Новае ў блогах
Артыкулы
Форум
Блогі
Фотаальбом
Подпісы да форумаў
Афіша
Паштоўкі
Жывы слоўнік
Наша мапа
Каляндар
Рэгістрацыя
Пошук па форуме
Сябры і Групы
Пашпарт
» Уваход
  Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       
А яны крадуць кантэнт!

Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4 

Спіс форумаў Нашыя дзеткі » Рознае

Аўтар Паведамленне
idridze

Зарэгістраваны: 10.05.2009
Паведамленні: 5

ПаведамленнеДададзена: 27.05.09 0:06    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

skarynka пісаў(-ла):

idridze пісаў(-ла):
julker, я готов извиниться и извиняюсь за то, что один из наших авторов опубликовал материал без ссылки. к сожалению, я лично так и не нашел, где именно он опубликован на Дзетках, но мы естественно поставим ссылку просто на сайт, раз это статья отсюда.

Об остальном - поведение Кристины как минимум недостойно, оставим это на ее совести.

Увогуле, любы матэрыял, які вы зьмяшчаеце на сваім сайце, мае аўтара. "Не было падпісана, не было пазначана, не змаглі знайсьці" гэта не апраўданьне. Ёсьць гугл, ёсьць форумы. Калі ўжо зусім няма як высьветліць крыніцу тэксту -- пакіньце ў канцы старонкі зварот да аўтара зьявіцца і заявіць пра сябе.
А зьмяшчаць артыкулы зусім бяз подпісу крыніцы -- ганебна.

Успокойтесь, статья изначально была с подписью "Подготовлено Стасей Губаревич". Здесь начали скандал из-за того, что вот в этой статье не было ССЫЛКИ, а вот этот комикс был якобы с авторским переводом.

Стася Губаревич почему-то спокойно дала разрешение на перепечатку и никакого конфликта это не вызвало.
Текст чужого комикса, в котором переведено 5 слов, лично я авторским профессиональным переводом не считаю и считать никогда не буду, уж извините.

На этом форуме, вместо того, чтобы написать в комментарии на Казках что-то вроде "статья отсюда, поставьте ссылку, надеемся, это случайность", сразу же, без выяснения подробностей, вообще без всякого контакта и диалога - предпочли поднять крик об авторском праве и начали всех огулом грязью поливать, не разобравшись.

Новый проект, просуществовавший в инете 2 недели, на вашем форуме и "ваших" ЖЖ обвинили в том, что он
- отмывает деньги (да грантососы, что с них взять)
- слишком много рекламы себе выкупил (ну точно грантососы!)
- крадет материалы направо и налево (да что они вообще сами могут)
- не ставит ссылки (ну все понятно, уроды)
- "дети им до лампочки" (причину смотрим ранее)
- "они ошибки делают" (о ужас!)
- "там все идиоты" (ну а кто еще)
- "и вообще чужие" (свои не воруют, а этих мы не знаем, кто такие вообще, и как они без нас смели что-то новое сделать?)
- устроили флэшмоб в моем личном жж (штук 30 комментов удалил с оскорблениями - банально "ты урод, умоешься своей кровью" и т.п.)
- запостили мобильный телефон моей жены с призывами звонить на него...

Отдельно отмечу, что на момент начала скандала на сайт Дзетак на Казках стояла уже куча ссылок (ссылка на странице друзей - самая первая, в благодарностях, в новости про кинопросмотры, несколько ссылок в комментариях, и т.д., и т.п.).

По сути, вместо того, чтобы решить вопрос по существу за 3 минуты, здесь предпочли быстренько и активно перейти на личности, а потом уже "как-нить выкрутимся, мы же в тельняшках". В целом сложилось впечатление, что нужен был лишь повод, чтобы начать ссору - уж очень "слабые женские" руки (языки) чесались у кого-то, лишь бы свои ожидания выдать за реальность.

Лично я считаю такие действия крайне недружелюбными и морально неприемлемыми, и для себя выводы о вашем женском сайте и вашем сообществе сделал. Жаль, конечно, что такие слабенькие в профессиональном плане у нас в Беларуси "маркетологи белорускоязычия", но что ж поделать... Тренируются на казках...
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 27.05.09 0:35    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

А вы ўсё не супокоіцеся. Гыгыгы

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
idridze

Зарэгістраваны: 10.05.2009
Паведамленні: 5

ПаведамленнеДададзена: 27.05.09 2:40    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

LaVita пісаў(-ла):
А вы ўсё не супокоіцеся. Гыгыгы

я вполне спокоен.

это у вас здесь комментаторы по-прежнему продолжают в чем-то нас обвинять. так и не извинившись за грязь, которую тут и не только тут понаписывали. или вы считаете, что это вам благодарны еще должны быть за то, что у вас грязи на всех хватит? Сьмешка

мне кажется, то, что я написал выше, более полно освещает картину произошедшего. и возможно, поможет вам чему-то научиться хорошему на будущее...

как кое-кто отмечал, я оптимист, верю в лучшее (в людях в том числе Кул! )
Угару
kropka

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 12.05.2006
Паведамленні: 1501
Адкуль: Чэхія

ПаведамленнеДададзена: 27.05.09 8:34    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

idridze, ужо тыдзень ніхто не згадваў Ваш сайт, сумна стала?

Угару
Ptyz

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.07.2006
Паведамленні: 266
Адкуль: МенскЗялёныЛуг

ПаведамленнеДададзена: 27.05.09 10:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

idridze, "что, вас уже выпустили из сумасшедшего дома?" (с) Сьмешка

Адміністратарка

Зарэгістраваны: 15.03.2006
Паведамленні: 7682

ПаведамленнеДададзена: 27.05.09 17:03    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

idridze, Дарэчы, на коміксе ўсё яшчэ няма нават згадкі ні на дзетак, ні на мой пераклад.
Гэты комікс перакладзены з асабістага дазволу аўтара. Дазвол быў на пераклад пэўнай часткі коміксаў і змяшчэнне на дзетках, а не на вашым сайце.

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Нумар ICQ
LaVita

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 13.06.2006
Паведамленні: 1778
Адкуль: Гомель

ПаведамленнеДададзена: 27.05.09 17:41    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

julcik, яны зьмянілі адно слова там, цяпер гэта ўжо ня твой пераклад. Rolling Eyes

Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail Наведаць сайт аўтара
Kryscina

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 23.03.2006
Паведамленні: 9054
Адкуль: Miensk

ПаведамленнеДададзена: 27.05.09 18:11    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:

Стася Губаревич почему-то спокойно дала разрешение на перепечатку

Упэўненая, што пасля новай тырады яна забярэ сваё слова назад і зразумее, што дарма авансам узнагародзіла вас сваёй дабрынёй!

Skarynka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 02.12.2006
Паведамленні: 391

ПаведамленнеДададзена: 28.05.09 8:16    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:
устроили флэшмоб в моем личном жж (штук 30 комментов удалил с оскорблениями - банально "ты урод, умоешься своей кровью" и т.п.)

Rolling Eyes

Дык гэта, у коміксу таксама ёсьць аўтар (ну, той, хто намаляваў і напісаў арыгінал), ці вы лічыце, што малюнкі самі па сабе намаляваліся? Разумееце панятак копірайт?
Дарэчы, у вас няслушна пазначаная крыніца малюнкаў. Выпраўце хаця б гэта. http://bennyandboone.com/

Старонку пра "мы за вольны распаўсюд інфармацыі" чытаць сьмешна, але вы паменей сварыцеся і працуйце-працуйце, напаўняйце сайт арыгінальным кантэнтам.

PS. Спадзяюся, вы ў чытальных залях бібліятэк не крадзеце кніжкі з думкай "заплачу, калі зловяць". Сьмешка

facebook.com/Aksana.Biazrukaja
facebook.com/Paparazzikidz.cz
Угару
Праглядзець пашпарт Даслаць цыдулку Даслаць e-mail
Kasieczka

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 17.09.2006
Паведамленні: 352
Адкуль: Менск, Зялёны Луг

ПаведамленнеДададзена: 31.05.09 11:46    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Выцемка:
устроили флэшмоб в моем личном жж (штук 30 комментов удалил с оскорблениями - банально "ты урод, умоешься своей кровью" и т.п.)

ну-ну, толькі чамусьці я ўсе каментары да вашага паста атрымлівала на е-майл (так што аргумент "я іх выдаліў" не пракаціць), і там з абразаў былі толькі вашыя каментары са зьместам "ідыёт" прычым у адказ на вельмі карэктныя заўвагі, так што хлусіце ў іншым месцы. Пра якую адэкватнасьць вашых заяваў можна цяпер гаварыць?!

А наконт таго што не было каментароў на вашым сайце - гэта ўвогуле фініш, там цэлыя дыскусіі былі, толькі з вамі дыскутаваць не атрымліваецца, бо ў вас адзін аргумент "я не лічу гэта аўтарскім".
Угару
Volha

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 31.05.09 12:56    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kasieczka пісаў(-ла):

ну-ну, толькі чамусьці я ўсе каментары да вашага паста атрымлівала на е-майл (так што аргумент "я іх выдаліў" не пракаціць), і там з абразаў былі толькі вашыя каментары са зьместам "ідыёт" прычым у адказ на вельмі карэктныя заўвагі, так што хлусіце ў іншым месцы. Пра якую адэкватнасьць вашых заяваў можна цяпер гаварыць?!

А дайце пачытаць! Бо я галоўную тусу прагуляла. ))

Актыўны ўдзельнік

Зарэгістраваны: 17.09.2006
Паведамленні: 352
Адкуль: Менск, Зялёны Луг

ПаведамленнеДададзена: 31.05.09 13:15    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Volha, ды там нічога асабліва цікавага ня выдалена, але, калі ёсьць жаданьне, магу пакапацца ў архівах пошты й пераслаць вам на пошту пры нагодзе. А ў мяне проста звычка падпісвацца на каменты да цікавых мне пастоўСьмешка

Свой чалавек

Зарэгістраваны: 24.04.2006
Паведамленні: 3956
Адкуль: Менск-Мінск

ПаведамленнеДададзена: 31.05.09 13:20    Загаловак паведамлення: Адказаць з выцемкаю

Kasieczka,
тады можна не перасылаць, веру на слова. )

Распачаць новую тэмуАдказаць на тэмуprinter-friendly view    Спіс форумаў Нашыя дзеткі -> Рознае Часавы пояс: GMT + 3
Пераход да іншай старонкі: « папярэдняя  1, 2, 3, 4
Старонка 4 з 4.

Перайсці:  
Вы не можаце распачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце галасаваць у апытанках
Вы можаце далучаць файлы
Вы можаце сцягваць файлы

Падобныя тэмы
 Тэмы   Адказы   Аўтар   Праглядаў   Апошняе паведамленне 
Няма новых паведамленняў Гурток "Ветахі" 42 pink_by 87797 27.09.10 2:38
pink_by Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў Купляйце "Світанак" 23 наталька 65154 3.02.09 0:18
Наста Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў мой муж не хоча займацца "бабскімі" справамі 17 Lida 49306 9.10.06 12:01
Kryscina Паглядзець апошняе паведамленне
Няма новых паведамленняў 2 квіткі на "Сымона-музыку" 15.09 3 Kryscina 28333 13.09.06 11:51
Няма новых паведамленняў Набуду "Дамініку" 15 Lida 50571 2.07.06 11:43

Мянушка:    Пароль:      Запомніць мяне       

Board Security

Каталог TUT.BY Rating All.BY Internet Map