чалавеку без нас - і дзякуй яму.

А яшчэ гэты Сінтон сэктай лічаць. І не здарма. Так што лепш без такой псыхалёгіі. Сьмешка

facebook.com/Aksana.Biazrukaja
facebook.com/Paparazzikidz.cz
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Black aspid

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 7.07.09 8:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Між іншым, шчасце - суб'ектыўная рэч. І дасягнуць яго можна рознымі шляхамі. І з боку гэтыя шляхі глыбока не ацаніць. Калі секта нясе радасць... Хай жывуць. Не ўсе ж людзі навучыліся радавацца жыццю ад бацькоў. Хай іх такія секты вучаць. Наўрат ці яны ў Сінтане дзяцей ў ахвяру прыносяць і крыжы на могілках выдзіраюць. Вунь Нарбекаўскія курсы - так сама да секты падобна. Але, паверце, гэтае "сектантства" бяскрыўднае, бо апірышча чалавек шукае і знаходзіць у сабе, згадваючы, якім ён быў да таго, як жыццё паламала. А хітры Казлоў яшчэ і ў прэсе выступае з перасцярогамі, маўляў, калектыўныя псіхатрэнінгі слабанервовым лепей не наведваць - дах спаўзе.
Угару
Alina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 06.04.2006
Паведамленні: 3916
Адкуль: Менск, Даўгабродская

ПаведамленнеДададзена: 7.07.09 9:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

skarynka,
а хто канкрэтна сінтон сэктай лічыць?

julker

Свой чалавек

ПаведамленнеДададзена: 8.07.09 0:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Alina, канкурэнты Razz

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3
Старонка 3 з 3.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Калі адпускаць на вуліцу аднаго? 48 Volja 52724 31.05.16 22:17
гануля-мамуля Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў [ Апытанка ] Калі пры вас б'юць дзяцей 56 julcik 82875 29.11.10 18:38
mama Halja Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі аддаваць дзіця ў школу? 134 Тэлевіталь 161317 30.10.09 0:51
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Калі чужыя выхоўваюць тваё дзіця? 7 stasia 33122 29.10.07 11:37
momto4 Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Хто патрабуе больш часу - дзеткі, якім 2 тыдні альбо годзік? 26 LaVita 36781 1.06.07 15:11
Alina Паглядзець апошняе паведамленне

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map